Голландська цибуля сіянка зі знижками до -40%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Цибулини проліска

Проліски Siberica Проліски Siberica
Код товару45547
На складі0
Кількість в упаковці: 100
Вибрати кількість
+ -
Проліски Siberica 6/7 (каперс 15 шт) Проліски Siberica 6/7 (каперс 15 шт)
Код товару58390
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість
+ -

Купити проліски в інтернет-магазині Яскрава: витончені садові первоцвіти

Ніжний весняноквітучий первоцвіт пролісок є однією з найбільш витонченою та улюбленою садівниками рослиною. Цвіте з початку березня, радуючи погляд крихітними квіточками енергійного синього кольору. Ці мініатюрні сапфірові квіти досить часто зустрічаються в дикій природі, але їх також можна з успіхом вирощувати в саду.

Пролісок – опис і загальні характеристики

Проліски також відомі як Сцили (лат. Scilla) – багаторічна цибулинна квітка, яка належить до сімейства Гіацинтових (Hyacinthaceae). Їх природне середовище зростання - Азія, Європа і Південна Африка.

Відрізняються ці багаторічні цибулинні квіти невеликою висотою – від 10 до 20 см. Цвітуть цибулинні багаторічники навесні (березень-квітень), розвиваючи досить великі дзвіночки квіти з широко розставленими пелюстками на верхівці прямостоячого темного голого стебла. Квітки з'являються поодинці на пагонах або збираються у 2-5 невеликі грони. Зазвичай вони мають насичений блакитно-синій колір і чудово контрастують з соковитою зеленню вузьких, жорстких, піднятих листочків, які ростуть із цибулини. Є сорти з білими пелюстками, всіма відтінками синього і блакитного, а також рожевого.

Кращі сорти проліски

Найвідоміший сорт – Сцила сибірська (Scilla Siberica). Це невелика рослина висотою до 25 сантиметрів, квітуча ранньою весною (найчастіше в березні). Квітки сині, пурпурні – формою нагадують висячі дзвіночки. Інші сорти розрізняються висотою, забарвленням, формою і кількістю квіток на пагоні.

У сибірської Сцили є кілька цікавих сортів які дуже популярні в Україні:

  • Alba – з білими бутонами;
  • Rosea – заворожує квітками рожевого забарвлення;
  • Spring Beauty – має біло-блакитні квіточки.

Проліска дволиста (Scilla bifolia) відрізняється від попереднього сорту за зовнішнім виглядом. Зазвичай має два листи, її квітки дрібніші, по 2-10 на верхівці прямостоячого пагона (висотою 10-15 см). У квітів також більш вузькі та розпростерті пелюстки, зазвичай блакитного кольору.

Дуже оригінальна і перуанська пролісок (Scilla peruviana), що виростає до 30-40 см у висоту. Для неї характерне оригінальне ширококонічне щільне суцвіття, що складається з декількох десятків дрібних зірчастих, звичайно синьо-пурпурних бутонів.

Сцила осіння (Scilla autumnalis) – не дуже популярний і рідко культивований вид пролісок. Може зрости до 30 сантиметрів у висоту. Крихітні блідо-рожеві квіточки зібрані в довгасті суцвіття.

Пролісок кавказький (Scillа cаucasicа) – відрізняється від попередніх видів більш широким листям. Квітконоси досягають висоти до 20 см. Синьо-пурпурні бутони розпускаються в травні.

У каталозі на сайті ТМ Яскрава можна подивитися фото найпопулярніших сортів пролісків, ознайомитися з описом, характеристиками, правилами посадки та вирощування ранніх багаторічників і цибулинних квітів, а також зорієнтуватися по вартості продукції та почитати відгуки від квітникарів.

Рекомендації по посадці та догляду за пролісками

Пролісок не надто вибагливий до умов вирощування, відрізняється витривалістю до зимових морозів, а також дуже красивий, тому швидко завоював популярність у наших садах. Але все ж необхідно дотримуватися деяких рекомендацій посадки та догляду.

Правильний вибір місця

Багаторічні квіти добре розвиваються як на сонячному місці, так і в напівтінистих зонах. Ідеально підходять субстрати від нейтральних до слабокислих (5,5-7,0 pH). Не любить важких або повністю піщаних ґрунтів.

