Розпродаж сезону Весна 2024! Знижки до -50%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Насіння лагенарії купити оптом

Лагенарія 1 г
Код товару23097
На складі0
Кількість в упаковці: 20
Вибрати кількість
+ -

Лагенарії — поживний овоч і агротехнічна хитрість. 

Гарбузові культури дуже цінуються в Україні за рахунок рясного врожаю, який відрізняється гарною лежкістю, гіпоалергенним м'якушем, який містить в собі масу корисних елементів — лагенарія яскравий представник виду. Купивши насіння, ви зможете урізноманітнити харчування і навіть виростити на рослині великі здорові плоди, а до осені отримати ідеальну сировину для виробів, яку охоче придбають майстри прикладного мистецтва. Догляд мало чим відрізняється від гарбузів і кабачків, хоча і має свої особливості.

Опис сортів лагенарії.

Лагенарія — трав'яниста ліана сімейства Гарбузові, що росте в тропіках, але є види, які можна вирощувати з насіння в Україні. Клімат середньої смуги культура добре переносить, обдаровуючи рясним врожаєм.

Загальний опис однолітника:

  • корінь — міцний, надійно поглиблюється на 80 см і швидко розвивається;
  • стебло — грановане, повзуче, довжина до 15 м, з напушенням;
  • листя — п’ятикутне, гофроване;
  • квітки — поодинокі, трубчасті, зазвичай білого забарвлення, розпускаються в нічний час, запилюються нічними комахами;
  • плід лагенарії — гарбуз, форма і забарвлення різне, в середині гладке насіння неправильної форми.

Залежно від сорту, форма плоду буває округлою, довгастою і вигнутою (змієподібна), у вигляді пляшки або електричної лампочки. Колір частіше зелений з довгуватими жовтими смужками, зустрічаються жовті сорти. Виведено їстівні та декоративні види.

Застосування:

  • молоді плоди з ніжним та пряним м'якушем годяться для варіння, смаження, маринування, приготування ікри;
  • з висушених плодів виготовляють посуд (зберігають вино, молоко, крупи), екзотичні вироби, музичні інструменти;
  • до рослини з сильною кореневою системою прищеплюють огірки і дині, щоб збільшити врожайність;
  • ліана, висаджена на опорах, стане справжньою окрасою саду, оскільки великі ароматні квітки мають витончений вигляд.

Рослина відрізняється високими здібностями до регенерації. Можна зрізати частину, а плід продовжить рости, оскільки область зрізу моментально затягнеться. 

Вирощування лагенарії: пророщування і посадка насіння. 

Вегетаційний період культури становить 150-220 днів. В умовах України краще вирощувати її розсадним способом. Ґрунт підходить родючий, включаючи органіку. Попередниками можуть бути бобові, картопля, капуста. Рослині необхідне тепло і сонце. Ліані потрібні опори, які робляться з дерева або ж ними служить паркан, альтанка, інша міцна споруда.

Як виростити лагенарії з насіння:

  • замочити насіння на 24 години у воді або стимуляторі;
  • перемістити на тиждень у вологу тирсу з температурою +25 °С;
  • кожен паросток поміщається в горщик на глибину 3 см (час посадки — кінець квітня);
  • зволожувати сіянці і тримати в теплі 30-40 днів.

Культура дуже любить тепло і не переносить заморозків. Вибираючи час, коли садити лагенарії, потрібно особливо ретельно — земля має прогрітися, а заморозки повністю відступити. Якщо розсада вже готова до пересадки, але погода не дозволяє, її можна помістити в ґрунт під укриття. Припустимо продовжити вирощування в теплиці, де і проводиться щеплення баштанних культур. Агротехнічна хитрість дозволить отримати рясний урожай огірків, кавунів.

Як виростити лагенарію: догляд на грядці.

Місце краще підготувати з осені, перекопавши та удобривши ґрунт для лагенарії. В кінці травня сіянці можна поміщати на грядки. Лунки викопуються за схемою 100 на 100 см, щоб у ліани було багато місця. Поглиблення поливається теплою водою, в нього поміщається торф’яний горщик, рослина перші дні затінюється, щоб яскраве весняне сонце не призвело до загибелі. Корінь при пересадці ще не зміцнів, тому діставати його з горщика не бажано.

Додаткове мульчування не дозволить волозі швидко випаровуватися, а нічні накриття захистять сіянці від прохолоди. Укриття можна проводити до цвітіння. Підв’язка до опори потрібна, коли стебло виросте до одного метра. Якщо лагенарія буде витися по землі, плоди укладають на дошки, оберігаючи їх тим самим від надлишку вологи і слимаків.

Інтенсивне зростання відбувається через 1.5 місяці після появи паростків. З центрального стебла з’являються бічні пагони, ліана випускає квіти. Запилюють їх нічні комахи, практично відразу відбувається запліднення. Через 1.5-3 місяці дозріють плоди. На одній рослині формується близько дев’яти зав’язі.

Поради по догляду:

  • прищипування стебла проводять, коли його довжина досягне двох метрів, частина пагонів і зав’язей можна видалити, щоб залишені плоди були великими і здоровими;
  • додаткове запилення жіночих квіток дозволить гарбузові сформувати красиву форму;
  • розпушування землі навкруги ліани збільшить приплив кисню до кореневої системи;
  • ґрунт потрібно підгодовувати, чергуючи мінеральний склад з органікою;
  • полив проводиться щоденно теплою водою.

Ліана здатна розростися до 15 м, а гарбузи можуть виростати до 2 м, вагою до 8 кілограмів. З одного куща виходить до 40 кг плодів.

Збір врожаю проводиться кілька разів. Плоди для використання в кулінарії зрізають з плодоніжкою, коли вони досягли довжини в 50-60 см, діаметр до 5 см. Повністю дозрілі гарбузи потрібно зрізати з плодоніжкою, підсушити до останніх чисел жовтня в теплому провітрюваному приміщенні. Після цього плід можна використовуватися для створення посуду та виробів.

Купити лагенарії (насіння) в Україні.

Виростити лагенарії можна тільки з насіння. При правильному зборі врожаю і зберіганні, посівний матеріал зберігає схожість 7 років. Популярна рослина серед кулінарів, садівників, а також майстрів прикладного мистецтва. Якісне насіння лагенарії змієподібної пропонує інтернет-магазин Яскрава, які гуртом можна купити за низькою ціною. Оформіть замовлення на сайті, наші фахівці відразу ж перевірять якість товару і відправлять надійним перевізником до найближчого поштового відділення: Миколаїв, Вольнянок, Луцьк, Павлиш, Черкаси, Борова, Житомир, Івано-Франківськ та інші міста України.