Саджанці колоновидних дерев
Купити саджанці колоновидних дерев кращих сортів за оптовою ціною з перевіреного розплідника
Список сортів плодових дерев для домашнього вирощування поповнюється постійно. Зараз в тренді карликові та колоноподібні сорти, які різноманітністю форм мало поступаються високорослим деревам саду.
Особливою популярністю користуються ці компактні рослини у садівників/дачників. Мало хто з них може собі дозволити вирощувати дерева висотою 3-5 м і вище – за ними складно доглядати й непросто знімати урожай. Але відтепер у найпопулярніших сортів є карликовий аналог – компактне дерево в формі колони.
Які бувають колоноподібні дерева: основні характеристики
Традиційні сорти плодових дерев розрізняються в межах кожного виду за різними параметрами – темпами та характеристикам росту, термінами достигання, якістю та властивостями плодів. Перш за все треба усвідомити, що таке колоноподібні саджанці й в чому їх особливості:
- форма крони – вузька, витягнута у висоту; контурами нагадує пірамідальну тополю;
- діаметр крони – не більш як 0,5 м;
- потужний стовбур до 2,5 м заввишки.
На ринку представлені колоноподібні аналоги всіх традиційних плодових культур – як підтвердження того в нашому каталозі фото колоновидних дерев яблунь і опис їх характеристик (популярні сорти Арбат, Останкіно тощо). На вибір літні та зимові сорти груш, великоплідна колоновидна слива, надзвичайно зимостійкі персики й нектарини, черешні, вишні та міжвидові гібриди.
Колоновидні дерева – догляд від посадки до збирання врожаю
У плодових дерев колоновидних і карликових сортів не тільки крона компактна, але і коренева система. Для доброго росту і розвитку кожному саджанцю цілком достатньо площі в 1,5 кв. м. Завдяки турботам вчених агрономів, сучасні сорти колоновидних мають високу стійкість до несприятливих факторів. Щоб повною мірою проявилися найкращі якості обраного вами сорту, необхідно подбати про правильну посадку.
Помилки в посадці не залишаються без наслідки – саджанець погано приживається і повільно росте, хворіє (хоч по ідеї й не повинен) і до всього цього виникають проблеми з врожайністю.
В умовах досить теплого клімату України питання про те, коли краще садити колоноподібні дерева, взагалі не на часі. Терміни посадки садівник вибирає індивідуально – залежно від наявності саджанців, місця на ділянці та вільного часу. Для гарної приживлюваності саджанців осінню посадку слід встигнути завершити приблизно за 1 місяць до промерзання грунту, а навесні саджанці висаджують до початку сокоруху – в березні/квітні поки не розкрилися бруньки.
Питання «на якій відстані можна садити колоноподібні дерева» теж не має однозначної відповіді. Карликові дерева можна висаджувати квадратно-гніздовим способом, рядами, декоративними групами.
У будь-якому випадку місце для посадки вибирають добре освітлене сонцем в захищеному від вітру місці. Ділянку вибирають на пагорб. Жорстких рамок щодо вибору грунтів немає – пухкий родючий грунт нейтральної реакції підійде всім без винятку саджанцям колоновидних плодових.
Як садити колоноподібні дерева – загальні правила, причому для осінньої та весняної посадки принципових відмінностей немає:
- місце для посадки готують заздалегідь (як мінімум, за 2 тижні) – викопати яму/траншею, внести добриво і необхідні добавки;
- саджанці в грунт висаджують без заглиблення – на ту ж глибину, як вони росли в розпліднику;
- найкраще саджанці висаджувати рядками – 0,5 м інтервал між деревами та широким міжряддям не менш як 1,5 м;
- кожне деревце слід полити (до 10 л води) і добре замульчувати, щоб уберегти грунт від ерозії, а себе позбавити від боротьби з бур'янами.
Принаймні на 2 тижні саджанець можна залишити без нагляду.
