Сезон Осінь 2024 - відкрито
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Гіпсофіла (Качим, Ліщиця) купити оптом

Гіпсофіла Pink Гіпсофіла Pink
Код товару39958
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Гіпсофіла White Гіпсофіла White
Код товару39959
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -

Гіпсофіла багаторічна — популярна прикраса для вашої клумби.

 

Гіпсофіла багаторічна — популярна декоративна рослина для прикраси альпінаріїв, рокаріїв, міскбордеров та інших зелених ділянок. У перекладі з латинської назва рослини означає "любляча вапно". І це неспроста: найкраще квітка розвивається на ґрунтах, збагачених вапном. Поширені народні назви — гіпсолюбка, перекатиполе, лещиця, дихання дитини. Ще одне популярне найменування — качім.

Гіпсофіла: опис видів та сорти рослини.

 

Природне місце зростання — Північний Кавказ, Південний Сибір, Китай, Монголія і Середня Азія. Також рослину можна зустріти в країнах Середземномор'я, на північному сході Африки, в Австралії та Новій Зеландії. Дорослі кущі гіпсолюбки досягають у висоту 120 см, мають кулясту форму. Бутони — дрібні, зазвичай білого або рожевого забарвлення. Зібрані в густі волотисте суцвіття. Листя сконцентроване, в основному, на прикореневих розетках. Потужний корінь стрижневої форми розростається глибоко в землю. Перекатиполе в останні десятиліття здобуло популярність в якості декоративного додатка в будь-якій флористичній композиції та букетах. Його часто використовують як у свіжозрізаному вигляді, так і в якості сухостою.

Перевага квітки — виняткова невибагливість до умов вирощування. Тому рослина часто зустрічається на клумбах і присадибних ділянках тих, хто не хоче витрачати багато часу і зусиль на турботу про квіти. Відгуки задоволених квітникарів про легкість вирощування гіпсофіли — головне тому підтвердження.

Квіти гіпсофіла: опис видів і сортів.

 

Квітка належить до сімейства гвоздикових. На тонких, витончених пагонах листя майже немає. А якщо і зустрічаються, то дуже дрібні, ланцетової форми. Зелені або сірувато-зелені в залежності від сорту. Відомо близько 150 видів гіпсофіли. Найбільш відомі та поширені:

  • гіпсофіла витончена — її стебла добре розгалужені. Формують кулясту рослину до 0,5 м у висоту. Листя дуже дрібне, блідо-зеленого, майже сірого відтінку. Дрібні бутони бувають білого, блідо-рожевого або карміно-червоного кольору;
  • гіпсофіла повзуча — висота не перевищує 30 см. Стебла в процесі росту стеляться по землі. Листя — дрібне, темно-зелене. Квіти розташовані на кінчиках суцвіть. Рослина, що розрослася на ґрунті, формує тонкий декоративний "килим". Поширені сорти — з блідо-рожевими, яскраво-рожевими та білими бутонами;
  • гіпсофіла волотиста — різновид, що найчастіше зустрічається. Дорослі рослини формують "кулю" діаметром до 100 см і більше. Стебла сильно розгалужуються. Листя — вузьке, ланцетової форми. Бутони — дрібні, діаметром не більше 0,6 см. Найбільш поширені сорти мають білі, рожеві або темно-рожеві суцвіття, що сформовані з махрових бутонів;
  • гіпосфіла ясколкоподібна — найнижчий різновид. Стелиться по землі "килимом". Підноситься над поверхнею ґрунту на 8-10 см. Уже в кінці травня-початку червня формує красиве зелене покриття. Бутони найбільш поширених сортів зазвичай білі або лілові;
  • гіпософіла стінна — широко поширений вид. Відрізняється хорошою зимостійкістю. Попри, тендітні на перший погляд стебла і суцвіття, рослина витримує велику кількість бутонів. Прогинається під їх вагою, але не ламається. Діаметр кулястого чагарнику — до 40 см;
  • гіпсофіла Мірабелла — витончена, гілляста рослина, всипана дрібними, білими квітами. Часто використовується у флористичних композиціях в якості декоративної добавки;
  • гіпсофіла Пацифік — рослина рідко зустрічається у нас. Широко поширена в Північно-Східному Китаї та приморських районах. Відмінна особливість квітки — широке блідо-зелене, майже сіре листя ланцетної форми. Цвітіння, на відміну від багатьох інших видів і сортів, доводиться на кінець серпня-початок вересня. Бутони зібрані в густі суцвіття. Діаметр квіток — до 7 мм.

Декоративних сортів гіпсофіли — кілька десятків. У каталозі магазина представлена ​​найбільш популярна гіпсофіла: білого і рожевого кольору.

Гіпсофіла — посадка, вирощування і догляд у відкритому ґрунті

 

Гіпсофілу вирощують як з насіння, так і з саджанців або кореневищ. Перший спосіб характерний для посадки однорічників. Багаторічник вирощують двома останніми методами. Вирощування квітки з кореневищ — найпростіший варіант не тільки з точки зору посадки, а й зручності пересилання посадкового матеріалу. Тому все частіше квітникарі та ландшафтні дизайнери віддають перевагу цьому способу.

Оптимальний час для посадки коренів в ґрунт — з середини весни до середини літа. Рослина абсолютно невимоглива до ґрунту: чудово розростається на сухих, глинисто-піщаних, добре дренованих ділянках. Для поліпшення розсипчастості можна додати пісок. Найкращі місця для посадки — сонячні або в півтіні.

В процесі посадки важливо дотримуватися між корінням відстань хоча б в 100 см для безперешкодного розростання квітів. Інтенсивно поливати рослину не потрібно, навіть під час тривалої посухи. Якщо посадити рослину в місці високого залягання ґрунтових вод, вона може загинути.

Догляд за гіпсофілою можна звести до кількох простих дій: періодичного помірного поливу, видалення бур'янів і розпушування ґрунту, внесення органічної підгодівлі. В якості добрив підходять перепрілий гній або компост. Свіжа органіка для квітки згубна.

Рослина морозостійка, але взимку гіпсофіла все ж потребує укриття з опалого листя, гілля та високого снігового замету. Напередодні приховування залишки стебел видаляють.

 

Інтернет-магазин Яскрава пропонує купити кореневища гіпсофіли оптом за доступною ціною. Перевірений постачальник посадкового матеріалу відправляє покупцям коріння декоративних квітів добірної якості, які повністю відповідають заявленим характеристикам. Це підтверджується сертифікатами якості, доступними в електронному вигляді. Відправка замовлень виконується за допомогою пошти або кур'єрської служби в будь-який населений пункт України: Київ і Ніжин, Одесу та Бердянськ, Львів і Немирів або інший на вибір покупця.