Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Насіння бамії купити оптом

Бамія Юнона 1 г
Код товару20345
На складі0
Кількість в упаковці: 20
Вибрати кількість
+ -

Бамія — гарне цвітіння з корисними екзотичними плодами.

В саду цвітуть чарівні мальви з ніжним кремовим забарвленням і червоною серединкою, але придивившись можна побачити довгасті зелені стручки, які широко застосовуються в кулінарії — це бамія. Купуйте насіння бамії, щоб прикрасити сад і збирати все літо до пізньої осені корисні стручки, які прекрасно поєднуються з кухнями багатьох країн, включаючи українську.

Бамія: опис і фото овочевої культури.

Abelmoschus esculentus, як по-науковому називають бамію, відноситься до однорічних трав’янистих рослин сімейства Мальвові. Поширена овочева культура в Африці, Америці і Євразії. Широку популярність отримала порівняно недавно.

Опис абельмоша їстівного:

  • висота — 30-200 см і залежить від сорту;
  • стебло — розгалужене біля основи на 2-7 частин, опушене рідкими волосками;
  • листя — велике, довгочерешкове, зеленого забарвлення, пластина опушена і складається з п’яти-семи лопатей;
  • квітка — велика, одиночна, жовто-кремового забарвлення, розташована на короткій квітконіжці;
  • плід — коробочка подовжена, пірамідальна, зовні має схожість зі стручком зеленого перцю, але зовні покрита волосками, всередині багато насіння, довжина до 25 см.

У їжу вживають недозрілі плоди (довжиною до 10 см), за смаком вони нагадують кабачок і стручкову квасолю. З них готують салати, супи, гарнір, соуси. Зелені стручки можна маринувати. Зберігати в свіжому вигляді довго їх не можна, через утворення волокон, але зате можна сушити та заморожувати. Зріле насіння багате маслом, з нього готують кавовий напій. У 100 г продукту всього 30-40 ккал, що важливо для тих, хто піклується про своє харчування.

Корисні властивості бамії:

  • вітаміни, особливо фолієва і аскорбінова кислота, відновлюють запас сил;
  • особлива в’язка речовина сприяє нормалізації мікрофлори кишківника, знижує рівень холестерину, вимиває токсини;
  • мікроелементи підтримують здоров’я м’язів і кісток;
  • антисептичні властивості допомагають боротися з інфекціями;
  • маски з м’якоті покращують колір обличчя, позбавляють від вугрових висипів, сухості.

Існують сорти карликові і високорослі, з опушеною і гладкою поверхнею плодів. Від волосків на стручках легко позбутися, досить перед приготуванням обтерти їх тканиною.

 Вирощування бамії з насіння: посадка.

Однорічна рослина любить теплий клімат, тому в Україні її краще висаджувати розсадним способом. Насіння бамії потрібно садити в окремі ємності — торф'яні горщики або пластикові стаканчики. Корінь у сіянця зростає углиб і йому потрібно місце.

Як виростити бамію з насіння:

  • посівний матеріал можна на добу замочити у воді;
  • підготувати ґрунт, який повинен бути легким, змішаним з перегноєм, мінеральними речовинами;
  • одне насіння поміщається в ґрунт на глибину 2-3 см;
  • зволожується, але так, щоб на землі не виникла кірка, не було перезволоження;
  • закривається плівкою;
  • забезпечити тепло в +18-22 °С, головне не нижче +15 °С.

Насіння повинно зійти через 2-3 тижні, тоді плівка забирається. Ємності потрібно помістити до світла.

 Як вирощувати розсаду бамії. 

Після проростання сходів їм потрібна підгодівля фосфорним складом, підійде нітрофокса. Необхідно розвести столову ложку компонента у п’яти літрах води. Підживлювати рослини потрібно регулярно, щоб вони росли міцними.

За 10-14 днів до висадки сіянці починають гартувати. Їх виносять на свіже повітря в теплу пору спочатку на кілька хвилин. Поступово перебування на вулиці збільшується до 7 годин, якщо дні сонячні. За добу до посадки рослини повинні провести на повітрі 24 години.

Місце для висадки підбирається безвітряне, сонячне. Кращим попередником вважається огірок. Між саджанцями має бути відстань в 30-50 см, оскільки густо рости бамія не любить. Лунка викопується трохи більше грудки землі, в якій ріс сіянець. Після висадки ґрунт зволожується. 

Бамія: догляд за рослинами.

Рослина потребує поливу, який повинен бути регулярним і помірним. Корінь виросте до 40 см вглиб, саме на такій відстані ґрунт повинен бути зволожений. При хорошому поливі, рослина добре переносить посуху.

Урожай буде рясним, а головне тривалим при дотриманні простих рекомендацій:

  • регулярне внесення підгодівлі (перегній або селітра калійна);
  • прополка;
  • розпушування міжрядь.

Рослина не потребує обрізки, але прищипування основного стовбура після досягнення нею 40 см збільшить розгалуження, що позитивно позначиться на формуванні бутонів.

Перше цвітіння відбудеться через 2 місяці після посадки насіння і триватиме до морозів. Рослина навіть здатна витримувати зниження до -2 °С.

Прибирання плодів бамії проводиться багаторазово, кожні 3-5 днів. Формуються вони до самих морозів, хоча потім вже не так інтенсивно. Плід досягає технічної зрілості через тиждень після цвітіння, коли його величина досягає 5-10 см. Якщо коробочка стала коричневою, її краще залишити на насіння, оскільки в їжу стручок вже не придатний. Зрізані плоди можна відразу вживати в їжу або заморожувати.

Для вирощування Abelmoschus esculentus потрібно оптимізувати процес поливу і підгодівлі. В результаті на столі завжди будуть екзотичні овочі, які прекрасно впливають на травлення, підтримують працездатність і підвищують настрій.

Купити бамію (насіння) в Україні. 

Клімат України дозволяє вирощувати багато екзотичних культур, одна з них бамія. Ніжне цвітіння тішить око, а стручки приносять різноманітність до столу. Рослина набирає популярність серед садівників, тому її насіння так важливо мати в асортименті свого магазину. На сайті ви можете ознайомитися з сортами і відгуками про те насіння, яке ми пропонуємо за оптовими цінами, вигідними для вашого бізнесу. Оформіть заявку, а фахівці інтернет-магазину Яскрава швидко укомплектують якісне насіння і відправлять до відділення пошти найближчого міста України: Миколаїв, Бобринець, Суми, Скадовськ, Полтава, Мелітополь, Хмельницький, Млинів, Чернівці, Димер та інші.