Протягом 1-го року сезону крім поливів 1 раз на місяць ніякого додаткового догляду не потрібно. Єдино на що звернути особливу увагу, якщо прокинулися квіткові бруньки, їх слід видалити, щоб не послаблювати дерево в 1 рік росту.
Наприкінці сезону (в серпні/вересні) саджанець слід підживити осіннім добривом. Напередодні зими проводять вологозарядний полив і додають новий шар мульчі. Саджанці колоновидних фруктових дерев в умовах м'якої зими України вкривати нема потреби – більшість сортів легко переносять зниження температури до -25-30 градусів. Про що слід подбати садівникові, так це про захисні сітки від гризунів – за відсутності корму взимку миші, щури та зайці можуть загризти не тільки кору, але й весь саджанець.
Агротехніка догляду за дорослими родючими карликовими деревами мало відрізняється:
- навесні проводять підживлення, обрізку (при необхідності), профілактичне обприскування інсекто-фунгіцидом;
- поливи проводять за потребою – особливо під час цвітіння і формування врожаю;
- після збору врожаю поступово починають підготовку до зими (див. догляд за саджанцями).
Колоновидні дерева за відгуками досвідчених садівників в догляді менш трудомісткі, посадка їх має ряд переваг в порівнянні з традиційними сортами.
Колоновидні дерева – плюси та мінуси
Чи варто садити колоноподібні дерева – кожен садівник вирішує це питання індивідуально, порівнюючи вигоди та можливі недоліки. Перелічимо основні переваги карликових дерев для дачі:
- невибагливість у вирощуванні – стійкість до основних хвороб і надзвичайно висока морозостійкість (значно вище, ніж у високорослих родичів);
- колоноподібні дерева можуть гідно оцінити власники ділянок в низинах, де грунтові води підходять близько до поверхні;
- невимогливість до формування крони – дуже цінна якість плодового дерева, з точки зору садівника-новачка;
- висока врожайність – порівняна по абсолютній величині з врожайністю звичайного плодового дерева;
- компактні розміри колони – рослина займає не більше 1,5 кв. м, шляхом, чого можна збільшити щільність посадки в саду, не перетворюючи ділянку в непролазні джунглі;
- декоративність – колоноподібні плодові здатні прикрасити своїм виглядом будь-який куточок саду, карликові дерева можна висаджувати також в горщиках і контейнерах.
Основний недолік колоновидних плодових – нетривалий продуктивний період. Вже після 10-го року знижується врожайність і приблизно на 15-му році дерево доводиться міняти або залишати чисто як декоративну рослину. З цієї причини перед садівником стоїть завдання оновлення/ремонту саду. Найпростіший і надійний спосіб – купити колоноподібні саджанці в Україні в розпліднику з хорошою репутацією.
Купити колоноподібні плодові саджанці в інтернет-магазині Яскрава на вигідних умовах
Якщо ви ще тільки вибираєте де купити колоноподібні врожайні саджанці плодових дерев, зверніть увагу на асортимент нашого інтернет-магазину.
ТМ Яскрава пропонує садівникам України придбати саджанці колоновидних дерев морозостійких сортів – замовити гуртом на сайті за представленими зразками. На сторінках каталогу ви можете вибрати кращі сорти колоновидних за фото.
Замовити колоноподібні саджанці в інтернет-магазині в необхідній кількості ви можете не виходячи з дому. Щоб саджанці колоновидних дерев купити у нас в католозі, залишайте заявку онлайн або зв'яжіться з нами телефоном. Садівники з великих міст таких як Харків, Дніпро, Запоріжжя можуть купити колоноподібні дерева й оформити кур'єрську доставку замовлення за домашньою адресою. По Україні швидка протягом 2-3 днів доставка замовлень поштою: Київ, Вишгород, Чернігів, Прилуки, Полтава, Миргород, Миколаїв, Скадовськ, Херсон, Мелітополь та ін.