Розпродаж сезону Весна 2024! Знижки до -50%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці інжиру гуртом

Інжир Breva (Брева) контейнер 0.5 л Інжир Breva (Брева) контейнер 0.5 л
Код товару41775
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Інжир Беянс (Кримський 48) контейнер 0.5 л Інжир Беянс (Кримський 48) контейнер 0.5 л
Код товару41774
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Інжир Брева (контейнер 1 л) Інжир Брева (контейнер 1 л)
Код товару46195
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -

Інжир: екзотичне дерево в саду або на балконі зі смачними соковитими плодами

Інжир цінується за смачні плоди, які можна їсти у свіжому вигляді, а також сушити та використовувати в консервації. Висаджене в горщиках фігове дерево стане екзотичною прикрасою балконів, терас і садів, але при належному догляді та захисті в зимовий період порадує урожаєм і при посадці в відкритому ґрунті.

Інжир – опис і загальні характеристики

Інжир (Ficus carica) належить до сімейства тутових. Він походить із Середземномор'я і Західної Азії, де широко культивувався сотні років тому. Сьогодні його вирощують у всьому світі в тропічних і субтропічних районах Азії та Австралії. Зустрічається на островах Океанії та в Західній Африці. В Україні, як і більшість рослин цього роду, його висаджують в основному в горщиках. Але можливе вирощування й у відкритому ґрунті, та на зиму необхідно забезпечити укриття інжиру.

Невелике деревце досягає висоти 10 метрів з пухкою кроною і численними кореневими бруньками. Великі лопатеві темно-зелені листочки, шорсткі зовні та покриті ворсинками знизу. Вони ростуть на довгих черешках. У теплому кліматі листя залишається на рослині цілий рік, в прохолодному –  на зиму листя скидається.

Пізньої весни або з приходом літа в пазухах листків з'являються маленькі непомітні квіти інжиру в суцвіттях, з яких розвивається плід. Сезон інжиру спостерігається двічі за літо: перший – з червня до початку липня, другий – з серпня до листопада. За формою він нагадує грушу і досягає розміру близько 10 см. Колір стиглого інжиру зелений або фіолетовий. Зрілість плоду можна визначити по тому факту, коли його збирають, з нього випливає білий липкий сік. Подивитися, як виглядає інжир можна по фото на сайті компанії Яскрава. У каталозі представлені найпопулярніші сорти: інжир синій Кримський і інжир зеленого кольору Далматський.

Дерево інжир є довгожителем і при правильному догляді може жити до 80 років.

Застосування і користь інжиру

Свіжий стиглий інжир має солодкий і злегка м'який смак. Ці фрукти не підходять для тривалого зберігання, тому їх часто використовують для консервування. З них готують джеми, компоти, а також сиропи та вино, їх також використовують в кондитерських виробах. Дуже популярний в якості сухофруктів. Сушений інжир можна зберігати до року.

Плоди мають високу енергетичну цінність, вони містять велику кількість цукрів, пектину, провітаміну А, а також вітамінів C, B1, B2, B6, PP і мінеральних солей: кальцію, фосфору, калію, марганцю і заліза. Кора багата глікозидами, сапонінами і фуранокумаринами. У листі містяться фуранокумарини, органічні кислоти, рутин і вітамін С. Калорійність інжиру становить 49 ккал на 100 грамів продукту.

Завдяки такому складу, інжир має лікувальні властивості. Сік має зміцнюючу дію на серце і коронарні судини, використовується при лікуванні анемії. Настоянка листя ефективна при кашлі та задишці при астмі, а також знижує температуру. Відвар молодого листя, випитий натщесерце, вбиває аскариди. Відвар з сушеного листя застосовують при застуді та кашлі. Насіння має легку послаблюючу дію.

Інжир: догляд і вирощування у відкритому ґрунті

Все частіше інжир вирощують в Україні у відкритому ґрунті. Найкраще садити його в більш теплих частинах країни. Вибираючи місце для посадки саджанця інжиру, віддавати перевагу слід захищеним від вітру місцям на сонячній стороні, бажано біля південної стіни будівлі. Добре саджанці ростуть на важких глинистих лужних ґрунтах. Перед посадкою рекомендується внести крейду або магнієве вапно і добре перемішати з ґрунтом.

Інжир вимагає рясного поливу. Не можна допускати пересихання ґрунту. Це змусить листя скручуватися та опадати. Удобрюють деревце органічними та мінеральними сполуками 1-2 рази на місяць. Перед підгодівлею рослину спочатку поливають водою, а потім добривами. У період спокою удобрювати екзотичне дерево не потрібно.

Навесні проводиться перша обрізка інжиру і видалення підмерзлих пагонів. Пагони обрізають на половину їх довжини.

У наших кліматичних умовах інжир на зиму необхідно берегти від низьких температур, оскільки він не морозостійкий. Зимівля цього дерева починається пізно восени. Уже в листопаді можна побачити, як листя починає опадати. Рослини потрібно вкривати, особливо в перші кілька років після посадки. Соломою, корою або агроволокном накриваються як оголені пагони, так і кореневий ком.

Інжир: умови вирощування в горщику

В Україні часто вирощують інжир в домашніх умовах як вазони, які влітку ставлять на балкон або в сад. У контейнері він набуває форми куща, який відрізняється дуже швидким зростанням. Діаметр горщика повинен бути від 30 до 38 см.

Інжир, який плодоносить в приміщенні, має потребу у великій кількості світла. Ідеальним місцем для його розміщення у квартирі є підвіконня з південно-східної та південної сторін. Якщо смарагдовому красеню не вистачить освітлення, він перестане плодоносити. Оптимальна температура для гарного розвитку екзотичного дерева влітку – 21-26 °С.

Догляд за деревцем такий же, як і за іншими кімнатними рослинами. Необхідно проводити регулярний полив, але не варто дуже сильно заливати рослину. Інжир потрібно регулярно обприскувати. Особливо важливо проводити цю процедуру в спекотну пору року, щоб рослині було достатньо вологи. Регулярне обприскування дерева не тільки захищає його від спеки, а й запобігає хворобам інжиру та появі павутинних кліщів в його кроні. З весни до осені добре поливати багатокомпонентним добривом кожні 3 тижні.

На зиму рослина поміщається у світле, але прохолодне приміщення з температурою 8-12 °С. У цей період скорочується полив і підгодівля. Рослина перейде в зимовий спокій і позбудеться листя. Ранньою весною контейнер з кущиком повертають в тепле і добре освітлене місце і відновлюють полив. Коли з'являться перші листочки, приступають до внесення добрив. Влітку можна поставити горщик на сонячному місці на балконі, терасі або в саду. Також важливо проводити своєчасну пересадку в горщики більшого розміру (1 раз в рік до розкриття листя). При правильному догляді та достатньому сонячному світлі можна чекати плодів.

Де купити саджанці інжиру гуртом?

Купити саджанці морозостійкого інжиру можна в інтернет-магазині Яскрава. На сайті в каталозі ви можете переглянути кращі сорти інжиру, почитати їхній опис, подивитися фото дерева і плоду, дізнатися коли дерево дає плоди. Наші менеджери допоможуть підібрати сорт рослини та в деталях розкажуть, як посадити саджанець інжиру восени.

Купити саджанці інжиру самозапильного можна з доставкою поштою в усі населені пункти України. До Миколаєва, в Чернівці, Тернопіль, Вінницю посадковий матеріал дійде за кілька днів. Самоплідні сорти інжиру замовити можна за умовами накладеного платежу. Для постійних клієнтів діє вигідна програма лояльності та різноманітні знижки.