Розпродаж сезону Весна 2024! Знижки до -50%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці хурми гуртом

Хурма Божий дар (привита Україна) 1 клас Хурма Божий дар (привита Україна) 1 клас
Код товару47505
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Хурма Волове серце (на виргинській морозостійкій підщепі) 1 клас Хурма Волове серце (на виргинській морозостійкій підщепі) 1 клас
Код товару41802
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Волове серце хурма (привита Україна) 1 клас Волове серце хурма (привита Україна) 1 клас
Код товару52005
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість
+ -
НОВИНКА
Хурма Віргінська Великоплідна (привита Україна) 1 клас Хурма Віргінська Великоплідна (привита Україна) 1 клас
Код товару47504
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Хурма Гора Говерла (на виргинській морозостійкій підщепі) 1 клас Хурма Гора Говерла (на виргинській морозостійкій підщепі) 1 клас
Код товару41800
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Хурма Корольок (на виргинській морозостійкій підщепі) 1 клас Хурма Корольок (на виргинській морозостійкій підщепі) 1 клас
Код товару41799
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Хурма Мідер (привита Україна) 1 клас Хурма Мідер (привита Україна) 1 клас
Код товару47506
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Хурма Нікітська Бордова (привита Україна) 1 клас Хурма Нікітська Бордова (привита Україна) 1 клас
Код товару47509
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Хурма Сосновська (привита Україна) 1 клас Хурма Сосновська (привита Україна) 1 клас
Код товару47507
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -

Хурма: екзотичне дерево з корисними яскравими плодами

Екзотичні фрукти вже давно присутні на полицях наших магазинів. Деякі з них незвично виглядають і мають дивовижний смак. Серед таких фруктів і хурма. Надзвичайно смачні плоди з соковитою м'якоттю дуже подобаються як дорослим, так і дітям. Крім того, вони дуже корисні. Всі ці якості й стали причиною інтересу з боку багатьох садівників.

Хурма – опис і загальні характеристики

Хурма (Diospyros) – це рід субтропічних листяних дерев з сімейства Ебенові (Ebenaceae). Родом з Китаю. В даний час її також вирощують в Японії, Кореї, Бразилії, Каліфорнії та Європі. Сам плід теж має безліч назв: китайська слива, східна яблуня, фінікова слива.

Дерево хурми може бути до 12 м у висоту. У приміщенні або в зимовому саду розміри дерева становлять до 1,5 метра. Створює щільну крону, вона зазвичай злегка закруглена і вузька, досягає близько 6 метрів в ширину при максимальній висоті. У нього великі та широкі жорсткі листочки, довжиною від 7 до 25 сантиметрів і шириною 5-10 см. Вони мають еліптичну або яйцеподібну, злегка довгасту форму зі злегка загостреним кінчиком. Листова пластинка шкіряста, злегка блискуча, з нижньої сторони бежева і бура. Восени листя стає жовтим або оранжевим, а потім опадає.

Цвітіння в більш теплих регіонах починається в березні, в інших – у квітні або травні. Вони роздільностатеві, складаються з чотирьох прилистків крони та чотирьох пелюсток. Чоловічі та жіночі квіти зазвичай з'являються на окремих деревах. Однак іноді трапляється, що жіночі квіти зустрічаються на чоловічих деревах, а чоловічі – на жіночих. Чоловічі рожеві квіти ростуть групами по 3 в пазухах листків, мають чашечку і крону з 4 частин, а 24 тичинки розташовані у 2 ряди. Жіночі квіти, зазвичай поодинокі, кремового кольору, мають велику листоподібну чашечку, світло-жовту коронку з 4 частин, 8 нерозвинених тичинок і округлу зав'язь з рильцем. Однак є і партенокарпічні сорти хурми, яким для плодоношення не потрібен запильник.

Жовто-оранжеві плоди хурми – це ягоди, вони можуть важити 600-800 грамів. У них є характерні чотири чашолистки у верхній частині плоду. За формою, кольором і тонкою блискучою шкіркою плоди хурми легко сплутати з помідорами, на які вони дуже схожі. Фрукт можна їсти зі шкіркою. М'якоть досить тверда. Має злегка желеподібну консистенцію. У незрілих плодів вона гірка і в'язка. А ось дозріла хурма дуже ароматна, смачна і солодка. У смаку присутня характерна для хурми терпкість. Усередині плоду може бути від 2 до 8 насінин. Насіння коричневе, злегка приплюснуте, довжиною близько 2 см. Сезон дозрівання хурми в залежності від сорту спостерігається з початку вересня до глибокого грудня. В широтах України на початку зими цікаво виглядає дерево з плодами на тлі білого снігу.

В плодоношення вступає тільки через 2-3 роки вирощування, якщо саджанець був отриманий в результаті живцювання. Вирощена рослина з кісточки може дати плоди значно пізніше – тільки через 8-10 років. У хороших умовах фруктове дерево може рости та плодоносити до 30-50 років.

Популярні сорти хурми

В даний час налічується понад 200 видів хурми. Вони відрізняються один від одного смаком, формою плодів, кольором і здатністю вкорінюватися в певних умовах. Колірна гамма варіюється від жовтуватого до світло-коричневого.

