Розпродаж сезону Весна 2024! Знижки до -50%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці Гінкго білоба

2-річний
Гінкго Білоба Дволопатеве (контейнер 0.5 л) Гінкго Білоба Дволопатеве (контейнер 0.5 л)
Висота саджанця: 20-25 см
Код товару47961
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -

Саджанці Гінкго білоба: опис популярної реліктової рослини

Дослідники вважають, що гінкго білоба існує на Землі близько 180 мільйонів років і є сучасником динозаврів. Батьківщина рослини – Китай. У Японії дереву досі поклоняються як священному символу родючості і достатку. До Європи перші саджанці завезли після 1730 року, коли доктор Кемпер надіслав із Японії перші зразки. Він назвав саджанці «сріблястим абрикосом» через схожість плодів. Сьогодні релікт поширений на всіх континентах, адже витримує зниження температури до -35 ⁰C. Гінкго білоба успішно зростає і в Україні. До плюсів культури відносять невибагливість, простоту вирощування та стійкість до вірусів та шкідників. Не дивно, що дерево з такими «базовими налаштуваннями» живе до 2000 років і більше.

Як виглядає цей релікт? Це листопадне дерево з рівним стовбуром висотою до 10 м і діаметром крони до 8 метрів. Темно-сіра кора з часом тріскається, створюючи химерні візерунки. Листя дволопатеве, у вигляді віяла, діаметром 8-12 см, на довгих черешках. Восени листочки стають яскраво-жовтими, надаючи дереву фантастичного вигляду. Воно дводомне. Це означає, що існують чоловічі та жіночі екземпляри, які розвиваються на різних деревах. У чоловічих дерев крона широкопірамідальна, у жіночих – округла. Перші плоди можна побачити лише за наявності 2 дерев обох статей, і то через 25 років після посадки. Смак плодів гінкго білоба солодкуватий, нагадує печену картоплю та каштан. Плоди схожі на сливи або абрикоси, сріблясто-жовті, мають цілющі властивості. Дерево віком 30 років дає близько 8 кг урожаю. Чи можна виростити дерево гінкго вдома? Так. Для цього гіганту потрібно виділити мінімум 5-8 метрів ділянки, вільної від тіні.

Види та сорти гінкго білоба

У ботаніці культура представлена єдиним видом — дволопатевим гінкго (Ginkgo biloba). До поширених сортів належать:

  • Fastigiata Blagon (Фастигіат Благон), або храмове дерево з кроною у вигляді колони. Виростає до 15 м заввишки, листя до 8 см у діаметрі. Китайці вірять, що саме цей сорт лікує 100 недуг.
  • Mariken (Марикен) – карликовий сорт висотою до 3 метрів, з діаметром крони про 4 метри. Крона округла, ажурна завдяки віялоподібному листю.
  • Menhir (Менгір) — новинка з перлово-зеленим відтінком листя. Крона вузька, до 145 см завширшки при висоті дерева до 300 см. Це чоловіча форма, плодів не дає.
  • Saratoga (Саратога) відрізняється потужною силою росту (до 40 см на рік) та колосальними розмірами (до 20 м заввишки). Листя злегка гофроване по краю.
  • Pendula (Пендула), сорт для штамба з плакучими пагонами. Подушковидна крона досягає 2 метрів у віці 10 років. Підходить для вирощування на невеликих ділянках. Зона зимостійкості 5.
  • Horizontalis (Горизонталіс) відносять до штамбових культур. Як правило, висота не перевищує 3 метри. Пагони ростуть горизонтально, У віці 10 років діаметр крони становить близько 2 м. Зона зимостійкості 5.

Як виростити дерево гінкго білоба?

Щоб відповісти на це запитання, чи потрібно знати, де росте гінкго білоба? У природних умовах дерева зустрічаються на північному сході Китаю, в гірській місцевості та в змішаних хвойно-листяних лісах. Реліктова культура обжила долини, розщелини між скелями, виносить будь-які типи ґрунтів. Кращий ґрунт для гінкго білоба – пухкий, в міру вологий, із рівнем pH 5-8.

Посадка гінкго білоба можлива на будь-якій частині ділянки або саду. Оскільки дерево не виносить тіні, йому потрібно забезпечити достатній простір. Ідеально підійде галявина перед будинком чи газон. Саджанці з контейнера готові до посадки цілий рік (крім зими). Контейнер рясно поливають, обережно розрізають будівельним ножем. Землю очищають від бур'янів, викопують яму до 60 см у діаметрі. Її розмір повинен бути в 2 рази більшим за земляну грудку. На дно насипають дренаж шаром до 15 см. Поруч вбивають кілочок до 50 см завдовжки, оскільки стовбур у перші роки може викривлятися. Після перевалки із субстратом порожнечі досипають садовим ґрунтом, змішаним із компостом (1:1). Коренева шийка має бути на одному рівні з ґрунтом. Після посадки землю поливають та мульчують. Як швидко росте гінкго білоба? Швидкість зростання становить 5-7 см на рік.

Як доглядати за саджанцями?

Поливають Ginkgo biloba регулярно і рясно, особливо в перші місяці після посадки. Ґрунт має бути трохи вологим, проте без застою води. Дорослі екземпляри поливають тільки в періоди тривалої посухи, до 40 л під стовбур.

Підживлення слід проводити повним мінеральним добривом, особливо у перші 5 років після посадки. Підійде комплекс НПК, з формулою 10-10-10. Як правило, гранули розсипають у пристовбурне коло ранньою весною, щоб під час поливу поживні речовини поступово проникали в ґрунт.

Обрізати пагони не обов'язково. Однак рекомендується санітарна обрізка, особливо у перші роки. Її проводять до набухання бруньок. Також слід проріджувати крону для її пишноти та краси.

Зимують молоді дерева із захистом, дорослі утеплення не потребують. Найчастіше крону обертають мішковиною або агроволокном, порожнечі заповнюють сухим листям.

Як розмножується дерево гінкго білоба? Розмножити гінкго білоба можна трьома способами: живцюванням молодих пагонів, кореневими відростками та пророщуванням насіння. Однак найкраще купити акліматизовані саджанці з розплідника в контейнерах. Такі рослини миттєво укорінюються і одразу ж йдуть у зріст. Їхня коренева система не відчуває стресу завдяки цілісності земляної грудки.

Чим корисний гінкго білоба?

У листі гінкго білоба міститься близько 40 корисних речовин, включаючи флавоноїди, мінеральні речовини, вітаміни та інші. Останнім часом плоди та листя використовують для створення біологічно активних добавок (БАДів). Особливо корисним вважається чай із листя. Екстракти з рослини застосовують для лікування проблем з пам'яттю та концентрацією уваги, тривожних розладів, головного болю тощо. Китайці називають його рослиною від 100 недуг. Гінкго використовують для профілактики інфаркту та інсульту, підвищення імунітету, зниження А/Т, покращення кровообігу.

Гінкго білоба в дизайні саду

Потужне дерево використовується на дачній ділянці як солітер. Групові посадки зустрічаються лише у парках чи скверах. Чоловічі особини підходять для формування бонсай. Релікт добре поєднується з хвойниками. Найкраще дерево з листям-метеликами виглядає перед будинком або в одиночній посадці в саду. Потужна тінь стане чудовим місцем для відпочинку та сімейних пікніків.

Купити саджанці гінкго білоба вигідно з розплідника онлайн, в магазині Яскрава, за ціною, доступною в Україні, з доставкою контейнерів у всі міста, включаючи Дніпро, Умань, Черкаси, Чоп, Київ та ін.