Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці гранату гуртом

Гранат Ак-Дона Гранат Ак-Дона
Код товару41778
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Гранат Ак-Дона (контейнер 1 л) Гранат Ак-Дона (контейнер 1 л)
Код товару46665
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Гранат Ак-Дона (контейнер 2 л) Гранат Ак-Дона (контейнер 2 л)
Код товару60377
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість
+ -
Гранат Кімнатний (контейнер 1 л) Гранат Кімнатний (контейнер 1 л)
Код товару46666
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість
+ -
НОВИНКА
Гранат Кримський смугастий контейнер 2.0 л Гранат Кримський смугастий контейнер 2.0 л
Код товару60375
На складі0
Кількість в упаковці: 2
Вибрати кількість
+ -
Гранат Кримський смугастий контейнер 0.5 л Гранат Кримський смугастий контейнер 0.5 л
Код товару43881
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Гранат Кримський смугастий контейнер 1.0 л Гранат Кримський смугастий контейнер 1.0 л
Код товару46667
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -

Гранат: екзотичне дерево з корисними плодами

Гранат – дуже смачний і корисний фрукт, який протягом тисячоліть вважався символом здоров'я, родючості, любові та удачі в сімейному житті. Він сприятливо впливає на фізичне здоров'я людини та позитивно позначається на загальному самопочутті. Сьогодні ці рослини екзотичних дерев все частіше зустрічаються в наших будинках і садах. Крім того, їх можна вирощувати в якості декоративної рослини через красиві квіти і привабливі плоди.

Гранат – опис і загальні характеристики

Згадки про вирощування цього надзвичайного фрукта налічують кілька тисяч років. Гранат (Punica granatum) в природі зустрічається на Індійському півострові, в західних частинах Азії, а також на Кавказі. Сьогодні гранатове дерево в саду можна зустріти практично у всьому світі.

Має форму куща або невеликого деревця. Висота дерева граната досягає від 50 до 500 сантиметрів. Кімнатні сорти, які вирощуються в нашому кліматі, зазвичай досягають висоти від 30 сантиметрів до двох метрів. Листя досить дрібне, блискуче, овальне, з гострим кінчиком, до 3-8 см в довжину.

Ще одним елементом рослини є його дуже привабливі і ярко забарвлені квіти. Квіти гранатника до 3 см в ширину, мають яскраво-червоний колір. У декоративних сортів бутони можуть бути рожевими, кремовими та навіть білими. Поодинокі квіти, найчастіше з'являються в групі по 3-4 штучки на молодих пагонах цього року. При домашньому вирощуванні дерева граната квіточки розпускаються з середини літа і тримаються на рослині до закінчення сезону.

Однак найважливішим елементом є плід, який за формою і розміром нагадує яблуко. Ці ягоди досить великі, мають характерну тверду шкіру. Шкірочка може бути від пурпурного, коричневого до блідо-червоного кольору. У граната багато зерен (400-700 насінин), оточених желеподібним, соковитим і м'ясистим пергаментом. Дозрівання плодів граната настає восени. В середньому з одного дерева можна зібрати урожай гранатів близько 50 кг.

Серед кращих сортів граната виділяють наступні: гранат Кримський смугастий, гранат Ак-Дона, а також сорт самоплідного граната Нікітський.

Користь граната

Плоди граната володіють антиоксидантними, противірусними та протираковими властивостями. Це відмінне джерело вітамінів A, C, E і фолієвої кислоти. Цей «суперфрукт» містить на 20% більше антиоксидантів, ніж вино або зелений чай.

Гранат багатий антиоксидантами. Цей фрукт містить унікальний і потужний антиоксидант –– пунікалагін. Він міститься як в гранатовому соку, так і в шкірці. Нагадуємо, що саме антиоксиданти захищають нас від вільних радикалів, що викликають передчасне старіння.

Антиоксиданти в гранаті розріджують кров. Насіння граната запобігають утворенню тромбів і злипання тромбоцитів, що небезпечно для здоров'я людини. Згодом через нездоровий спосіб життя артерії звужуються через залишковий холестерин. Антиоксидантні властивості граната можуть знизити рівень холестерину, видаляючи надлишки жиру і запобігаючи звуження артерій.

