Розпродаж сезону Весна 2024! Знижки до -50%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці винограду декоративного

2-річний
Виноград дівочий п'ятилистий (контейнер 0.5 л) Виноград дівочий п'ятилистий (контейнер 0.5 л)
Висота саджанця: 25-50 см
Код товару54875
На складі0
Кількість в упаковці: 10
Вибрати кількість
+ -

Саджанці дикого винограду – декоративна рослина для паркану та прикраса для арки

Дівочий виноград (Parthenocissus) – красива ліана, яка належить до сімейства Виноградні. Вона походить із лісів Північної Америки, в Євразії рослину почали культивувати в 17 столітті. В Україні вирощування культури почалося після 1930-х років. Одна з особливостей рослини – здатність досягати 18-25 метрів, не вимагаючи підв'язки. Ліана швидко підіймається на опору, чіпляючись за неї вусиками та присосками. Листя зелене, три- або п’ятилопатеве, від 10 до 20 см в діаметрі, на черешках до 3 см. Восени листові пластини набувають жовтих, червоних та бордових відтінків. Часто на одному листочку проявляється відразу кілька відтінків. Суцвіття зібрані в щитки або волоття, ростуть у паузах листя. Плодоносить рослина синіми ягодами до 6 мм у діаметрі. Вони неїстівні для людей, проте привабливі для птахів. Яскраві грона декоративно виглядають і восени, серед червоного листя, і взимку, серед білого покривала снігу. Як швидко росте декоративний виноград? За рік ліана відростає до 300-400 см. Певною мірою це відбувається завдяки корінню. Коренева система дівочого винограду заглиблюється на 3-7 см у землю. Завдяки цій особливості, рослина може обходитися без регулярного поливу навіть у посушливий період.

До плюсів ліани також відносять її гнучкість. Обрізка їй не шкодить, навпаки, змушує рости пишніше. Спрямовуючи пагони, можна сформувати оригінальні садові форми для вертикального озеленення. Також садівникам подобається її витривалість до несприятливих факторів середовища. Ліана вітро-, димо-, газостійка, не боїться морозів до -35 градусів. Вона не страждає на більшість «виноградних» хвороб. Посадивши 2-3 живці до 15 см завдовжки біля огорожі, вже через 3 роки Ви отримаєте цілий каскад ажурної зелені.

Багато садівників хвилює питання: «Чи можна садити дикий виноград біля будинку?». Не варто садити його біля стіни будинку, оскільки ліана швидко обплітає та закриває вікна, руйнує дах. Не садіть ліану у суміжній огорожі із сусідньою ділянкою, щоб уникнути сварок через непомірні апетити рослини. Врахуйте, що чіпка ліана живе до 60 років. Коли пагони ліани розростуться, то створюють чудовий мікроклімат. Зменшується нагрівання стін, знижується температура у приміщеннях чи терасах на 2-6 градусів. Також рослина підвищує вологість повітря, захищає приміщення та ділянки від пилу та шуму.

Види та сорти дівочого винограду

Декоративний виноград має близько 12 видів, які зростають і сьогодні в Азії та Північній Америці. До найпоширеніших відносять:

  • Виноград п'ятилисточковий (віргінський). Має 5-пальцеві листові пластини, кожна частина складається з овальних листочків з гострою верхівкою, довжиною до 9 см. Верхня частина смарагдово-зелена, нижня – салатова. Пагони витягуються до 20 метрів. Плоди темно-сині із восковим нальотом, до 5 мм у діаметрі. Укриття на зиму не потребує.

Представлений сортами Енгельмана (форма з дрібним червонуватим листям), Варієгата (сорт із білим листям, прикрашеним мармуровим зеленим візерунком), Сен-Поль (ліана з підвищеною кількістю вусиків і присосок), Стар Шауерс (ряболистий сорт з салатово-білими плямами, восени рожево-червоними)

  • Три гострений виноград, ліана родом з Азії, в Європі популярний з 19 століття. Глянцеве листя досягає 20 см в діаметрі, може мати різну форму навіть на одній рослині. Буває трикутним, серцеподібним, ланцетним, овальним. На початку вегетації листя яскраво-бордове, восени стає жовтим, помаранчевим або червоним. Плоди темно-сині. Морозостійкість до -15 ºC.

