Саджанці сливи плуот
Слива плуот: унікальний міжвидовий гібрид сливи й абрикоса з інтернет-магазину Яскрава
В останні роки в українських фруктових садах все частіше можна зустріти міжвидові гібриди, особливий інтерес серед них викликає слива плуот. І причиною тому не тільки незвичайний плід, а і його смак. Цей гібрид увібрав в себе кращі якості від слив і абрикосів. Крім неперевершеного смаку плоди надзвичайно корисні для здоров’я людини.
Слива плуот – опис і загальні характеристики
Плуот – це оригінальний гібрид, створений завдяки схрещуванню абрикоса (Prunus armeniaca) і японської сливи (Prunus salicina). Назва була створена в результаті поєднання двох термінів з англійської мови: перші 3 літери від слова plum (слива) + і 2 букви із закінчення слова apricot (абрикос). Американському біологу Флойду Зайгеру потрібно було понад 20 років експериментів в каліфорнійському розпліднику Дейва Уїлсона, щоб отримати даний гібрид внаслідок звичайного перехресного запилення японської сливи й абрикоса, без хімічного і генетичного втручання. Офіційно плоди з'явилися у продажу в 1989 році.
Розділяють 3 підвиди гібридної культури:
- Плуот (Plout) – поєднав в собі 25% від абрикосів і 75% від слив.
- Плумкот (Plumcot) – успадкував рівні частки сливи й абрикоса.
- Апрікот (Aprium) – на 75% складається з абрикоса і на 25% зі сливи.
Залежно від підщепи дерево може досягати висоти 3-5 метрів. Відрізняється пишною розлогою кроною і густим листям. Форма листочків кругла, еліптична або яйцеподібна, з зубчастими краями, довжина коливається в межах 7-10 см. У дерева дуже красиві квіти, які покривають всю крону дерева, під час цвітіння в кінці квітня. Вони маленькі та найчастіше мають білий відтінок, хоча іноді їхній колір буває рожевим або злегка пурпуровим.
Плодоношення починається на рубежі липня і серпня, повної зрілості сливи досягають через кілька тижнів. Слива дає урожай на 2-3 рік після посадки.
Плуот має характеристики обох «предків»: успадкував шкірку і форму від сливи, а м'якоть і кісточку – від абрикоса. Розмір плоду сливи: середньо-великий, маса коливається від 30 до 70 м Форма – кругла. Колір може бути зеленувато-жовтим, жовтим, червоним, бордовим. Фрукти смачні – солодкі, але з освіжаючою кислинкою. Соковита ароматна бурштинова м'якоть. Кісточка маленька. Плоди ідеально підходять для безпосереднього вживання у свіжому вигляді або використання для консервації (джеми, компоти та навіть настоянки). Часто використовуються в десертах, наприклад, в тістечках. Зберігання плодів близько 2-х тижнів.
Деяким сортам для плодоношення потрібен запильник у вигляді іншої сливи або абрикоса, але є і самозапильні різновиди. Саме вони найчастіше затребувані для вирощування слив на бізнес.
Кращі сорти сливи плуот
У всьому світі налічується близько 11 сортів плуота, але поміж найпопулярніших серед українських садівників відзначаються такі:
- Дапл Денді (Dapple Dandy) – середньостиглий фрукт з цікавою плямистою шкіркою і соковитою червоною м'якоттю.
- Апріум Кот-Н-Каді (Aprium Cot-N-Candy) – самозапильний сорт з дуже солодкими плодами.
- Фавороса (Favorosa) – дуже солодкий плід темно-червоного кольору.
- Аміго (Amigo) – плід має рожеву м'якоть, оточену червоною шкіркою.
- Флавор Квін (Flavor Queen) – слива з великими жовтими плодами, соковита і солодка.
- Флавор Супрема (Flavor Supreme) – солодкі, смачні фрукти із зеленою і крапчастою шкіркою.
- Флавор Кінг (Flavor King) – фрукт середнього розміру з темно-бордовою шкіркою і дуже солодкою червоною м'якоттю.
