Саджанці колоновидної сливи гуртом
Купити саджанці сливи колоновидного сорту в розпліднику – компактні врожайні дерева для вирощування на дачі
Колоновидні сливи з'явилися на ринку нещодавно і відразу завоювали популярність у садівників – невисокі, займають мало місця, скороплідні. Сортове різноманіття карликових плодових мало поступається списку сортів звичних високорослих дерев саду. Гарна новина для садівників – посадка колоновидних саджанців дає можливість не тільки заощадити місце на ділянці, а й зібрати несподівано високий урожай навіть з невеликої площі.
Чим відрізняються колоновидні сливи від звичайних
Компактні саджанці колоновидних сортів являють собою продукт складної селекційної роботи схрещування плодових культур. В межах навіть одного сорту ці дерева істотно розрізняються за зовнішнім виглядом – у колоновидних
- максимальна висота – 2,5 м;
- бічні пагони ростуть вгору, а не вбік;
- слаборозвинена вузька крона, що за формою нагадує пірамідальну тополю.
Цвісти та родити колоноподібні сливи починають на 2-3 рік вирощування. Максимальні показники врожайності досягаються після 5-7-річного віку (залежно від сорту) – до 10-15 кг з одного дерева. За різноманітністю забарвлення плоди відповідають традиційним сортам слив – жовтого, лілово-рожевого і фіолетового кольору.
Плоди не тільки смачні та ароматні – вони містять безліч корисних речовин: цукру, амінокислоти, рослинну клітковину, вітаміни С, А, майже вся група В, мікро- і макроелементи. Використовують плоди слив для приготування соків, компотів, пюре, конфітюру, повидла, заморожують, сушать і звичайно ж ласують свіжими.
Особливості вибору сливи колоновидної в Україні
Щоб збирати плоди сливи з липня по вересень бажано подбати заздалегідь щодо правильного вибору саджанців. Розрізняються сорти карликових слив за термінами дозрівання і здатністю до самозапилення:
- ранні – сорти сливи, які можна збирати на початку липня;
- середньостиглі – сорти для збору плодів з другої половини липня;
- пізньостиглі сорти – слива колоновидна Блю Світ та інші; дозрівають, починаючи з 1 декади серпня і збирати їх можна до самого вересня.
При виборі сортів для вирощування на дачі слід врахувати, що бувають сливи самоплідні й такі, що потребують запилювачів (таких більшість). Наявність дерева-запилювача на ділянці значно підвищує врожайність навіть у самоплідних сортів.
Карликові дерева: як вирощувати сливу колоновидну в домашніх умовах
Щоб саджанці швидко пішли в ріст, необхідно подбати про правильний вибір вдалого місця для вирощування:
- ділянку для посадки найкраще вибирати на сонячному пагорбі в захищеному від вітру місці;
- кращі попередники – лугові трави або бобові;
- слива добре росте поряд з іншими сливами, яблунями, аличею, айвою, ягідними кущами (малина, агрус, смородина);
- оптимальний склад грунту – родючі піщані або легкі суглинки нейтральної реакції.
Висаджують саджанці сливи у 2 терміни – у вересні/жовтні або рано навесні (в березні/квітні). Грунт на ділянці готують заздалегідь – мінімум за 2 тижні. Саджанці найзручніше висаджувати за схемою – 50 см інтервал в рядку і широке до 1,5 м міжряддя для зручного догляду за деревами. Кожен саджанець слід добре полити (до 10 л води) і замульчувати.
Осіння і весняна посадка сливи практично не відрізняється. Головне – встигнути посадити до розпускання бруньок! Якщо саджанець в 1-й рік зростання викинув бутони, їх слід видалити, щоб не послабляти рослину.
Догляд протягом сезону нескладний – поливи за відсутності дощу 1 раз на місяць, в посуху слід поливати за обставинами (грунт повинен бути злегка вологим). Наприкінці сезону – підживити добривом для плодових. Напередодні зими добре полийте сливи та додайте шар мульчі для кращої зимівлі молодого дерева.
Ніякої обрізки в 1-рік вирощування саджанця не потрібно. Навіть у дорослих дерев видаляють гілки тільки хворі або пошкоджені снігом, вітром.
Перевага саджанців сливи колоновидної
При виборі кращих саджанців садівник порівнює всі плюси та мінуси плодових сортів.
У порівнянні з високорослими деревами у колонних сортів сливи невеликий термін плодоношення – до 15-річного віку в середньому. Після цього починається старіння, врожайність різко падає і дерево доводиться замінювати.
Зазначений недолік не так важливий в порівнянні з перевагами колоновидних сортів слив:
- висока врожайність – в залежності від сорту й умов вирощування з 1 дерева можна зняти 10-15 кг плодів;
- скороплідність – спробувати на смак перші плоди можна вже на 2-й рік, а на 4-7-му році життя слива виходить на свій пік врожайності (до 2 відер плодів з 1 колони);
- невибагливість у вирощуванні – висока морозостійкість до -30 градусів, дерево легко переносить відсутність поливу, не вимагає складної обрізки для регулярного плодоношення;
- карликові дерева дуже декоративно виглядають навесні у квітах і влітку, прикрашені плодами; колоновидні сливи часто висаджують у контейнери для прикраси подвір'я або веранди;
- практичні садівники для економії місця висаджують колоноподібні дерева вздовж доріжок або на межі ділянки в якості живої огорожі.
Тільки не треба забувати, що колоноподібні дерева досить швидко старіють – вам відтепер слід дбати про ремонт саду і придбання молодих саджанців сливи колоновидного сорту з надійного розплідника.
Купити в інтернет-магазині Яскрава колоноподібні фруктові саджанці сливи оптом
Мало місця на дачі для розбивки саду – тож пропонуємо просте рішення: купити напівкарликові плодові дерева сливи та компактні колони. Садівники України колоноподібні саджанці можуть недорого придбати в нашому інтернет-магазині. Вибирайте колоноподібні саджанці за відгуками й описом сортів і замовте в необхідній кількості саджанці сливи з доставкою поштою. Купити колоновидні сливи в Україні тепер ви можете, не виходячи з дому, – наш інтернет-магазин колоновидних саджанців приймає заявки онлайн і телефоном. Зручні умови оплати й швидка доставка замовлень поштою на домашню адресу: Київ, Фастів, Полтава, Миргород, Харків, Дніпро, Скадовськ, Запоріжжя, Мелітополь, Одеса, Білгород-Дністровський та ін.