Посадка сцили та догляд у відкритому ґрунті

Цибулинки висаджують в землю в серпні. Попередньо їх обробляють стимуляторами та фунгіцидами. Перед посадкою слід перекопати землю на глибину не менше 25 см мінімум за 14 днів до висадки бульб. Потім ґрунт необхідно удобрити багатокомпонентними добривами, що містять фосфор, калій і азот. Натуральний компост – прекрасна добавка для удобрення ґрунту.

Висаджуються цибулини на глибину від 5 до 7,5 см, також через кожні 5-7,5 см. Після посадки ґрунт слід замульчувати, щоб зберегти в ньому більше вологи, запобігти зростанню бур'янів і знизити ризик замерзання рослин.

Базовий догляд за сцилою полягає в помірному поливі в посушливі дні, розрихлені землі, підгодівлі проліска комплексними добривами.

Зимівля

Рослина морозостійка, але може підмерзати в безсніжні та суворі зими, тому варто подумати про легке укриття. В якості мульчі використовують листя, кору або мох.

Розмноження та пересадка

Легко розмножуються насінням і дочірніми цибулинами. Після цвітіння утворюють великі пухкі насіннєві коробочки, тому дають рясний самосів і швидко розростаються.

Цибулини для розмноження також можна отримати з рослин, вирощених в саду, відокремивши дочірні цибулини від материнського зразка при омолодженні рослин (кожні 4-5 років наприкінці літа цибулини слід викопувати та висаджувати в нове місце). Цибулини заглиблюють на 8 см з міжряддями 10 см.

Рослини, отримані з насіння, зазвичай зацвітають через 2-4 роки вирощування, а при вирощуванні цибулинами вже на наступний рік після посадки.

Вирощування на вигонку

Цибулини пролісків ідеально підходять для вигонки. Для цього цибулинки садять групками по 20 штук в підготовлений субстрат. Заглиблюють їх на глибину близько 5 см. Зберігають в провітрюваному приміщенні при температурі 5-10 °С протягом двох місяців. Коли паростки виростають на 3 см, місткості розміщують в приміщенні з більш високою температурою. Поступово її збільшують до 20 °С.

Захворювання і шкідники

Як і інші цибулинні рослини, первоцвіт сцила також може бути пошкоджена гризунами та попелицями. Допомогти позбутися шкідників допоможуть інсектициди.

При неправильному догляді можливий розвиток хвороб у проліски, зокрема цвілі. Проти цього та інших захворювань рекомендується обробка спеціальними фунгіцидами.

Ландшафтні композиції з пролісками

Надзвичайно привабливо ці ніжні квіточки виглядають при облаштуванні ландшафтного дизайну, зокрема в альпінаріях і рокарії. Квіти низькорослі для клумби також можна вирощувати на газонах і садових лугах, де вони швидко розмножуються і з часом перетворюють зелену траву в океан синіх кольорів. Отримати цікавий ефект можна, посадивши під дерева і кущі велику кількість цибулин одного виду. На клумбі вони гармонійно виглядають в композиції з іншими ранньоквітучими цибулинами, такими як підсніжники, нарциси та крокуси. Посадити проліски можна для прикраси будинку і балконів в горщик або вазу. Така кімнатна квітка додасть особливу чарівність будь-якому приміщенню.

Проліски можна сміливо використовувати й в якості живої квітки – для барвистих весняних букетів, розставлених в скляних вазах на столі.

Переваги покупки цибулин пролісків в інтернет-маркеті Яскрава

Купити цибулини пролісків можна прямо з кращих розплідників Європи в інтернет-магазині Яскрава. Ми співпрацюємо з кращими розплідниками з Голландії, що забезпечує нам реалізацію посадкового матеріалу з гарантією високої якості. При оформленні покупки садових рослин ми забезпечуємо оперативну доставку в усі куточки нашої країни. У Дніпро, Херсон, Тернопіль, Вінницю, Ужгород замовлення дійде всього за 1-3 дні. Щоб забезпечити надійну доставку під час транспортування, ми дбайливо пакуємо товар. Купити недорого у нас цибулинні квіти багаторічники для саду можна гуртом. Для постійних клієнтів діє вигідна програма лояльності та різноманітні знижки.