Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці колоновидної вишні гуртом

Вишня колоновидна Ашинський гібрид 1 клас
Код товару41826
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Вишня колоновидна Восторг 1 клас
Код товару41827
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Вишня колоновидна Королева 1 клас
Код товару41828
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Вишня колоновидна Люсі 1 клас Вишня колоновидна Люсі 1 клас
Код товару50035
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Вишня колоновидна Малютка 1 клас Вишня колоновидна Малютка 1 клас
Код товару36111
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -
Вишня колоновидна Малютка 2 клас Вишня колоновидна Малютка 2 клас
Код товару37604
На складі0
Кількість в упаковці: 5
Вибрати кількість
+ -

Купити саджанці вишні колоновидної з розплідника – компактні, врожайні, дуже декоративні!

Компактні розміри дачної ділянки не дають можливості садівникові посадити та виростити плодовий сад, де б росли в тому числі всіма улюблені вишні. Кожне таке вишневе дерево займає багато місця (до 20 кв. м) і витягується у висоту до 5 м – тож дуже незручно збирати урожай.

Проте зараз у дачників з'явилася можливість засадити свої «6 соток» всіма плодовими культурами за бажанням – в спеціалізованих розплідниках можна знайти саджанці карликових дерев всіх популярних видів і сортів. Не стали винятком і вишні – їх колоноподібні сорти ідеально підходять для вирощування в невеликому садку або навіть в контейнерах.

Колоновидні сорти вишні цінуються за цілий комплекс якостей – невеликі розміри плодового дерева, скороплідність і значно вищу врожайність в перерахунку на 1 сотку площі саду. При гарному догляді кілька таких колон здатні повністю забезпечити сім'ю смачними і корисними плодами, тільки треба правильно вибрати відповідні сорти.

Колоновидні дерева вишні виходять на максимальні показники врожайності, починаючи з 5-7-го року. Життєвий цикл їх на жаль недовгий – максимум 15-20 років. Такий сад потребує особливої ​​уваги з точки зору агротехніки, захисту рослини, оновлення дерев.

Кращі сорти колоновидної вишні – як не помилитися з вибором

Щоб протягом сезону ласувати смачними вишнями та ще й заготовити їх на зиму, слід обдумано підійти до вибору сортів для посадки на дачній ділянці. Сезон збору врожаю вишні стартує в липні (ранні сорти) і триває до кінця літа (аж до вересня). Виходить, що на ділянці необхідно мати по декілька дерев різного терміну дозрівання і також сорти-запилювачі до них для гарантованого отримання високого врожаю.

В інтернет-магазині Яскрава, садівники/дачники можуть вибрати потрібні саджанці карликових вишень гуртом.

Сорти раннього терміну дозрівання. Дуже красиво цвітуть ці вишневі дерева наприкінці квітня — на початку травня. Урожай дозріває в середині/другій половині липня. Перший збір плодів зазвичай розходиться у свіжому вигляді – поласувати свіжозірваними плодами або на добавки в літні фруктові салати. Якщо плодів багато, вишні заготовляють на зиму – переробляють на соки, компоти, варення, джем, заморожують цілими та без кісточок. У каталозі представлені ранньостиглі сорти Восторг, Ашинський гібрид.

Пізньостиглі сорти (Королева й інші.) достигають на початку серпня – збирати урожай можна протягом всього місяця, аж до вересня. Триває сезон свіжих ягід, а надлишок врожаю заготовляють для споживання в зимовий час – всі види кулінарного перероблення для консервації «під кришку», а ще сушать і заморожують.

При виборі саджанців на посадку звертайте увагу на самоплідність сорту. Частково самозапильні сорти без присутності запилювачів на ділянці дають урожай не більш як 40-50% від заявленого в характеристиках. Більш того – навіть у самоплідних сортів істотно підвищується врожайність і поліпшується якість. Плоди шляхом перезапилення стають якісними – красиві, рівні, без слідів хвороби, з високим вмістом цукрів та корисних речовин.

Для зручності наших покупців в каталозі сортів підібрані кращі запилювачі. Так для запилення ранньостиглих вишень найкраще підходить Ашинский гібрид – сорт і сам по собі дуже урожайний з гарною якістю плодів.

Особливості посадки колоновидних вишень і вирощування

Для посадки та вирощування карликових вишень вибирають сонячну ділянку саду із захистом від вітру. Ідеально підходить розташування на сонячному пагорбі, де завжди багато світла і не буває застою води. З грунтів найкраще підходить родючий суглинок з нейтральною реакцією – 6,5-7 pH.

Часто у садівників виникає питання про культури-попередники, та з чим поруч колоновидна вишня краще росте. Для здорового росту саджанця вишні необхідно дотримуватися сівозміни – не слід висаджувати поспіль кісточкові культури на одне і те ж місце, щоб за 3-4 роки пройшов процес природного відновлення грунту від збудників хвороби та личинок шкідників. Кращі попередники – лугові та газонні трави, бобові культури. Бажано, щоб по сусідству (на відстані не менш як 5 м) не росли інші кісточкові – вишні, черешні, сливи.

