Розпродаж сезону Весна 2024! Знижки до -50%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Барвінок саджанці купити

НОВИНКА
Барвінок Variegata (контейнер 0.5 л)
Код товару40211
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість
+ -
2-річний
Барвінок малий Argenteovariegata (контейнер 0.5 л) Барвінок малий Argenteovariegata (контейнер 0.5 л)
Код товару40508
На складі0
Кількість в упаковці: 10
Вибрати кількість
+ -
2-річний
Барвінок малий Illumination (контейнер 0.5 л) Барвінок малий Illumination (контейнер 0.5 л)
Код товару40509
На складі0
Кількість в упаковці: 10
Вибрати кількість
+ -
2-річний
Барвінок малий La Grave (контейнер 0.5 л) Барвінок малий La Grave (контейнер 0.5 л)
Код товару40510
На складі0
Кількість в упаковці: 10
Вибрати кількість
+ -
2-річний
Барвінок малий Ralph Shugert (контейнер 0.5 л) Барвінок малий Ralph Shugert (контейнер 0.5 л)
Код товару40511
На складі0
Кількість в упаковці: 10
Вибрати кількість
+ -
2-річний
Барвінок малий Seng (контейнер 0.5 л) Барвінок малий Seng (контейнер 0.5 л)
Код товару40512
На складі0
Кількість в упаковці: 10
Вибрати кількість
+ -

Барвінок — життєва сила і краса будь-якого саду.

Зелений щільний «килимок» з витривалих пагонів і шкірястих листочків до весни прикрашається витонченими квітками, забарвлення яких залежить від виду. За легендою, барвінок дуже страждав, бо вважав себе не таким красивим як фіалка. Тоді Флора наділила його витривалістю і життєстійкістю разом з довгим цвітінням. У деяких народів квітку стали називати чаклунською фіалкою. Вона цінується в Європі за невибагливість, красу і життєстверджуючу силу. Вирощувати барвінок легко, а сучасні сорти здивують кольоровою гамою листя і квіток навіть досвідчених квітникарів.

Барвінок (квіти): великий і малий види, сорти та фото.

 

Барвінок представлений у нас видами, які стеляться, з красивим цвітінням. Не дарма його наукова назва Vinca, яке перекладається з латині як «обвивати». Культура здатна виживати в найсуворіших умовах, тому її часто асоціюють з життєвою силою. Зірвані пагони швидко вкорінюються і стають самостійними рослинами.

Листя у барвінку шкірясте, зеленого тону. Іноді краєчки листочків прикрашені світлою облямівкою. Квітки великі, виростають в пазухах по одному. Забарвлення зазвичай синє, хоча зустрічається лілове, рожеве, біле. Навесні настає рясне цвітіння. Все літо на рослині можна спостерігати появу нових одиночних бутонів.

Різновиди рослини барвінок:

 • Великий — стебла вічнозеленого виду вкорінюються по всій довжині. Листя яйцеподібне, довжиною 4-8 см. Діаметр одиночної квітки до 5 см, окрас блакитний. Рясне цвітіння з травня, триває місяць.
 • Малий — барвінок з тривалим цвітінням в травні-червні. Пагони гіллясті, довжиною до 60 см з еліптичними листочками довжиною 3-5 см. Квітки сині, в діаметрі 2.5 см. У виду багато садових форм з бутонами білого, пурпурового й інших тонів. Листя зустрічається з білою облямівкою, золотисто-жовтою.
 • Опушений — пагони вкорінюються в місцях зіткнення з ґрунтом. Діаметр квітки 3.5 см. З'являються вони весь травень. Листя зелене, до зими опадає.
 • Трав'янистий — пагони стеляться, квітконоси заввишки 10-15 см. Квітки розміром 3 см, розпускаються в травні-червні. Забарвлення синє, фіолетове. Листя на зиму опадає.
 • Рожевий — культура виведена в окремий рід під назвою катарантус. Являє собою чагарник з прямостоячими пагонами, висота до 60 см. Листя довжиною до 7 см, зелене з білою жилкою по центру. Квітки рожеві, з'являються з кінця весни до осені. Виведено багато сортів, наприклад, з червоним очком або довгими пагонами для підвісних кашпо.