Кращі сорти хурми для вирощування в Україні:

Користь хурми

Хурма – дуже цінний фрукт. Він містить велику кількість каротину, вітамінів А і С, а також мінералів, таких як кальцій, залізо, фосфор і калій. Тому рекомендується людям, що страждають остеопорозом. Фрукт хоч і солодкий, але не дуже калорійний. У 100 г міститься 78 ккал. Крім того, це відмінне джерело клітковини.

У хурмі міститься важливі фітохімічні речовини, які володіють антиоксидантними властивостями, допомагають боротися з вільними радикалами, знижують рівень холестерину в крові та володіють антиканцерогенними властивостями. Дослідження показують, що регулярне споживання фруктів допомагає знизити ризик серцевого нападу та атеросклерозу, а також захворювання на рак.

Використання на кухні

Плоди зазвичай їдять сирими. Їх можна додавати в салати, як фруктові, так і овочеві, в десерти, а також морозиво. Вони найсмачніші, коли їх подають з апельсиновим або лимонним соком. Можна приготувати кисло-солодкий соус, який додасть блюдам незвичайного аромату. Підійдуть не тільки до легких десертів і тістечок, а й до салатів з куркою або гострим сиром. З них готують різні джеми, мармелад і желе. Фрукти також можна сушити або зацукровують.

Хурма: агротехніка вирощування

Тропічний рослина погано переносить сильні морози, тому у нього можуть виникнути проблеми з перенесенням зими в саду, хоча завдяки роботі селекціонерів виведені адаптовані до українських зим морозостійкі сорти хурми. У відкритому ґрунті рослину вирощують в більш теплих частинах України. Але все ж краще ростити дерево у великому горщику.

Як вирощувати хурму в саду

Для вирощування тропічних рослин в саду дуже важлива правильна посадка саджанця хурми. Посадка хурми у відкритий ґрунт проводиться ранньою весною, коли дерева ще знаходяться в стані спокою. Посадку треба робити дуже обережно, тому що коріння молодих дерев дуже тендітне.

Найкраще росте на родючих глинистих ґрунтах, збагачених компостом. PH повинен бути слабкокислим або нейтральним. Дерево погано переносить вологі ущільнені ґрунти з поганим дренажем. На піщаних землях найкраще використовувати крапельне зрошення, оскільки дерева можуть бути особливо уразливі до посухи. Відстань між деревами 5-7 м. Щеплення хурми при посадці заглиблювати можна нижче рівня землі на 5-10 см. Після посадки ґрунт мульчують, щоб запобігти надмірному, швидкому пересиханню і розвитку бур'янів. Навесні, в наступному сезоні, територію навколо дерев можна засипати компостом, гноєм або перегноєм, що забезпечить рослину мінералами.

Посадити дерево хурми найкраще в теплих, світлих і сонячних місцях. Рослину необхідно захищати від вітру, тому варто знайти для неї місце біля стіни будівлі, яка захистить її від морозних поривів.

Молоді саджанці поливають часто і регулярно, не рідше одного разу в тиждень, кількома відрами води. Рослинам потрібно багато води, коли вони починають активно рости. Дорослі, багаторічні дерева, глибоко вкорінені в субстраті, не вимагають поливу.

Навесні удобрювати калійними добривами з низьким вмістом азоту потрібно раз на тиждень, а влітку досить удобрювати раз на місяць.

Обрізка хурми навесні є частиною догляду і проводиться один раз на рік. При цьому гострим секатором видаляються всі слабкі та сухі гілки. Важливо обрізати пагони в 90 см від кореневої шийки та сформувати до 5 гілочок. На наступний рік пагони обрізають на 40 см. Можлива й обрізка хурми восени.

Як виростити хурму в горщику

Вирощування слід проводити у світлому місці, при температурі 20-30 °С. Навесні та восени потрібне додаткове освітлення по 2-3 години. Горщики повинні бути глибокими внаслідок сильно розвиненої кореневої системи рослини.

Для горшкового вирощування готується субстрат із суміші торфу, піску і садової землі. Полив водою кімнатної температури повинен бути рясним навесні та влітку, і помірним восени. Надмірний полив дуже шкідливий і призводить до загибелі рослини. Потрібно також щоденне обприскування листя.

Влітку горщики з хурмою можна ставити на вулиці на повне сонце. Взимку рослини потрібно надійно захистити, наприклад, перенести у світле прохолодне місце, де воно перейде в стан спокою. У період спокою дерево скидає листя і може зберігатися при температурі до -15 °С. Взимку полив потрібно скоротити, але важливо стежити за тим, щоб субстрат весь час залишався вологим.

Щеплені дерева починають плодоносити у віці 3-4 років. Нерідко вирощують хурму в домашніх умовах з кісточки. Але, як було сказано раніше, в такому випадку плодоношення почнеться не раніше ніж через 8 років.

Переваги покупки саджанців хурми в інтернет-маркеті Яскрава

Купити гуртом саджанці хурми морозостійкої в Україні недорого можна в інтернет-магазині Яскрава. На сайті компанії ви можете дізнатися інформацію по кращим сортам цього плодового дерева – докладний опис і характеристики, коли можна очікувати урожай хурми, подивитися фото плодів хурми. Менеджери готові допомогти не тільки з вибором рослини, але й в деталях розкажуть, де росте дерево хурми найкраще і яких правил слід дотримуватися. Купити саджанці хурми віргінської можна за умовами накладеного платежу з доставкою в усі міста України.