Розпродаж сезону Весна 2024! Знижки до -50%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Насіння хости оптом

Сенека срібляста (сива хоста) 0.2 г
Код товару19605
На складі0
Кількість в упаковці: 20
Вибрати кількість
+ -

Хоста — розкішне листя різноманітних відтінків для будь-якого куточка вашого саду: вирощування з насіння.

Хосту часто називають царицею тіні, але її ефектна листова розетка може рости на сонці й в легкій тіні — це універсальний багаторічник, стійкий до холоду й посухи. Видове різноманіття досить велике, тому рослина зможе прикрасити будь-яку ділянку. Пожвавте тінисту частину саду барвистою зеленню або оформіть парадний вхід — купуйте насіння хости, щоб висадити у відкритий ґрунт або великий горщик. У компаньйони культурі підійдуть хвойники, примули, герані, медунки, анемони. Якщо висадити хосту з північного боку, її вийде поєднати з трояндами, головне не боятися експериментувати.

Хоста: декоративні види та сорти рослини.

Хоста — трав’янистий великолистковий багаторічник сімейства Спаржеві. Назва Hosta пов’язана з ім’ям ботаніка з Австрії Хостом. Існує і друга назва — функия (на честь німецького вченого Функа). Родом рослина з Азії, де вважає за краще зростати на гірських схилах, річкових берегах, лісових галявинах. Японці вважають її священною, а листові черешки навіть вживають в їжу. Популярність квітка отримала в Америці, поширившись по всьому світу як декоративна культура.

Хоста дуже різноманітна, але її легко відрізнити за великим декоративним листям, яке розростається і служить відмінним фоном квітучим культурам. У рослини немає стебла, проте є міцні гіллясті кореневища, які надійно тримаються за землю. Квітки функії дуже красиві, частіше воронкоподібної форми, білого (рожевого, пурпурного) забарвлення. З’являються вони в липні-серпні.

Видове різноманіття Hosta:

  • висока — глянцеве велике листя темно-зеленого тону, висота 90 см;
  • кучерява — широке темно-зелене листя з білою окантовкою, 60 см;
  • хвиляста — листя з хвилеподібними краями, окрас всередині білий, а окантовка з зеленими мазками, до 75 см;
  • Форчуна — зелене листя, по краях кремовий тон, до 50 см;
  • роздута — рослина нагадує кулю з густим хвилястим листям білим в центрі, зеленим по краях, до 50 см;
  • Зибольда — листя виділяється жилками, до 60 см;
  • подорожникова — глянцеве яскраво-зелене листя, до 50 см.

Висота рослин в межах 10-90 см, частіше сорти виростають до 50 см. Забарвлення листя буває блакитно-сизим, сріблястим, жовтим, зеленим, змішаним. Рослини добре висаджувати в квітниках, вздовж доріжок. Дуже добре виглядають композиції з декількох видів функиї, листя яких контрастує між собою, створюючи яскраву пляму на клумбі.

Вирощування хости насінням: секрети щодо поліпшення схожості.

Розмножити Hosta можна живцями, діленням куща, насінням. Останній спосіб актуальний, коли хочеться роздобути рідкісний сорт, якого немає у друзів-квітникарів. До того ж він економічно вигідний. Підходить квітень-травень.

6 секретів успішної схожості насіння:

  • застосовувати якісне насіння з розплідника;
  • замочити на 30 хвилин в стимуляторі зростання (Епін, Корневин, ін.);
  • потримати пів години в соку алое (альтернатива стимуляторові);
  • замість замочування провести стратифікацію (30 днів в холоді);
  • знезаразити горщик спиртом;
  • підготувати стерильний якісний субстрат, в який входить торф, вермикуліт, перліт.

Дотримуючись порад можна виростити здорову хосту з насіння з першого разу. У знезаражений горщик укладають дренаж, субстрат. Зволоживши землю, по ній розкладають насіння, закривають пів сантиметровим шаром субстрату, трохи ущільнюють його, прикривають поліетиленом, тримають в тіні. Земля повинна залишатися теплою (+23 °C), тоді сіянці зійдуть за 15-20 днів. Паростки переносять на світло, пікірують з появою 2 листочків. Новий субстрат повинен на 25% складатися з піску. Поливають паростки через піддон, чекаючи поки зволожиться верхній шар. Поліетилен різко не прибирають, поетапно привчаючи рослини до повітря. Коли на вулиці встановиться відмітка в +18 °C, їх можна почати гартувати.

Хоста з насіння: посадка рослини в домашніх сприятливих умовах, догляд.

Ідеальним місцем для Hosta вважається півтінь без протягів, але листя з великою кількістю світлих плям полюбляє світло — йому бажано забезпечити потрапляння сонячних променів в ранкові та вечірні години, щоб пластина була максимально строкатою і виразною. А ось блакитним видам більше підходить тінь, їм для розвитку досить двох сонячних годин на день.

Ґрунт для хости:

  • вологий;
  • дренований;
  • нейтральний, можна слабокислий;
  • багатий гумусом.

Посадку здійснюють у квітні-травні. Дистанція між лунками залежить від виду, зазвичай 30-60 см, але дуже великим рослинам краще залишити 80-100 см. Розсаду в горщику поливають за 3 години до пересадки, дістають з грудкою субстрату, в лунці розправляють коріння, присипають землею, яку потім приминають і зволожують. Навколо розсипають подрібнену кору.

Молодим рослинам потрібен хороший полив під корінь в ранкові години. Підживлення в родючий ґрунт проводиться тільки через 3 роки. Досить восени розсипати по ділянці перегній. Якщо вносяться рідкі добрива, то до середини липня, щоб до холодів Hosta припинила нарощувати листя.

Охайність і витонченість листової розетки залежить від своєчасного видалення квітконосів. Можна залишати їх для цвітіння, але тоді рослина змінить форму. До зими досить замульчувати ділянку навколо Hosta листовою землею.

Хоста досягає найбільшої декоративності на п’ятому році розвитку, без пересадки вона росте на одному місці до 20 років. Але кожні 4 роки краще ділити кущ, щоб він сильно не розростався.

Насіння хости: де купити в інтернеті, як отримати поштою.

Хоста з насіння буде володіти всіма сортовими ознаками, якщо посівний матеріал з розплідника. Інтернет-магазин Яскрава гарантує якість товару, який ви можете купити за низькою ціною (опт). На сайті легко вибрати насіння хости за допомогою фото, замовити його, забравши через 1-3 дні у відділенні пошти міста України: Івано-Франківськ, Жмеринка, Харків, П’ятихатки, Київ, Краматорськ, Вінниця, Бердянськ та ін.