Саджанці фундука оптом
Фундук як бізнес або хобі: від користі плодів до успіху вирощування
Мало які садівники-початківці знають, що фундук відноситься до невибагливих у вирощуванні садових культур. При правильному виборі сорту і дотриманні певних рекомендацій агротехніки рослина порадує відмінними показниками врожайності. При чому вирощування фундука садового може принести непоганий дохід, якщо грамотно спроектувати бізнес-проект.
Отже, загорілися ідеєю розвитку домашнього саду для отримання прибутку? Або, можливо, хочете знати, як вирощувати фундук в домашніх умовах? Наша оглядова стаття допоможе розібратися з тонкощами посадки і догляду за рослиною.
Фундук: користь, застосування і ботанічний портрет культури
Що собою являє і як виглядає фундук? Давайте почнемо наше знайомство з культурою з вивчення ботанічного портрета. Отже, фундук — кущ листопадний дерев'янистий. Висота дорослої рослини залежить від сортових характеристик і коливається від 3 до 10 м.
Кора стовбура і скелетних гілок сіруватого відтінку, молоді пагони забарвлені в зеленувато-червоний колір. Листові пластини бувають широкоовальної або округло-серцеподібної форми. Забарвлення листя переважно зелене, проте зустрічаються підвиди з темно-червоними листовими пластинами. Квітучий фундук (до речі, період бутонізації припадає на березень-квітень) виглядає дуже ефектно, тому кущ часто застосовують для декору саду або прибудинкової території.
Плоди, які правильно називати лісовими горіхами або ліщиною, довгасто-яйцевидної або округлої форми. Маса варіюється від 3 до 8 м. Великоплідні сорти, безумовно, вважаються найскладнішими в розмноженні і культивуванні, але при цьому є максимально вигідними з фінансової точки зору. Великий фундук більш корисний для здоров'я.
Що ж особливого в цьому горісі і яка його користь? Ліщина містить велику кількість корисних амінокислот, масел (близько 60%), вітамінів С, Е, А і групи В. Також в хімічному складі плода присутні необхідні для організму мікро- і макроелементи: калій, кальцій, фосфор, цинк, кобальт, залізо та інші.
Фундук застосування. Завдяки настільки багатому складу лісовий горіх активно використовують в медицині для профілактики і лікування серцево-судинних захворювань, неврозів, хронічної втоми, ожиріння. Ліщина ефективна для зростаючого організму, а також для людей, робота яких пов'язана з посиленими розумовими і фізичними навантаженнями. У кулінарії горіхи застосовують для виготовлення шоколаду, цукерок, печива. Подрібнені горішки входять до складу приправ для рибних, м'ясних і овочевих страв.
Фундук сорти: опис і корисні властивості
Окультурена форма лісового горіха представлена численними підвидами. Одні різновиди використовують для промислового культивування, інші — для декоративного оформлення саду, треті — для домашнього застосування. Пропонуємо вашій увазі кращі сорти фундука:
Фундук Барселонський. Витривалий і морозостійкий сорт. Характеризується високими показниками врожайності (близько 8 кг з дорослого куща), тому високо цінується серед садівників і дачників. Такий фундук на дачі дозріває ближче до середини вересня. Плоди масою 3-3,5 г і розміром 25х20 мм. Форма різна, злегка плеската. Особливість Барселонського сорту — універсальне призначення солодкуватих і приємних на смак горіхів.
Фундук червонолистий Сирена. Завдяки красивому забарвленню листових пластин культура часто використовується для декору саду. При цьому фундук на ділянці служить не тільки прикрасою, але і приємно радує врожайними якостями. Середнього терміну дозрівання культура починає плодоносити на 4-5 рік після посадки на постійне місце зростання. З дорослого дерева знімають до 10 кг придатних до вживання горіхів.