Гранатовий сік містить понад 40% добової потреби у вітаміні C. Аскорбінова кислота збільшує вироблення антитіл і допомагає в зміцненні імунітету. Також він може зменшити запалення кишечника і поліпшити травлення, тим самим надавши благотворний вплив людям з хворобою Крона або виразкового коліту.

Склянка, наповнена зернами граната, містить 24 грами цукру, 144 калорії та ряд поживних речовин: 8 грамів клітковини, 3 грами білка, 16% фолієвої кислоти, 12% калію, 30% вітаміну C і 36% вітаміну K.

Застосування гранатів на кухні

Гранати можна їсти після очищення у свіжому вигляді або додавати в десерти, морозиво або желе. Соус з зерен чудово доповнює смак дозріваючих сирів, м'ясних страв і птиці. Також додають зерна граната в салати, особливо зі шпинатом і капустою. З плода виробляється гренадін, який використовується в якості сиропу для всіх видів напоїв та коктейлів.

Гранат: посадка і догляд у відкритому ґрунті та в контейнері

Гранат виростити на дачі можна навіть в умовах України, головне – дотримуватися агротехніки вирощування. Нижче наведені деякі основні правила, яких слід дотримуватися садівникам.

Місцезнаходження

Посадити дерево граната у відкритий ґрунт можна на спекотне і сонячне місце, але водночас захищене від сильних вітрів. Однак його не можна піддавати дії прямих сонячних променів. Найкраще він росте на родючих, слабокислих або лужних компостних ґрунтах. Для вирощування граната відмінно підходять також теплиці та зимові сади.

Дерева, які вирощуються в приміщенні, вимагають багато сонячного світла і постійного доступу свіжого повітря. Важливо вибирати горщик, який відповідає розміру рослини. Кращим рішенням буде контейнер з отворами на дні, це дозволить стекти зайвій воді. В кінці травня гранат в горщику можна поставити на балкон або в сад.

Полив і добриво

Рясно проводиться полив граната під час цвітіння. Також в період сильного росту рослини потребують багатокомпонентних підгодівель. Добрива для граната вносять кожні два тижні з весни до кінця вересня. Рослини, які вирощують в теплицях і зимових садах, можуть плодоносити. В такому випадку можна продовжити підгодівлю до кінця жовтня, поки не дозріють плоди.

Обрізка

Обрізка гранатам не потрібна, але проріджування в кінці зими дозволить більш інтенсивно цвісти. Плід розвивається тільки на пагонах цього року, про це варто пам'ятати при обрізанні деревця.

Зимівля

Рослина чутлива до низьких температур. Взимку оптимальна температура для вирощування граната в горщику повинна становити в межах від 7 до 10 °C. У період спокою гранатове дерево втрачає листя, яке поступово відростає з середини лютого. У період зимового відпочинку припиняються підгодівлі, і значно скорочується частота поливів граната. Однак слід стежити за тим, щоб кореневий ком не пересихав – це дуже негативно позначається на весняному зростанні гранатового дерева.

Пересадка

Пересадку проводять у весняний період, з березня по травень. Старі рослини не слід пересаджувати, поки вони повністю не виростуть з ємності, в якій вони вирощуються.

Захворювання і шкідники

Дерево дуже рідко уражається шкідниками та хворобами садового граната. Зрідка ним харчується теплична білокрилка, від якої можна легко позбутися за допомогою відповідного інсектициду.

Переваги покупки саджанців граната в інтернет-маркеті Яскрава

Купити саджанці екзотичних плодових рослин, у тому числі й гранатове дерево в горщику можна в інтернет-магазині Яскрава. Саджанці морозостійкого граната купити гуртом можна з доставкою поштою в усі міста України. Розрахунок можливий за передоплатою або по умовам накладеного платежу.

На сайті в каталозі ви можете подивитися фото плодів найпопулярніших сортів, почитати їхній опис, дізнатися коли гранат дає перші плоди і як виростити гранат в саду або на балконі.