Насіння овочів (європакет)
Насіння овочів (європакет) — сучасні посадкові матеріали вищої якості.
Закупівля якісного насіння для посадки овочевих культур — одна з головних задач фермера. Вибирати посадковий матеріал варто у перевіреного постачальника з доброю репутацією. Щоб отримати урожай в необхідному обсязі з очікуваними характеристиками, важливо розібратися з ключовими особливостями насіння.
Насіння овочів: якісні характеристики й особливості.
Посадковий матеріал овочевих культур можна умовно розділити на:
- сортовий;
- гібридний.
До сортових відносять насіння високоврожайних овочевих культур, схожих за біологічними властивостями та ряду морфологічних ознак. Їх спеціально виводять і відбирають для пророщування та обробітку в певних умовах: клімат, ґрунт. Такий вид насіння здатний зберігати сортові характеристики при багаторазовому повторенні посіву з отриманих врожаїв. Для подальшого вирощування овочів відбирають посадковий матеріал найбільш вдалих представників сортів в урожаї. На сьогодні сортове насіння поширене менше гібридного.
Що таке гібридне насіння?
Гібридний тип насіння — це посадковий матеріал рослин, який поєднує в собі кращі якості генетично різних батьківських форм і не зберігає їх при повторному посіві насіння з отриманого врожаю. Гібридні зерна, на відміну від сортових, що не зберігають у другому поколінні високу врожайність, стійкість до хвороб і шкідників і інші корисні властивості. Тобто, якщо висадити насіння, отримане після вирощування гібридних рослин, гарантій на урожай не буде.
Зате перше покоління гібридів зазвичай дає якісніший і масовий урожай, ніж більшість культур чистих сортів. Гібридне насіння маркують знаком f1, щоб покупець з першого погляду міг відрізнити їх від сортових. Частина гібридних сортів овочів — партенокарпічні.
Таке маркування означає, що овочева культура здатна плодоносити без запилення. Найчастіше цей напис можна виявити на пакетах з насінням огірків. Оскільки ця овочева культура поміж тих, що найчастіше висаджуються в теплицях, де доступ бджіл та інших комах для неї закритий. Бувають самозапильні сорти огірків і для відкритого ґрунту.
Для отримання врожаю максимальної якості гібридним сортам овочів, необхідно забезпечити якісний ґрунт і дотримання агротехнічних правил. Для кожної овочевої культури вони відрізняються.
Ознайомитися з усім наявним насінням овочів можна в інтернет-каталозі цього магазину Яскрава. Асортимент широкий: огірки та томати, морква і буряк, кабачки, капуста кольорова та білокачанна та багато інших. Весь посівний матеріал добірної якості, є насіння серії Еліт — найвищої якості, інкрустовані з захисною і живильною оболонкою. Крім овочевого насіння, можна купити зерна газонних трав, кормових культур і лікарських рослин. Представлене в каталозі насіння розфасоване в європакети. Цей тип упаковки відрізняється екологічною безпекою за рахунок швидкого біорозкладання. Європакети давно стали еталоном для розфасовки насіння в усіх розвинених країнах світу, де турбота про навколишнє середовище поміж пріоритетних завдань.
Підготовка насіння до посадки.
Більшість видів насіння овочевих культур перед висадкою в ґрунт замочують. Зазвичай цю процедуру виконують для зерен з твердою оболонкою. Таке насіння в огірків, томатів, кабачків, солодкого перцю, буряку. Замочування розм'якшує тверду оболонку зерен і істотно полегшує пророщування. Насіння рослин з високим вмістом рослинної олії: моркви, петрушки, кропу, селери, пастернаку, кропу зазвичай також замочують. Процедура дозволяє вимити частину рослинних олій з насіння, що сприяє їх швидкому проростанню. Інкрустовані та дражовані зерна не замочують.
Ідеальне середовище для замочування — вода з талого снігу. Вона не містить шкідливих домішок, солей металів та інших не потрібних для зерен елементів. Але можна залити насіння і звичайною очищеною водою без газу. В якості ємності для замочування підходить блюдце і будь-яка інша плоскодонна, неглибока посудина.
Є кілька простих правил замочування насіння:
- насіння перед зануренням у воду розкладають на шматку марлевого бинта, складеного в кілька разів. Зверху їх накривають другим марлевим шаром. Отриманий "конвертик" поміщають в посуд для замочування;
- воду, яку наливають у блюдце, підігрівають до 30-35 ° C;
- обсяг рідини залежить від типу насіння. Для зерен огірків, гарбуза, кабачків, томатів, кавунів, необхідно налити в блюдце кількість води, яка дорівнює половині обсягу насіння. Для петрушки, селери, кропу, буряку, бобових наливають обсяг води, який дорівнює об'єму насіння;
- занурені в воду зерна поміщають в напівтемне місце при температурі 20-25 ° C;
- для різного насіння норми тривалості замочування будуть відрізнятися. Для огірків, помідорів, кавуна, дині, салату, буряка, кабачків зерна витримують у воді 18 годин. Насіння моркви, кропу, цибулі, петрушки замочують на 2 доби.
Замочувати зерна на термін, що перевищує рекомендований, не варто. Після замочування можна приступати до посадки насіння.
Як купити насіння овочів в Україні за вигідною ціною.
Інтернет-магазин Яскрава сумісно з вирощуванням і продажем саджанців плодових і декоративних культур давно займається виробництвом насіння і їх розфасовкою. Наявність власного розплідника дозволяє перевіряти якість насіння і постійно вдосконалювати їх характеристики за рахунок дражування, інкрустації й інших науково перевірених, але трудомістких агротехнічних способів. Асортимент дозволяє підібрати посадковий матеріал найвищої якості відповідно до запитів садівників і фермерів.
Щоб купити оптом насіння овочів за післяплатою або іншим способом оплати, необхідно оформити замовлення в онлайн-магазині Яскрава або зв'язатися телефоном з менеджером. Замовлення відправлять в найкоротші терміни за допомогою пошти або кур'єра в будь-яке місто України: Херсон і Бердичів, Київ та Золочів, Запоріжжя та Кам'янець-Подільський або інший.