Фундук Каталонський. Де росте фундук цього сорту? Як виявилося, рослина можна успішно культивувати в регіонах, морозостійкість яких відноситься до 4-5 класу. Але це не всі переваги Каталонського лісового горіха! Будете здивовані, але урожай фундука здатний досягати 25 кг з куща. Середня вага горішка становить 4 г. Застосовують солодкі плоди в кулінарії і кондитерському ремеслі, косметології та медицині.
Перераховані саджанці горіха фундук купити недорого можна в нашому інтернет-маркеті Яскрава. Також в каталозі представлені й інші сорти культури.
Секрети агротехніки фундука: догляд і вирощування
Тепер давайте обговоримо, як виростити фундук. Зростання, розвиток і врожайність культури залежать від правильності вибору місця для посадки. Рекомендуємо доглянути відкритий для сонця майданчик на півдні, південному заході або заході. Бажано, щоб плодові кущі і дерева були закриті від вітру і протягу. Як «захист» можна використовувати паркан, живопліт, стіни будівель.
Як правильно посадити фундук? Лісовий горіх комфортно себе почуває на легкому, пухкому, родючому ґрунті з нейтральним рівнем кислотності. Варто уникати заболочених ділянок і низин, де фундук навесні часто потопає в воді і талому снігу. Надлишок вологи в ґрунті стане причиною гниття кореневої системи і загибелі рослини.
Висаджують саджанці фундука восени (теплі регіони) або навесні. Застосовують гніздовий спосіб посадки, при якому посадочні ями готують за 3-4 тижні. Обов'язково додають перегній, суперфосфат (200-300 г на лунку) і деревну золу. При посадці коренева шийка повинна залишитися над поверхнею землі.
Як доглядати у відкритому ґрунті? Полив рослини виконують у міру висихання земляної грудки, уникаючи перезволоження і пересихання ґрунту. Щоб волога довше трималася, варто мульчувати пристовбурні кола. В якості мульчі можна використовувати: тирса, компост, перегній, хвойні голки.
У міру висихання землі роблять розпушування. Дана процедура сприяє насиченню ґрунту і кореневої системи киснем.
Як підгодовувати фундук? Щорічно під дорослий кущ вносять 100-200 г нітроамофоски і 15-20 л перепрілого компосту, гною, перегною, деревної золи. Якщо ґрунт багатий на корисні мікроелементи, можна обійтися без азотовмісної підгодівлі.
Як обрізати фундук? Санітарну обрізку з видаленням зламаних, пошкоджених і сухих гілок виконують пізно восени. Навесні проводять формовку крони, коли частково молоді пагони вкорочують на 2/3 частини. Місця зрізів обов'язково покривають садовим варом для попередження появи шкідливих комах.
Коли збирають фундук? Напевно, це питання цікавить усіх дачників і садівників. Дозрівання плодів визначається сортовими особливостями культури, але частіше за все випадає на серпень-вересень.
Тепер ви знаєте все про посадку і догляд за фундуком у відкритому ґрунті. Залишилася справа за малим — вибрати сорт і замовити саджанці!
Переваги гуртової покупки в інтернет-магазині Яскрава
Шукаєте, де вигідно купити саджанці фундука гуртом? Звичайно ж, в нашому інтернет-магазині Яскрава. Досвідчені менеджери-консультанти підберуть сорти відповідно до кліматичних особливостей регіону культивування, допоможуть розібратися з тонкощами посадки і догляду, розкажуть про ефективні засоби захисту від хвороб і шкідливих комах. Також наші фахівці підкажуть, як виростити фундук з горіха в домашніх умовах. Цікавлять інші питання? Хочете уточнити врожайність фундука того чи іншого сорту? Телефонуйте за вказаними на сайті контактними номерами телефонів — будемо раді допомогти.
Відправка насіння, саджанців, рослин в контейнерах і різних супутніх товарів виконується по Києву та іншим регіонам України: Львів, Івано-Франківськ, Миколаїв, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Харків і т.д.