У природі зустрічається близько 12 видів Vinca. Селекціонери виводять нові сорти з незвичайним забарвленням квіток і листочків. Всі вони добре зимують в Україні.

Де росте барвінок: секрети успішного вирощування.

Виростає Vinca в Євразії (Середземномор'я, Крим, Кавказ), тому садові види відмінно цвітуть в Україні. Розмножується рослина швидко, але для отримання унікального цвітіння варто висаджувати саджанці з розплідника.

Секрети вирощування барвінку:

 • місце розташування — полюбляє рости в тіні та півтіні, хоча сонце не зашкодить цвітінню;
 • ґрунт — найкращим субстратом вважається родючий, пухкий з дренажем і нейтральної реакції, але зростає на будь-якій землі;
 • підгодівлі — добре реагує на органічні й мінеральні сполуки, підійде перегній або компост;
 • обрізка — після рясного цвітіння слід провести стрижку куща, живці ж підуть на розмноження;
 • прищипування — молоді та старі пагони рекомендується прищепити для посилення кущіння;
 • полив — потрібен лише при тривалій посусі, зазвичай достатньо природного зволоження;
 • прополки — культура не страждає від наявності поруч бур'яну, видаляють його за бажанням;
 • підготовка до зими — зимостійкість висока, але укриття ялиновим гіллям дозволить уникнути пошкодження молодих пагонів.

Саджанець можна висадити навесні-восени. Відстань між рослинами 20-30 см. Вони швидко вкорінюються, а для надійності їх на зиму присипають сухим листям.

Квітка барвінок в ландшафтному дизайні.

Всі види барвінку використовуються в ландшафтному дизайні завдяки декоративній листві й красивому тривалому цвітінню. Рослина доречна в кам'янистих садах, під плодовими деревами, в тінистих скверах. Особливо ефектна вона в широких бордюрах.

Барвінок малий (Vinca Minor) утворює щільне однорідне покриття на ділянці й ніяка інша культура не зможе порушити цю красу. Така властивість вигідна при зміцненні голих схилів. При цьому ґрунтопокровна рослина не зашкодить сусіднім кущам, вона обережно обігне їх.

Сорти зі строкатим листям стануть прикрасою переднього плану, вони створять фонові зарості біля підніжжя вищих культур. Vinca може стати відмінним солітером.

Барвінок використовують у фармакології. З різних видів добувають глікозиди й алкалоїди, які допомагають боротися з серцево-судинними захворюваннями. У народній медицині культура застосовувалася з найдавніших часів.

Дуже любив барвінок відомий філософ і мислитель епохи Просвітництва Руссо, який свого часу захоплювався ботанікою. Саме з його ім'ям пов'язують поширення квітки в європейських садах.

Купити багаторічні квіти барвінок в Україні.

Отримати багаторічну рослину з нев'янучою декоративною зеленню і красивим тривалим цвітінням важливо як для подальших роздрібних продажів, так і в створенні ландшафтних композицій. Барвінок з класичними синіми квітками та темно-зеленим листям, безумовно, оцінять квітникарі, а для більш вибагливих клієнтів існують сорти з незвичайним забарвленням зелені й бутонів. На сайті представлений широкий вибір барвінку — якісні саджанці вигідно купити оптом, заощадивши на доставці та отримавши велику знижку. Інтернет-магазин Яскрава гарантує сортову приналежність, хорошу приживлюваність і надійне пакування. Замовлення легко отримати в будь-якому регіоні України поштою: Івано-Франківськ, Ужгород, Волинь, Тернопіль, Суми, Сахновщина, Дніпро, Одеса, Слов'янськ, Київ та ін.