Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці мигдалю оптом

Мигдаль Амаретто 1 клас Мигдаль Амаретто 1 клас
Код товару47486
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Мигдаль Делон 1 клас Мигдаль Делон 1 клас
Код товару44741
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Мигдаль Мілас 1 клас
Код товару44744
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Мигдаль Нікітський 1 клас Мигдаль Нікітський 1 клас
Код товару44745
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -

Мигдаль: декоративний кущ з пишним цвітінням з інтернет-магазину Яскрава

Мигдальне дерево є дуже популярним рясно квітучим садовим кущем. Найбільшими перевагами вважають рясне цвітіння і простота вирощування мигдалю в домашніх умовах. Дуже корисні й самі горішки.

Мигдаль – опис і загальні характеристики

Витоки появи мигдалю сходять до Середземномор'я. Вважається, що він має загального предка з персиком, що зростає в Південній і Центральній Азії. В Європу потрапив в 17 столітті завдяки іспанцям, котрі привезли цю рослину з Каліфорнії – звідси часто зустрічається назва «каліфорнійський мигдаль».

Мигдаль (Prunus dulcis) – один з найкрасивіших і популярних декоративних кущів сімейства Розоцвіті (Rosaceae). У природному вигляді росте в регіонах Китаю і Кореї. Виростає максимум до 3 метрів у висоту і близько 2 метрів в ширину, але через 10 років зазвичай не перевищує 1,5 метра у висоту і ширину. Кущові форми досягають максимум 1 м у висоту і ширину.

Має вигляд гіллястого куща. Тонкі жорсткі стебла покриті темно-коричневою корою і численними дрібними зеленими трилопатевими листочками. Їх верхня пластинка гладка, з чітко вираженим почервонінням, а нижня сторона покрита ніжними волосками. Край листя сильно зазубрений. До того як розвинуться листочки, ранньою весною (квітень-травень) на голих темних пагонах з'являються квіти. Вони невеликі (до 3,5 см в діаметрі), але дуже численні та декоративні. Коли бутони в повному обсязі розвинені - квіти рожеві, а коли повністю розпустилися – біло-рожеві. Вони випромінюють інтенсивний солодкий аромат.

Плоди дозрівають влітку на межі серпня та вересня. Вони нагадують пухнасті зелені сливи. Мають овальну злегка приплющену форму із загостреним кінцем до 6 см в довжину. Вага одного очищеного горіха мигдалю становить один грам. Вони оточені дуже твердою зеленою оболонкою, яка є природним захистом від дощу, вітру і холоду. Завдяки шкаралупі, зберігання мигдалю відрізняється тривалим періодом, горіхи зберігають всі свої поживні властивості, що робить їх готовими до вживання через кілька місяців.

Кращі їстівні сорти мигдалю: Нікітський та Амарето.

Мигдаль – користь горіхів для організму

Мигдаль – один з найбільш поживних горіхів. Калорійність горіхів мигдалю: 575 калорій на 100 грамів. У Стародавньому Єгипті та Греції йому приписували чудодійні сили та використовували як афродизіак. Це надзвичайно популярне і цінне джерело вітамінів A, B2, E, кальцію, жирних кислот, білка, мінералів (кальцій, магній, залізо, фосфор) і клітковини. Позитивно впливає на наш організм. Регулярне вживання горіхів регулює процес травлення, знижує кров'яний тиск і рівень поганого холестерину, захищає серцево-судинну систему і серце, запобігає коронарним захворюванням, сприяє зниженню ваги та покращує зовнішній вигляд шкіри і волосся. Горіхи мигдалю дуже корисні при діабеті. Також вони використовуються в косметичній промисловості.

Мигдаль: догляд і вирощування в саду

Мигдаль – легка у вирощуванні рослина. Кущ не пред'являє складних вимог з посадки та догляду в умовах українського клімату, але кількох правил слід дотримуватися, особливо якщо планується вирощування мигдалю як бізнес.

