Саджанці айви оптом
Саджанці айви гуртом – сорти для озеленення та збирання вітамінного врожаю: умови вирощування в Україні
Айва славиться своєю гарною кроною та дивовижними плодами. Дерево вважалося південним, але завдяки кропіткій селекційній роботі стало широко застосовуватися у садово-парковому та аграрному господарстві.
Переваги садіння айви саджанцем від інтернет-магазину Яскрава:
- декоративне та компактне деревце;
- адаптовано до зим України;
- висока стійкість до посухи, повені;
- вітамінний урожай у найкоротші терміни;
- надійне пакування та транспортування;
- відмінна приживаність.
Запечена айва з медом і скибочкою вершкового масла – дуже смачний і ефективний засіб від кашлю. А її унікальний аромат залишається в пам'яті назавжди. Гуртова ціна за саджанець від інтернет-магазину Яскрава вигідно позначиться на бізнесі й дозволить ушляхетнити сад за мінімальних витрат.
Характеристика рослини й чим корисна свіжа айва
Айва – плодове дерево/кущ невеликого розміру. Висаджується в садах з давніх часів нарівні з яблунями та грушами. Висота деревця 120-250 см, крона красива в будь-яку пору року. Листя розміром 8-12 см, форма яйцеподібна або широкоовальна, верхня сторона темно-зелена з глянцем, нижня – сизо-зелена з опушенням. Цвітіння у травні-червні. Розмір квітки 3-5 см, пелюстки білі чи рожеві.
Плодоносить айва рясно, плоди дозрівають восени, форма нагадує яблуко або грушу, вага приблизно 190-360 г. Шкірка жовта та ароматна. Бачачи гарний плід, хочеться зірвати його та з'їсти, але чи можна їсти айву у сирому вигляді? Фрукт дуже корисний, та розгризти його досить складно і смак вирізняється терпкістю. Цінителі сирої айви люблять додавати часточку в чай, замінюючи лимон. Про всі варіанти використання розповімо нижче, а до характеристики варто додати, що плодоношення починається на третій-четвертий сезон і триває до 30-50 років.
Види та сорти айви
Серед окультурених видів у нас вирощується айва звичайна, вона ж довгаста. Садівники об'єднали всі сорти у три групи за термінами дозрівання. Ранні – забезпечують плодами у вересні, середньостиглі – у першій половині жовтня, пізні — наприкінці жовтня та листопаді.
За формою плодів можна виділити два основні різновиди: нагадує яблуко (Академічна, Яблучна) і грушу (Грушоподібна, Студентка). У деяких сортів стиглий урожай не лимонно-жовтого забарвлення, а жовтогарячого або зеленуватого. В інтернет-магазині Яскрава представлені тільки зимостійкі сорти, а додаткову інформацію щодо догляду та доставки можна почитати в описі до кожної рослини або дізнатися при консультації з нашим фахівцем.
Вирощування айви: обрізка дерева, догляд узимку
Посадка айви та догляд за саджанцем займає небагато часу і сил — одна з переваг красивої й корисної рослини. Висаджують навесні та восени, у перший сезон важливий регулярний полив.
Основні рекомендації при вирощуванні:
- гарне освітлення;
- тихе місце;
- ґрунт краще пухкий та важкий;
- дистанція від 2,5 м;
- молодий саджанець варто одразу ж підв'язати;
- поливають до п'яти разів за сезон, земля повинна промокати на глибину 80-100 см;
- мульчують пристовбурне коло торфом, тріскою або компостом;
- підгодовують органікою раз на два роки, а комплексним мінеральним складом тричі за сезон (весна/літо/осінь);
- обрізають ранньою весною, за необхідності ще раз восени.
Морозостійкість адаптованих сортів -34 °С. У суворі зими можуть підмерзнути кінчики пагонів, що швидко вирішує весняна стрижка. Кореневу систему від будь-яких перепадів збереже шар мульчі.
Використання садової айви і як правильно їсти фрукти
Застосування у кулінарії
Плодову культуру висаджують для збирання врожаю. Смак сирої айви в'язкий, терпкий, кисло-солодкий. Як підготувати фрукти до столу? Коли дозріла айва (вересень-жовтень), плід зривають, миють, розрізають, видаляють кісточки, ріжуть на скибочки. Далі фрукт заливають водою з цукром і проварюють, можна додавати спеції (ваніль, імбир та інші). Це найпростіший спосіб, а ще айву можна запікати (3 години при +100-120 °С), закочувати компоти, тушкувати з м'ясом (баранина, свинина, гусятина, ягнятина), готувати плов, солодкі соуси, десерти. Навіть мармелад колись з'явився завдяки айві, сьогодні цей десерт португальці люблять поєднувати із молодим сиром.
Корисні властивості
М'якоть у свіжому і переробленому вигляді багата на вітаміни й корисні елементи. Вживання фруктів зміцнює організм (кальцій, йод, фосфор, вітамін С), покращує склад крові та роботу серця (магній, калій), допомагає травленню (пектин), сприятливо впливає на нервову систему (селен та ін.). Скибочка плода в чаї замість лимона підвищує імунітет і налагоджує роботу травлення, а ще надає напою чудового аромату. В одному фрукті (200 г) приблизно 104 ккал.
Використання в ландшафтному дизайні
Айву звичайну застосовують при оформленні прибудинкової території. Ландшафтні дизайнери рекомендують висадити одночасно сорти різних термінів плодоношення, тоді період гарного цвітіння розтягнеться на півтора місяця. Деревце прикрасить газон, стане помітною частиною мікс-бордера, групу добре висаджувати при вході до алеї або поблизу розарію. Восени ділянка сяє від численних яскраво-жовтих фруктів, які залишаються на гілках до морозів.
Купити саджанці айви гуртом – вигідна пропозиція від інтернет-магазину Яскрава
Бізнес з озеленення, вирощування на збір чи роздрібний продаж немислимий без якісного посадкового матеріалу – в інтернет-магазині Яскрава здорові саджанці від виробника за низькою ціною та гарантією видової приналежності. Для вибору сорту і оформлення замовлення більше не потрібно виїжджати до постачальників – партію саджанців айви доставлять вам поштою в будь-яку область України. Всі замовлення зберігаються в особистому кабінеті, тому завжди можна повернутись до вдалої покупки. Забрати зручно у своєму місті: Житомир, Нікополь, Хмельницький, Тернопіль, Новий Калинів, Запоріжжя, Харків, Бровари, Київ та ін.