Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Насіння квасолі оптом

Квасоля спаржева Жовта 10 г
Код товару287
На складі0
Кількість в упаковці: 20
Вибрати кількість
+ -
Фасоль спаржевая Зелена 10 г
Код товару288
На складі0
Кількість в упаковці: 20
Вибрати кількість
+ -

Квасоля: вирощування дієтичних плодів з поживним насінням.

Витка рослина, яка готова підійматися до сонця по будь-якій опорі або ж рости у вигляді акуратних кущиків, обдаровуючи красивим цвітінням, а головне поживними плодами і насінням — квасоля гідна місця на грядці! Сортове різноманіття дозволить купити і виростити дієтичні стручки або ж дочекатися дозрівання насіння, яке здатне замінити м’ясо.

Квасоля: користь і калорійність овочевої рослини. 

Квасоля звичайна вирощується у нас як однорічник, належить сімейству Бобові. Наукова назва — Phaseolus vulgaris. До того як стати невіддільною частиною городньої культури України квасоля тисячоліттями вирощувалася аборигенами Латинської Америки, потім була привезена в Євразію, але довгий час сприймалася як декоративна рослина. Це не дивно, оскільки культура відрізняється красивим видом з великим листям й чарівними квітками, зібраними у суцвіття. Потім з’являються плоди (боби), які бувають самих неймовірних розмальовок: зелені, фіолетові, червоні, строкаті та інші.

За зовнішнім виглядом рослини об’єднують у дві великі групи: кущові та кучеряві. Виведено безліч сортів, які відрізняються смаком і призначенням:

  • зернові — насіння повинне повністю дозріти, стручок в кулінарії не використовується через пергаментний шар;
  • цукрові — стручки не містять пергаментного шару, тому придатні в їжу цілком, вдалі для України сорти — спаржева Жовта і спаржева Зелена;
  • напівцукрові — стручки їстівні лише на ранній стадії дозрівання, поки не сформувався пергаментний шар.

Довжина стручка 5-28 см, вегетаційний період квасолі — 65-100 днів. Плоди можна тушити, відварювати, консервувати. У 100 г міститься 31 ккал. Вживання стручків сприяє зниженню рівня цукру. Більш поживними є дозріле насіння, яке на 25% складається з білка. Елемент засвоюється організмом людини на 80%, доповнений калієм, залізом, амінокислотами та іншими речовинами, він давно полюбився вегетаріанцям і дієтологам. Якщо вживати квасолю 1-2 рази на тиждень можна істотно підвищити імунітет, позбутися від інфекційних захворювань, підвищити гемоглобін.

Стручки готуються досить швидко, їх нарізають і піддають термічній обробці до 30 хвилин. Насіння потрібно замочувати на 10 годин, щоб воно набрякло та звільнилося від олігосахаридів. Вариться 1-2 години. У одних сортів квасоля зберігає форму, в інших розварюється. З цукрових видів виходить солодке пюре — відмінна начинка для пиріжків.

Коли садити кущові сорти квасолі.

Культура любить тепло, для посадки підходить травень, коли земля буде прогріватися до +12 °C і вище, на глибині 10 см. Краще не поспішати та дочекатися повного припинення весняних заморозків. Доброю прикметою для посадки служить цвітіння каштана.

Кущова квасоля сіється не тільки навесні, її можна вирощувати відразу після збору овочів, які встигли дозріти до липня. Рослини можна досівати кожні 10 днів з травня по липень. Насіння спаржевих сортів поміщають в ґрунт у травні, через тиждень після кущових.

Після вибору насіння відповідного сорту, його потрібно підготувати, а саме замочити на ніч у воді і знезаразити перед посадкою. Підійде борна кислота з водою, в розчин посівний матеріал поміщають на 5 хвилин. Після нескладних процедур пророщування відбудеться швидше, а шкідники будуть обходити посів стороною.

Посадка квасолі (насіння) у відкритий ґрунт. 

Ділянка готується з осені, перекопується і підживлюється перегноєм та мінеральним складом. Не підходить земля з великим вмістом азоту, оскільки рослина сама виробляє його з повітря. Грядки повинні добре висвітлюватися, бути теплими, з водопроникним ґрунтом. Хорошим попередником стане капуста, помідори, перець.

Як садити квасолю (кущову) якісним насінням:

  • лунка викопується глибиною 5-6 см;
  • в неї розкладають до 6 квасолин;
  • між лунками залишають 25 см, між рядками — 40 см;
  • грядка поливається та ущільнюється;
  • укриття посіву плівкою вбереже від прохолодних ночей.

Кучерявим сортам відстань роблять понад 30-50 см. Урожайність буде ще вище, якщо проростити насіння в парнику, потім перемістити сіянці зі справжніми листочками у відкритий ґрунт. Метод трудомісткий, тому використовують його рідше.

Проростання насіння квасолі після посадки та догляд.

Сходи, які вже з’явилися, потрібно прорідити, залишивши в лунці по 3 паростки. Решту варто пересадити на вільне місце. Сходи підгортають, щоб кущики були стійкими. Кінці стебел можна прищепити, щоб спровокувати більш інтенсивне розгалуження, прискорити дозрівання плодів.

Після посадки квасолі в підготовлений ґрунт насінням, подальший догляд охоплює:

  • полив — сіянці зволожують раз на 7 днів, з появою бутонів волога не потрібна, відновлюють полив в момент цвітіння;
  • розпушування — за сезон проводять тричі;
  • підгодівля — проводиться різними складами в залежності від етапу дозрівання (спочатку суперфосфат, в період бутонізації калійною сіллю, плодам потрібна зола);
  • підв’язка — потрібна лише кучерявим сортам, можна вбити дерев’яний кілок, за яким рослина зможе підніматися або натягнути дріт й зафіксувати квасолю мотузкою.

Плоди збираються в момент технічної зрілості. У спаржевих сортів вона настає на 14 день після початку цвітіння. Плоди дозрівають нерівномірно, кущики потрібно перевіряти раз на 2 дні. Їх можна консервувати, заморожувати.

Насіння збирається вже сухим, тому може зберігатися в банці. Хоча з нього також варять заготівлі на зиму. Рослини потрібно зрізати, підсушити 1-2 тижні, після чого вилущити насіння. Коріння добре залишати в землі, воно розкладеться на складові й наповнить її азотом. 

Купити насіння квасолі в Україні.

Квасоля має прекрасну властивість, вона самозапилюється, тому на одній ділянці можна вирощувати відразу кілька сортів та не хвилюватися, що вони перепиляться. Садівники давно оцінили користь і переваги вирощування не лише зернової квасолі, але й цукрової (спаржевої), тому насіння варто купити за гуртовими низькими цінами. Оформити замовлення легко на сайті, швидка доставка можлива навіть в розпал сезону у поштове відділення міста України: Київ, Бахмут, Дніпро, Бровари, Суми, Новомосковськ, Тернопіль, Стрий та ін.