Місцезнаходження

Кущ мигдалю походить з досить м'якого клімату, тому він не завжди добре переносить низькі зимові температури, і його слід вирощувати в більш теплих частинах країни та в захищених сонячних місцях, але можлива і невелика півтінь. Оптимальна температура, необхідна для дерева – 30 ℃. Важливо забезпечити родючу суміш гарного ґрунту або торфу з pH 6/6,5 з додаванням компосту і гною. Дерево мигдалю буде погано рости на важких і вологих ґрунтах або в безплідних сухих пісках.

Садити слід поруч з іншим мигдальним або персиковим деревом. За допомогою комах дерева будуть запилювати один одного.

Посадка

Саджанці можна висаджувати майже весь сезон (крім зимових місяців), але весна безумовно найкраща, тому що тоді ми даємо мигдалю можливість добре вкоренитися та акліматизуватися перед зимою. Посадка мигдалю восени проводиться в останні дні вересня. Розміри посадкової ями – 70/70/70 см. При більшій кількості саджанців слід залишати зазор 45 см між кожним рядом. Бажано забезпечити регулярний полив мигдалю і внесення азотних добрив для молодої розсади. Підтримка оптимального рівня вологості призведе до підвищення врожайності мигдалю в майбутньому.

Обрізка

При вирощуванні найбільш важливим доглядом є обрізка, яка забезпечує пишне цвітіння мигдалю і зробить крону густішою. Кущі утворюють бутони на торішніх пагонах, тому обрізку проводять навесні, відразу після цвітіння (зазвичай в травні-червні). За цей час всі однорічні пагони, на яких протягом року розвинулися квіти, повинні бути сильно вкорочені (на 3-4 бутон над землею). Другий раз кущ можна обрізати в липні, скорочуючи гілочки, формуючи крону і зрізуючи всі пошкоджені, зламані, слабкі або хворі пагони. Занадто пізніша обрізка може привести до дуже поганого цвітіння мигдалин в наступному році.

Зимівля

У мигдалю низька зимостійкість. Остерігайтеся весняних заморозків, які можуть завдати вашій рослині великої шкоди. Кущ може підмерзати холодними зимами (нижче -30 °С), тому варто захистити його від заморозків. Для цього основа рослини покривається агроволокном.

Розмноження

Розмножувати можна щепленням (на підщепі), кореневими пагонами або укоріненням верхівкових живців. Ранньою весною можна зрізати пагони та поставити їх у вазу з водою. Вони зацвітуть через 7-10 днів. Вирощування мигдалю з кісточки досить складне. Для цього потрібно запастися терпінням, тому що проростання може зайняти досить багато часу.

Хвороби та шкідники

Незважаючи на всю свою принадність, мигдаль схильний до захворювань, які можуть навіть призвести до загибелі рослини. Плодова гниль (моніліоз) дерев – одне з найнебезпечніших захворювань, яке викликає в'янення і загибель цілих пагонів. Зі шкідників найнебезпечнішими є тля. Дуже важливо проводити регулярну профілактичну обробку відповідними фунгіцидами та інсектицидами.

Мигдаль в ландшафтному дизайні

Мигдальне дерево є найбільш декоративним в сезон цвітіння, тому його слід садити в саду на відкритому місці, звідки можна милуватися його чарівними квітами. Добре виглядає як при індивідуальній посадці, так і невеликими групами по 2-3 рослини. Також його можна поєднувати з іншими декоративними кущами, але краще, щоб вони не були одночасно квітучими видами. Дуже красиво виглядає поблизу с цибулинними квітами, гортензіями, жасмином. Також чудово виглядають рослини в оточенні зелених хвойних дерев. Мигдаль також підходить для вирощування у великих горщиках.

Де купити саджанці мигдалю гуртом?

Купити морозостійкі сорти мигдалю можна в інтернет-магазині Яскрава. У каталозі на сайті ви можете ознайомитися з кожним сортом, прочитати опис і характеристики, подивитися фото горіха мигдаль, а менеджери готові в деталях розповісти, як росте мигдаль горіх в умовах певної кліматичної зони. Замовити саджанці морозостійкого мигдалю можна з доставкою поштою в усі населені пункти України за умовами накладеного платежу.