Сезон Осінь 2024 - відкрито
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці винограду в контейнері (горщик)

У цій категорії немає товарів.

Саджанці винограду в контейнерах — оптимальний вибір для посадки.

Культура винограду до нас прийшла з Середземномор'я — греки в Тавриді першими почали вирощувати лозу. Рослини за тисячі років звикли до умов півдня України — стали основою для селекції нових вітчизняних сортів. Свій внесок у банк генетичного різноманіття внесли сорти з Молдови та Західної Європи. Селекціонери відмінно потрудилися та й клімат став теплішим — ось чому виноград на подвір'ї став звичним навіть у Поліссі та на Північному Сході нашої країни.

Популярність культури винограду надзвичайно висока, оскільки ці винні ягоди не тільки дуже смачні — вони містять понад 150 біологічно-цінних речовин: ефірні олії, дубильні речовини, глікозиди, вітіни, пектини, клітковину та інші сполуки.

Користь винограду настільки очевидна, що навіть офіційна медицина виділяє в окрему методику ампелотерапію — лікування виноградом і виноградним соком. Нічого дивного, крім цукрів, білків, клітковини та органічних кислот, сік винограду містить вітаміни групи ВВ, С (аскорбінову кислоту), Р, РР і безліч мікроелементів.

Домашній виноград — надзвичайно пластична культура, що легко пристосовується до складних умов. Лоза здатна рости на бідних грунтах — лише б вистачало сонячного світла. Через це на півдні (і не тільки) виноградну лозу пускають по фасаду будинку, щоб листя захищали стіни від перегріву. Обплетені лозою альтанки рятують від літньої спеки — виноград відмінно підходить для озеленення ділянки.

При виборі сорту для вирощування порівнюють характеристики винограду — терміни дозрівання, силу росту, морозостійкість, стійкість до грибкових хвороб, урожайність і товарну якість плодів.

Як вибрати саджанці винограду.

В першу чергу звертають увагу на придатність сорту для вирощування на конкретній ділянці — оцінюють морозостійкість і строки збирання врожаю. У нашому каталозі всі сорти районовані — підходять для вирощування у всіх регіонах України.

Сила росту лози стає вирішальним чинником при виборі сорту винограду для альтанки або на стіну. Необхідно також врахувати, що всі властивості сорту проявляються тільки при достатньому освітленні куща сонцем.

Радимо!

Місце для посадки винограду необхідно вибрати сонячне, ні в якому разі не сире. На склад ґрунту особливо увагу звертати не слід — добре заправлена посадкова яма розв'язувати проблему на 2-3 роки, потім краще всього скористатися спеціальними добривами для винограду.

Необхідно заздалегідь подбати про опорах для винограду, принаймні передбачити місце для встановлення шпалери.

Недосвідчених садівників часто лякають можливі труднощі при вирощуванні винограду. З незвички відразу складно розібратися в тому, як садити і обрізати виноград, щоб правильно сформувати кущ, отримати гарний врожай і при цьому не зашкодити лозі.

Сучасні сорти винограду для домашнього вирощування здебільшого універсальні за призначенням. Товарний вигляд і смак плодів в основному залежить від умов, за яких формувався урожай. При достатній кількості сонячного освітлення на здоровому кущі завжди дозрівають великі солодкі ягоди. Від сорту залежать нюанси — як то недорозвинене насіння у кишмишних сортів чи особливий смак у мускатних.

Особливості вибору саджанців винограду.

Після того, як визначилися з вибором сорту, приступають до наступного етапу — вибору саджанця.

Ринок пропонує садівникам 2 варіанти — з відкритою кореневою системою та ЗКС.

Саджанці з відкритою кореневою системою менше коштують, але висаджувати їх бажано ранньою весною і після цього ще буде потрібен ретельний догляд протягом всього сезону. Для дачників вихідного дня такий варіант не підходить. Слід зазначити, що цей 1-й рік йде на акліматизацію саджанця і перший урожай ви отримаєте на 1 рік пізніше.

Саджанці з закритою кореневою системою позбавлені подібних недоліків: садівник купує рослину з добре розвиненим корінням, що повністю зберігається при транспортуванні з розплідника до посадкової ями. Такі рослини швидко укорінюються, щоденного контролю не вимагають і лоза відразу йде в ріст.

Швидко зі 100 % результатом приживаються саджанці в контейнерах. Коріння звичайно дістають з горщика разом з грудкою землі — коренева система анітрохи не страждає при пересадці, всі кореневі волоски залишаються непошкодженими.

Радимо!

Щоб не порушити грудку землі при витяганні з контейнера, саджанець перед цим не потрібно поливати протягом доби. Грунт повинен бути майже сухим!

