Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Насіння брукви купити оптом

Бруква Вільгельмсбургська 1 г
Код товару14705
На складі0
Кількість в упаковці: 20
Вибрати кількість
+ -

Бруква: вирощування насінням і розсадою соковитого живильного коренеплоду.

 Овочі цінуються дієтологами за великий вміст корисних елементів, лідером серед них є бруква — прекрасне харчування для зими і ранньої весни. Купуйте якісне насіння, і зможете без проблем виростити цю холодостійку і посухостійку рослину. Ніжна соковита м’якоть порадує вас в свіжому і термічно обробленому вигляді. 

Бруква: опис і корисні властивості овочевої культури.

Бруква або Brassica napobrassica — дворічна рослина сімейства Капустяні, активно вирощується в Європі, як овочева і кормова культура. Особливо цінується шведами, німцями, фінами. Іноді рослину називають шведською ріпою, хоча це різні культури.

У перший рік насіння дають розетку листя і м’ясистий корінь, який вживається в їжу. До другого року з’являються квітконосні пагони, що дають насіння.

Опис брукви:

  • стебло — пряме і облиственне;
  • листя — відрізняється за формою залежно від місця розташування і терміном розвитку;
  • суцвіття — кистєвидне із золотисто-жовтими квітами, які дають бджолам нектар;
  • плід — довгий стручок до 10 см, гладкий, всередині багато насіння;
  • насіння — кулясте коричневого забарвлення, діаметр до 1.8 мм;
  • коренеплід — форма буває округлою, циліндричною, овальною.

Забарвлення кірки і м’якоті залежить від сорту, так само як і форма коренеплоду. У кулінарії зазвичай застосовується бруква з жовтою соковитою м’якоттю. Смак ніжний і приємний. У 100 г м’якоті міститься 34 ккал, якщо додати до цього легку послаблюючу дію, виходить чудовий дієтичний продукт. До того ж він дуже корисний, містить мінеральні солі, клітковину, білок, вітаміни.

Аскорбінова кислота залишається в м’якоті навіть після термічної обробки, тому коренеплід можна їсти в сирому і тушкованому вигляді. Кальцій, яким багатий овоч, допомагає при лікуванні розм’якшення кісткових тканин. Сік ефективно загоює рани, здатний розріджувати мокроту в бронхах. Овоч виводить з організму зайву рідину, холестерин, покращує перистальтику. Корисні речовини зберігаються в м’якоті весь зимово-весняний період, завдяки чому ми можемо підтримувати свій організм в холодні місяці. 

Вирощування брукви: посадка насіння в ґрунт і на розсаду.

В умовах України брукву можна висаджувати насінням в ґрунт або розсадним способом. Обидва методи показують хорошу врожайність. Головне, щоб коренеплоди дозріли до сильної спеки, інакше є ймовірність, що м’якоть буде менш соковитою і м’якою.

Як виростити брукву на грядці:

  • ділянку розпушують і удобрюють;
  • робляться лунки на 2.5-3.0 см вглиб;
  • укладається пісок;
  • зверху поміщається два насіння;
  • засипається пісок до 1.5 см;
  • зверху укладається торф.

Посадка проводиться восени, коли ґрунт промерзне на 2-5 см. Насіння пролежать всю зиму, а навесні зійдуть дружними рядами і дадуть соковиті овочі.

Посів брукви на розсаду починається з підготовки насіння. Їх годину тримають в водно-часниковому розчині, щоб знезаразити, промивають водою і просушують. Також, можна замочити насіння у стимуляторі росту. Рекомендується проростити насіння у вологій тканині.

Засівають його на початку квітня. Ємностями служать глибокі ящики, наповнені вологим ґрунтом. Глибина посадки до 1.5 см. Між насінням потрібно робити відстань в 2-3 см. Ґрунт з посівом накривають плівкою, залишають при температурі +18 °С.

Після появи паростків, плівку прибирають, температуру знижують до +8 °С, через тиждень її підвищують до +15 °С. Сходи регулярно поливають, розпушують, проріджують.

Через 40 днів сіянці готові до посадки в ґрунт, але за 10 днів їх потрібно загартувати, поступово збільшуючи час перебування на відкритому повітрі.

Вирощування брукви: посадка у відкритий ґрунт і догляд.

Загартовані сіянці, у яких сформувалося 4-5 листочків, готові до висадки в землю. Зазвичай це середина травня. Земля на ділянці повинна бути нейтральною, родючою, вологопроникною, з глибоким заляганням ґрунтових вод. Підійде супіщана або суглинна земля.

Попередниками рослини можуть бути бобові та баштанні культури, огірки і помідори, картопля. Ділянка перекопується і удобрюються з осені.

Як садити брукву (розсада) в ґрунт:

  • між лунками має бути 20 см, між рядами 50 см;
  • лунку рясно поливають;
  • сіянці поливають і дістають з ящика;
  • корінь занурюють в глиняну бовтанку, щоб він не пересох, частину листя обрізають;
  • сіянець поміщають в лунку, землю трохи трамбують і поливають.

Перші кілька днів рослину потрібно захищати від яскравого весняного сонця. Подальший догляд ще простіший, ніж посадка. Проводяться стандартні заходи, що включають полив, розпушування, прополювання, підживлення. В період формування розеток можна також провести підгортання. Рихлити ґрунт краще після зволоження, досить 4-5 процедур за сезон.

Бруква любить полив, але щоб коренеплоди не набрали надлишки вологи, проводити його варто 3-5 разів на сезон. На 1 м2 витрачають 10 л води, при цьому верхня частина коренеплоду не повинна оголятися, щоб на ньому не з’являлося прозелень.

Підживлення потрібне через 2 тижні після висадки. Підійде зрілий гній, який вносять після поливу. Наступна підгодівля проводиться комплексними мінеральними речовинами. Особливо потрібен коренеплоду калій, фосфор, щоб підвищити його цукристість.

Збір і зберігання брукви.

До збору врожаю можна приступати через 3-4 місяці після посадки. Термін залежить від сорту, так вегетаційний період брукви Вільгельмсбургської 90-110 днів. Коренеплоди, які планується зберігати всю зиму, збирають перед першими заморозками. Під час викопування важливо не пошкодити корінь, бадилля краще зрізати до самої основи. Урожай позбавляють від залишків землі, просушують в тіні і поміщають в неопалюване місце. Коренеплоди можуть лежати на підлозі або полках, в ящиках. Можна викопати в саду траншеї і помістити урожай в них, присипавши сухою тирсою, потім шаром ґрунту.

У сирому вигляді брукву використовують в салатах, її добре смажити, тушкувати, варити, додавати до овочевого рагу. Любителям приправ сподобається свіже бадилля, яке додають в салати. Якщо його висушити, можна використовувати у вигляді приправи до супів, соусів.

Купити брукву (насіння) в Україні.

Бруква важливий овоч, який підживлює організм всю зиму, не даючи йому ослабнути. Ніжна соковита м’якоть замінює на столі багато овочів, а зібраного врожаю вистачить до весни. Щоб урожай був рясним, смачним і поживним потрібне якісне насіння хороших сортів. Саме такий посівний матеріал продається в інтернет-магазині Яскрава. З відгуками про брукву ви можете ознайомитися на сайті, після чого оформити заявку за вигідною оптовою ціною, яка позитивно вплине на ваш бізнес. Ми комплектуємо і відправляємо насіння в максимально короткий термін надійним перевізником, який доставить його в поштове відділення міста України: Одеса, Нікополь, Черкаси, Біла Церква, Житомир, Коломия, Вінниця, Головне та ін.