Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці нектарина оптом

Нектарин Біг Топ 1 клас Нектарин Біг Топ 1 клас
Код товару41732
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Нектарин Ванг-3 1 клас
Код товару47368
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Нектарин Роун Голд 1 клас
Код товару30053
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Нектарин Рубіновий 1 клас Нектарин Рубіновий 1 клас
Код товару42205
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Нектарин Старк Ред Голд 1 клас Нектарин Старк Ред Голд 1 клас
Код товару47473
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Нектарин Флейвор Топ 1 клас Нектарин Флейвор Топ 1 клас
Код товару56752
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Нектарин Хард Блейзер 1 клас Нектарин Хард Блейзер 1 клас
Код товару47474
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Нектарин Харко 1 клас
Код товару47475
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -

Домашній нектарин — красиве дерево, корисні та смачні плоди для саду.

 

Нектарин — це складний міжвидовий гібрид. Його ботанічна назва — персик голоплідний. Будучи найближчим родичем персика, нектарин має гладку, як у сливи, шкірку і соковиту, солодку м'якоть. Свою назву цей вид отримав від слова "нектар", що підкреслює підвищений вміст в його плодах цукрів. До сих пір немає точної інформації, які саме види плодових дерев "брали участь" в появі нектарина, крім персика.

Що таке домашній нектарин — опис рослини, її властивості, користь плодів.

 

Китайська слива, мигдаль, абрикос — всі вони претендують на звання "родичів" нектарину. Так само, як всі ці плодові дерева, голоплідний персик тішить око навесні дрібними рожевими квітами, що нагадують суцвіття сакури.

Чим корисний нектарин? Його плоди, крім чудових смакових якостей, що перевершують персики, містять поживні речовини і вітаміни: пектини, антиоксиданти, клітковину, A, B, C, H, PP, калій, кальцій, натрій, залізо, сірку, фосфор. Користь нектарина для здоров'я не викликає сумніву. Плоди зміцнюють серцево-судинну систему, покращують стан шкіри і волосся, сприяють нормальному травленню, допомагають відновити здоров'я при анемії.

Нектарин підходить в якості дієтичного продукту за рахунок низького вмісту калорій. Але алергікам і діабетикам з метою схуднення краще вибрати інші фрукти з меншим вмістом природних цукрів. Калорійність нектарину — всього 48 ккал на 100 грамів.

Вирощуванням голоплідного персика в Китаї займаються понад два тисячоліття. У Європі перші згадки про ці смачні плоди зустрічаються в письмових джерелах, що датуються 16 століттям. Масова посадка нектарина в європейських країнах стала популярною у 20 сторіччі, коли стараннями селекціонерів вдалося отримати великоплідні сорти. Його масовим вирощуванням зараз займаються переважно на півдні Європи, в Середземномор'ї: Італії, Греції, на Кіпрі, в Тунісі, Сербії, Чорногорії.

Серед українських садівників існує упередження, що нектарин важко вирощувати в наших умовах. Але це зовсім не так. Як показав багаторічний досвід агрономів, ці дерева нормально переносять зниження температури до -30 °C, квітучі нирки не опадають навіть при -20 °C. Бажано накривати дерево агроволокном лише на першу зиму після посадки. З описом популярних сортів нектарина можна ознайомитися на сторінках нашого інтернет-ресурсу.

Переваги саджанців нектарину з закритою кореневою системою.

 

Можна намагатися вирощувати нектарин з кісточки, але процес цей тривалий, трудомісткий, з непередбачуваним результатом. Плодове дерево, вирощене з кісточки — дике, в народі його називають "дички". Воно приносить урожай з дрібних плодів. Щоб збирати нормальні, великі плоди, необхідно робити щеплення гілки від повноцінного дерева і довго займатися її вирощуванням.

Спеціально для тих, хто не бажає витрачати багато зусиль і дорогоцінного часу, агрономи придумали готувати для продажу саджанці нектарина в контейнерах. Ці дерева — повноцінні великоплідні нектарини, перші плоди з яких можна збирати вже через пару-трійку років.

Крім цього, дерева в контейнерах мають ряд переваг:

  • швидко приймаються і ростуть за рахунок оптимального постачання поживних речовин на самому ранньому етапі розвитку;
  • їх легко висаджувати у відкритий ґрунт, дерево разом з живильним субстратом необхідно лише помістити в заздалегідь приготовлену ямку відповідного розміру;
  • не потрібно переживати, що дерево зів'яне або усохне, поки з'явиться для нього підходяще місце або настане сприятливий час для посадки;

Особливості посадки та вирощування нектарина в домашніх умовах.

 

Вирощувати нектарин вдома легко. Необхідно лише врахувати відповідні умови для його посадки та дотримуватися нескладних правил агротехніки. Для нектарина підходять суглинні та супіщані, добре дренованому ґрунті на сонячних ділянках: дерево не повинно знаходитися в тіні більше ніж 1-2 годин світлового дня. Глинисті ґрунти в місцях з високим заляганням ґрунтових вод не підходять.

Залежно від терміну дозрівання різні сорти нектарину потребують різної інтенсивності поливу. Раннім сортам за весь сезон цілком достатньо 2-3 зрошень, середньостиглих і пізніх — 4-6. Важливо забезпечити інтенсивний полив під час формування в плодах кісточок, щоб вони не потріскалися, і за місяць до очікуваного врожаю. У цей час під кожне дерево необхідно вилити від 3 до 6 десятилітрових відер води.

Після збору врожаю, коли формуються майбутні квіткові бруньки, інтенсивність поливу може бути збільшена до 70 літрів. Коли домашній нектарин готують до зимівлі, в жовтні, необхідно ще раз забезпечити його ґрунт вологою. За умови внесення підгодівлі під час посадки та подальшого регулярного мульчування за допомогою перегною і компосту, перші 5-6 років дерево не потребує добрив.

Дерева, що виростають зазвичай не більше 3,5 метрів у висоту легко підрізати. Навесні цю процедуру проводять до сокоруху, з метою видалення висохлих старих гілок і формування гарної форми крони. Восени теж виконують санітарну обрізку сухих або стабільно неплодоносних гілок. Голоплідний персик не дуже схильний до захворювань і впливу шкідників, але якщо неподалік від нього помічені уражені чагарники чи дерева, слід провести профілактичне обприскування.

 

Купувати дерево нектарину в Україні варто у перевірених виробників, які знаються на правильному вирощуванні плодових дерев і чагарників. Одним з таких постачальників є інтернет-магазин Яскрава. Наявність власного розплідника забезпечує максимум умов для вирощування плодових дерев найвищої якості. Саджанці нектарину можна купити оптом, оформивши замовлення на сайті або за телефоном. Посилку доставлять протягом 2-3 днів поштою або кур'єром в будь-який населений пункт України: Харків і Рахів, Івано-Франківськ та Білгород-Дністровський, Суми та Охтирку чи інший.