Найбільш затребуваним у Європі сортом цього винограду вважається Вічі, який за відгуками, є найефектнішим. У нього плющоподібне глянсове листя до 18 см в діаметрі, прикрашене червоними прожилками. Зелене влітку і різнокольорове восени. Як садити виноград Віча? Врахуйте, що він виносить пониження температури до -15 градусів, вимагає укриття на зиму або короткої обрізки.

  • Виноград прикріплений виростає до 3-6 м завдовжки. Листя 5-лопатеве, рідше 3-лопатеве, складається з овальних листочків з гострим кінчиком, діаметром до 10 см. Витримує морози до -25 градусів. Тіневитривалість висока.

Як і коли краще садити дівочий (декоративний) виноград?

Ліана росте на будь-яких типах ґрунтів, на будь-яких сторонах ділянки. Виживає навіть там, де важкий ґрунт або його недостатньо (це може бути також кам'янистий, бідний ґрунт). Найбільш приємні для нього суглинки з нейтральним, слабокислим або слаболужним pH. Виносить рослина прямі промені сонця, непогано почувається в тіні, з доступом сонця хоча б протягом 1-4 годин.

Посадка дівочого винограду з контейнера можлива з березня до жовтня. Викопують лунки близько 50 см у діаметрі з дренажним шаром до 10 см. Дистанція від будівель або опори повинна бути не менше 100 см. Змішують садовий ґрунт, торф, компост та пісок у рівних пропорціях. Після перевалки саджанця з грудкою ґрунту коренева шийка повинна бути на одному рівні з поверхнею. Пустоти досипають землесумішшю, трамбують, поливають 20 л води. Дистанція між лунками становить від 3 до 5 метрів.

Як виростити саджанці дівочого винограду?

У перший рік молоді рослини не потребують особливого догляду. У посуху їх бажано поливати до 10 л під кущ, після чого мульчувати. Це дозволить уберегти коріння від перегрівання, а землю навколо від пересихання. Також видаляють бур'яни, вкривають коріння на зиму ґрунтом.

Полив дорослих рослин проводять у посушливий період, до 10 л під кущ, до 4 разів за вегетацію. Для підживлення використовують Нітроамофоску (розводять у воді згідно з інструкцією), у липні-серпні удобрюють комплексними мінеральними складами. Після поливів/підживлення ґрунт розпушують, мульчують шаром компосту завтовшки 7 см. Обрізка дівочого винограду починається з 3-4 років після посадки, коли пагони починають активно рости. Крону формують за допомогою садового секатора, видаляючи молоді зелені (!) пагони над здоровою брунькою. Ті, що залишилися, направляють у потрібну сторону, закріплюють на опорі. На зиму ліану не утеплюють, якщо дозволяє зимостійкість сорту. Однак мульча шаром до 10 см для молодих екземплярів точно не буде зайвою.

Дівочий виноград у ландшафтному дизайні

При вертикальному озелененні ділянки слід пам'ятати, що пагони, що одеревіли, мають чималу вагу, тому небажано використовувати для опори аварійний паркан або неміцні арки. Двадцяти-, тридцятирічна рослина вимагає міцних стін або бетонних огорож. Ідеально підходить культура для зонування саду.

Виноград найчастіше використовують для декору

  • огорож (у тому числі з рябиці);
  • альтанки;
  • арки, перголи, колони;
  • стін, у тому числі господарських споруд, адміністративних будівель;
  • непривабливих ділянок на дачі (груди каміння, сухих дерев).

Де придбати дівочий виноград?

Купити різні сорти дикого винограду (варієгатний, п'ятилистковий, тригострений) зручно онлайн, в інтернет-магазині Яскрава. Доставка з розплідника безпосередньо можлива у всі міста України, включаючи Харків, Обухів, Дніпро, Іванівку, Житомир та ін. Компанія дає 100% гарантію сортності на весь матеріал.