Корисні властивості сливи плуот
Фруктові гібриди сливо-абрикоса містять вітаміни C і A, а також багато клітковини та калію. Вони низькокалорійні, – в 100 г фрукта міститься не більше 57 ккал. Серед явних переваг даного фрукта – його здатність зміцнювати імунітет, покращувати гостроту зору, розширювати коронарні судини, надавати ефект проносного, що важливо для людей з проблемами шлунково-кишкового тракту. Сприятливо впливає при таких захворюваннях як сечокам'яна хвороба, атеросклероз, холецистит. Але важливо знати, що через високий вміст цукру людям з цукровим діабетом вживати плуот потрібно обмеженими порціями.
Слива плуот: догляд і вирощування
Абрикоси-сливи плоут можна успішно культивувати в кліматичній зоні України. Головне – дотримуватися простих рекомендацій по агротехніці вирощування і забезпечити оптимальні умови в перші роки після посадки.
Ґрунт для посадки сливи повинен бути родючим, проникним з нейтральним рівнем кислотності – pH 6,5. Найкраще вони ростуть в тихому сонячному місці, де сонце світить від шести до восьми годин на день. Також місце для посадки сливи має бути захищеним від холодних вітрів і зимових морозів, оскільки це може нашкодити рослинам.
Час посадки сливи плуот восени – вересень, але також можлива висадка навесні на початку квітня, це дозволить саджанцям вкоренитися і прижитися. Для посадки сливи слід підготувати яму розміром 60/60/60 см, при такій умові в неї помістяться всі корені. Її слід, заповнити родючим, проникним ґрунтом з твердими домішками компосту і гною. На дно ями слід викласти дренаж із щебеню, гальки або битої цегли. Помістіть саджанець гібрида сливи та засипте його ґрунтової сумішшю так, щоб коренева шийка виявилася на одному рівні із землею. Злегка утрамбуйте ґрунт і добре його зволожте.
Догляд полягає у своєчасному поливі, прополюванні та розпушуванні, а також мульчуванні пристовбурного кола торфом або перепрілою тирсою. Полив проводиться раз в тиждень в період вегетації. В іншу пору року поливати слід тільки, коли підсохне ґрунт.
Щорічно потрібно проводити обрізку сливи після збору врожаю, при якій зламані та хворі пагони видаляються. Крону можна не обрізати, оскільки дерево зберігає гарне симетричне зростання.
Не завадять деревам і мінеральні підгодівлі, особливо в період зав'язування і дозрівання плодів. Можна чергувати органічні та мінеральні добрива, що збільшить врожайність слив. Підживлення сливи після збору врожаю дозволить рослині набратися сил і перенести зиму.
Сливо-абрикос плуот морозостійкий, хоча в безсніжні та холодні зими кожне деревце краще утеплити. Особливо важлива ця процедура в перші два роки після посадки.
Стійкість гібридів до атак різних захворювань або комах дозволяє не проводити додаткові профілактичні обробки фунгіцидами та інсектицидами. Досить провести одну обробку бордоською рідиною з приходом весни.
Вирощування сливи плуот з кісточки в домашніх умовах досить тривалий і трудомісткий процес, тому краще посадити на дачі якісні саджанці, які зможуть вступити в плодоношення вже на другий-третій рік після посадки.
Де купити саджанці фруктових дерев гуртом?
Купити саджанці фруктових дерев поштою можна в інтернет-магазині Яскрава. До Миколаєва, в Одесу, Тернопіль, Дніпро посадковий матеріал дійде всього за кілька днів. На сайті в каталозі представлені саджанці різних сортів сливи з детальним описом і характеристиками, фото, відгуками та цінами. Менеджери готові розповісти, як вибрати сливу для посадки і які добрива вносити при посадці. Купити саджанці сливи жовтої гуртом можна за умовами накладеного платежу. Для постійних клієнтів діє вигідна програма лояльності та різноманітні знижки.