Саджанці персика інжирного
Як виростити інжирний персик: корисні поради
Серед величезної кількості плодових дерев багато садівників цікавляться інжирним персиком, фото якого привертає особливу увагу. При цьому лише одиниці знають, що дана культура не має нічого спільного з інжиром, а найближчими родичами є мигдальні та персикові дерева. Чому персик називається інжирним та які особливості його ботанічного портрета? Що потрібно знати про посадку та вирощування рослини? Відповіді на ці та багато інших питань підготували фахівці інтернет-маркету Яскрава — читайте та запам'ятовуйте.
Інжирний персик: користь, застосування, опис культури
Який вигляд має інжирний персик? Плодове дерево невисокого зросту — не більше 5 м. Характерна розлога крона. Ланцетовидної форми листя темно-зеленого відтінку зверху та сірого кольору знизу. Схожі з шипшиною квіти пофарбовані в ніжно-рожевий колір.
Плід інжирного персика має плескату широкоовальну форму, що вважається єдиною схожістю з інжиром. Звідси й походить назва культури. Смакові якості зовсім інші: ніжний солодкий смак плодів доповнює легка кислинка. Забарвлення шкірки переважно жовте і помаранчеве, присутній яскраво виражений рум'янець.
Користь та застосування. Стиглі плоди містять вітаміни С, Е, Н, К та групи В, ефірні олії, органічні кислоти, пектин. Також у складі присутні калій, магній, натрій, фосфор, мідь, залізо, цинк, кальцій та інші мікро- та макроелементи. Персик інжирний корисний для нормалізації роботи нервової та серцево-судинної систем, зміцнення імунітету, профілактики розвитку злоякісних новоутворень.
Соковиті фрукти рекомендовано вживати у свіжозібраному вигляді. Інжирний персик як бізнес передбачає промислове вирощування для переробки плодів та виготовлення соків, варення, джему, пастили, желе та інших десертів.
Найкращі сорти інжирного персика
Інжирний персик лише набирає популярності серед садівників нашого краю. Проте деякі культури вже встигли проявити себе з найкращого боку щодо агротехніки та збору врожаю персиків. Рекомендуємо звернути увагу на такі сорти:
Персик Бельмондо. Невисоке з пірамідальною формою плодове дерево. Любить сонце та вологу. Добре протистоїть грибковим захворюванням. Вага інжирного персика цього сорту становить 90-120 г. Характерна плеската, плоскоовальна форма. Солодкий фрукт з легкою кислинкою вживають свіжим, а також використовуються для переробки.
Персик Світ Рінг. Серед переваг сорту відзначають самоплідність, ранній термін дозрівання, хорошу хворобостійкість, відмінні показники транспортабельності та лежкості. Скільки важить інжирний персик Світ Рінг? Середня маса стиглого плоду досягає 150-200 г.
Посадка, обрізка та догляд за інжирними персиками
Посадка інжирного персика починається з вибору місця. Культура віддає перевагу відкритій для сонця, але закритій для вітру і протягу території. Оптимальним варіантом будуть суглинки або чорнозем із невисоким рівнем залягання ґрунтових вод (не більше 3 м). Персик плоский інжирний не варто висаджувати в землю, де раніше культивувалися полуниця, пасльонові або баштанні.
Для теплих регіонів підходить осіння посадка (кінець вересня чи початок жовтня), для холодних — весняна. Посадкову яму розмірами 40х60 см готують заздалегідь, додаючи в ґрунт калій, деревну золу, суперфосфати та компост. Для кращого укорінення саджанець (кореневу систему) обробляють стимулятором зростання «Корневін». При заглибленні обов'язково простежити, щоб коренева шийка виступала над поверхнею землі лише на рівні 3–5 см.
Персик інжирний вирощування. Правильний догляд — запорука високої врожайності та гарної життєздатності рослин. Тому рекомендуємо дотримуватися наступної схеми догляду за плодовою культурою:
- Полив. Вологолюбний персик поливають у міру просихання ґрунту в ствольному колі. Під одне доросле дерево потрібно 20-25 літрів відстояної теплої води.
- Розпушування. Після поливу, коли земля вбере воду і трохи підсохне, виконують розпушування ґрунту. Ця процедура сприяє насиченню ґрунту та кореневих відростків киснем.
- Підживлення. Удобрюють рослину навесні (50 г сечовини та 75 г селітри аміачної) та восени (40 г фосфорних та 50 г калійних складів). Згідно з відгуками, інжирний персик потребує періодичного підживлення органікою. Кожні 2-3 роки під одне дерево вносять до 10 кг перегною або перепрілого гною.
- Обрізання. Формування чашоподібної крони виконують навесні до початку активного руху соку по стовбуру. Процедура передбачає видалення бічних відгалужень, залишаючи лише три скелетних пагони. Обрізання персика після плодоношення допомагає позбутися пошкоджених та хворих гілок. Укорочення пагонів на 2/3 частини проводять для недопущення загущення крони.
Персик інжирний морозостійкість. Незважаючи на високі показники морозостійкості, плодове дерево необхідно готувати до майбутньої зимівлі. Спочатку слід зробити вологозарядковий полив, але тільки в тому випадку, якщо осінь видалася скупою на дощі. Потім приствольне коло потрібно мульчувати сіном, соломою, сухим опалим листям, річковим піском або сосновим лапником. Для захисту від сонця та комах застосовують метод побілки. У холодних регіонах стовбур та скелетні гілки утеплюють агроволокном або звичайною мішковиною. Зимостійкий інжирний персик обов'язково «розкривають» навесні до тепла.
Захист від шкідників та хвороб. Щоб фруктовий сад персиків радував відмінними декоративними якостями та показниками врожайності, необхідно періодично проводити профілактичні роботи щодо запобігання розвитку хвороб та появи шкідливих комах. Найчастіше дерева уражаються попелицею звичайною, фруктової міллю, східною плодожеркою, довгоносиками.
Для усунення шкідників застосовують мильний, гірчичний чи часниковий розчини. Також часто розпорошують відвар кульбаби або настій лушпиння цибулі. Бажаєте швидко та ефективно позбутися «непрошених гостей»? Тоді використовуйте препарати "Актара", "Актеллік", "Децис", "Топсин-М", а також бордоську суміш або залізний купорос.
Серед небезпечних хвороб персика інжирного у відкритому ґрунті виділяють кучерявість листя, борошнисту росу, кокомікоз, клястероспоріоз. З метою профілактики та лікування перелічених захворювань наші фахівці рекомендують застосовувати «Вітарос», «Фундазол» та інші фунгіциди.
Переваги покупки в інтернет-магазині Яскрава
Сьогодні інтернет-магазин Яскрава пропонує увазі досвідчених садівників і початківців величезний вибір посадкового матеріалу і необхідного для роботи інвентарю. Представлена в каталозі продукція відрізняється відмінною якістю та гарною життєстійкістю. Вибрати та купити саджанці персика в Україні допоможуть досвідчені менеджери-продавці, які підберуть сорт під певний регіон культивування. Бажаєте уточнити правила агротехніки чи врожайність персиків того чи іншого різновиду? Телефонуйте, будемо раді допомогти!
Наш інтернет-маркет Яскрава пропонує великий вибір сортів інжирного персика, купити саджанці можна гуртом. Для зручності клієнтів передбачено доставку замовлень по всіх регіонах України: Київ, Черкаси, Запоріжжя, Одеса, Львів, Вінниця та інші.