В умовах України саджанці вишні можна висаджувати у 2 терміни – восени (вересень-жовтень) і рано навесні (березень-квітень) до розпускання бруньок. Правила посадки практично не відрізняються:

  • грунт під посадку готують заздалегідь – не менше як за 2 тижні (для ранньовесняної посадки – з осені);
  • найкраща схема посадки – рядками з інтервалом між саджанцями 50 см і широким міжряддям до 1,5 м;
  • саджанець висаджують без заглиблення кореневої шийки, місце щеплення повинне знаходитися трохи вище рівня грунту;
  • саджанець відразу ж прив'язують до кілочка або дроту на шпалері;
  • після рясного поливу (10-20 л на кожен), кореневу зону слід добре замульчувати, щоб створити кращі умови для росту кореневої системи.

Після виконання всіх цих операцій, посаджений на зиму саджанець можна залишити без уваги аж до самої весни. Саджанець весняної посадки в разі відсутності опадів періодично поливають: перші 3 роки – 2-чи на місяць по 3-5 л кожен, після 3 років на постійному місці можна обмежитися 4-5 поливами на сезон.

Не дарма згадали ми про мульчування грунту – пухкий шар мульчі не тільки зберігає грунтову вологу, але і не дозволяє рости бур'янам, попереджає ерозію ґрунту і сприяє життєдіяльності корисних грунтових мікроорганізмів. Іншими словами, мульчування позбавить вас від прополок і розпушування, а поливати вишню потрібно буде тільки в посуху.

У перший рік після посадки саджанець обійдеться поживними речовинами, що були внесені під корінь при посадці. У наступні роки щовесни й наприкінці сезону карликову вишню слід підживити водорозчинними добривами для саду.

Колоновидні вишню обрізати як і будь-які кісточкові слід навесні. На зиму видаляють тільки пошкоджені гілки, після чого обробляють комплексно від шкідників і хвороб. Звиклі до сильнорослих дерев садівники, часто задаються питанням – «як і коли формувати колоновидні вишні?». Не поспішайте хапатися за секатор! Карликові вишні практично не потребують формуванні – тільки видалення старих/пошкоджених гілок, тобто санітарної обрізки.

Укриття на зиму колоноподібні вишні не потребують – все їх сорти витримують як мінімум -25 градусів морозу. Що бажано зробити в рамках підготовки до зими – добре полити дерева, оновити шар мульчі та не завадить встановити захисну сітку від гризунів.

Переваги колонних сортів вишні для домашнього вирощування

У порівнянні зі звичайними високорослими сортами у карликових різновидів вишні тривалість життя у 2-3 рази коротше. Та і вимогливість до умов вирощування у колоновидних дерев значно вище ніж у звичайних високорослих форм. Однак ці недоліки стають несуттєвими на тлі переваг карликових сортів:

  • площа живлення одного дорослого дерева не перевищує 1,5 кв. м – на 1 сотці саду можна вирощувати 50-60 колоновидних вишень різних сортів і вікових груп;
  • врожайність – в залежності від сорту кожна колона, починаючи з 7-го року вирощування здатна принести 20-25 кг плодів, що в 4-5 разів перевищує показники врожайності традиційних сортів вишень з гектара/сотки;
  • збирати врожай з карликових дерев висотою максимум до 3 м значно простіше і швидше, ніж з дерев висотою 4-5 м.

На будь-якій стадії росту колоноподібні вишні надзвичайно декоративні – рано навесні у квітках або ж влітку, посипані плодами. Карликові форми вишні з успіхом використовують в садовому дизайні – висаджують колони вздовж доріжки, на межі ділянки або ж прикрашають двір/веранду вишнями, що їх вирощують в контейнері.

Купити колоноподібні вишні в інтернет-магазині Яскрава – недорогі саджанці колоновидних плодових з надійного розплідника

Якщо ви ще не визначилися, де в Україні купити вишні колоновидні собі на дачу, зверніть увагу на добірку саджанців у нас на сайті. У каталозі інтернет-магазину – опис сортів, фото колоновидної вишні та відгуки садівників. ТМ Яскрава пропонує замовити колоноподібні саджанці кращих сортів і недорого  гуртом купити колоновидні вишні в необхідній кількості, не виходячи з дому. Заявки приймаємо зручним для вас способом – онлайн або телефоном. Швидка доставка замовлень поштою за домашньою адресою або до найближчого відділення зв'язку: Київ, Ірпінь, Чернігів, Ніжин, Харків, Чугуїв, Запоріжжя, Мелітополь, Одеса, Козятин, Тернопіль, Шепетівка та ін.