Саджанець з контейнера дістають безпосередньо перед посадкою. Сама посадка 1 куща займає не більш як пів години за умови, що посадкова яма вже підготовлена — викопана і заправлена.

Як правильно пересадити саджанець винограду з контейнера.

Саме трудомістке в посадці винограду — облаштування посадкової ями. Об'єм посадкової ями тим більший, чим менш родючий грунт на вибраній ділянці. Для саджанця в контейнері 2 л (як в нашому магазині) розміри ями повинні бути

 • на ділянці з родючим грунтом — достатньо 50 х 50 х 60-70 см (невеликий запас в глибину — для дренажу);
 • у всіх інших випадках розміри ями збільшують, оскільки знадобиться насипати запас поживних речовин на 2-3 роки.

На дно ями укладають шарами дренаж, живильний грунт, звичайну землю з саду.

Корисний лайфхак: для поливів та підживлень на шар дренажу можна встановити трубу діаметром 5-10 см (наприклад, ПЕ для каналізації), щоб вода і добрива надходили відразу до кореневої зони.

Таке удосконалення значно полегшить догляд за виноградним кущем.

Пересадка саджанця з контейнера (послідовність):

 • акуратно перевернути горщик, щоб саджанець з грудкою землі вивалився з контейнера на підставлену руку;
 • встановити кореневий кому у підготовлену посадкову яму з невеликим заглибленням;
 • до половини засипати сухим грунтом;
 • полити — 1 відро води;
 • заповнити посадкову яму доверху звичайною садовою землею.

Щоб не втрачати часу на видалення бур'янів, розпушування грунту, поливи, кореневу зону саджанця бажано вкрити шаром мульчі не менше як 5 см. Це може бути солома, торф, компост, будь сипкий матеріал.

Чим ще приваблюють садоводів саджанці в контейнері — такі рослини можна висаджувати в будь-який зручний час, а в умовах клімату України — до вересня включно. Посаджені влітку кущі встигають до зими добре вкоренитися і навіть піти в ріст. Осіння посадка не дає приросту лози, коріння під захисним шаром мульчі росте навіть при мінусових температурах зовні.

Вцілому вирощування винограду в контейнері нічим не відрізняється від традиційної агротехніки:

 • обрізка і підв'язка лози навесні;
 • підживлення винограду, причому листову можна поєднувати з профілактикою грибкових захворювань (мілдью, оїдіуму тощо);
 • зелені операції на лозі;
 • підготовка кущів до зими — обрізка винограду восени, підживлення мікроелементами, додаткове мульчування.

При дотриманні агротехніки саджанець винограду з контейнера вже на 2 рік утворює плодоносний кущ і дає перший урожай. Щоб кущ зміцнів, краще не перевантажувати зовсім молоду рослину і видалити суцвіття.

Переваги саджанців винограду ТМ Яскрава.

Саджанці винограду в контейнері для посадки на дачній ділянці ви можете придбати в нашому інтернет-магазині. Посадковий матеріал від ТОВ Яскрава вигідно відрізняється конкурентними перевагами:

 • великий асортимент — можна вибрати сорти винограду на будь-який смак: за термінами дозрівання і кольором плодів, кишмишні чи звичайні, для вирощування на продаж і для домашнього споживання;
 • саджанці з власного спеціалізованого розплідника — вкорінені в контейнері живці пройшли акліматизацію і повністю готові до пересадки на постійне місце;
 • всі представлені на сайті сорти відмінно зимують в умовах України;
 • контейнер з саджанцем для транспортування додатково упаковано в коробку — рослина ніяк не постраждає під час поштової доставки.

Об'єм горщика — 2 л, тобто запас грунту для вкоріненого живця достатній — саджанець не відчуває дефіциту живлення. Садивний матеріал винограду в контейнерах можна купити оптом, щоб створити запас товару на весь сезон. Тим більш, що особливих умов для зберігання не потрібно — добре освітлене місце і полив 1-2 рази в тиждень.

Інтернет-магазин Яскрава пропонує купити оптом виноград в контейнері — великий вибір сортів на сторінці нашого сайту.

Замовляйте саджанці власного виробництва онлайн. Ми піклуємося про наших клієнтів — вас порадують:

 • вигідні ціни;
 • всі форми оплати — навіть післяплата!
 • надійна упаковка ніжних саджанців;
 • швидка доставка по Україні.

Протягом 2-3 днів пошта доставить замовлення в Київ, Лохвицю, Червоноград, Харків, Шепетівку, Здолбунів, Одесу, Понінку, Маріуполь, Козятин та ін