Розпродаж сезону Весна 2024! Знижки до -50%
 0 0.00грн
Back
Home
Cart
Call
Person

Насіння лімоніуму оптом

Кермек (Лімоніум) суміш 0.1 г
Код товару55412
На складі0
Кількість в упаковці: 20
Вибрати кількість
+ -
Лімоніум суміш 0.1 г
Код товару364
На складі0
Кількість в упаковці: 20
Вибрати кількість
+ -

Лімоніум: вирощування яскраво квітучого безсмертника з насіння.

Суцільний килим із соковитого листя й неймовірно красивих квіточок найрізноманітніших забарвлень, які наповнюють сад яскравими фарбами до чотирьох місяців, а при зрізі простоять у квітковій композиції кілька років — мова про лімоніум, відомий як сухоцвіт або безсмертник.

Незаперечні переваги культури:

  • невибагливість;
  • посухостійкість;
  • стерпність до вітру;
  • щедрість і тривалість цвітіння;
  • придатність для зрізу і виробів.

Купуйте насіння лімоніума та квітучі зелені кущики полонять вас своєю чарівністю. При правильній обробці насіння, вам не складе труднощів виростити розсаду і пересадити її до саду. Подальший догляд залежить від вашого бажання і стану ґрунту.

Лімоніум: опис сортів (білий, синій), фото квітів.

Лімоніум — трав’яниста рослина (іноді напівчагарник) сімейства Свинчаткові, поширена в Євразії, в народі звана безсмертником. Також зустрічаються найменування: кермек звичайний, статиця, морська лаванда та ін. Наукову назву (Limonium) пов’язують зі словом «стійкий» або «галявина».

Опис культури:

  • корінь — довгий, стрижневий, не терпить пересадки;
  • листя — утворюють велику розетку, пластини великі, довгі;
  • стебло — пряме, без листя, висота 30-90 см, рідше сягає 150 см;
  • суцвіття — щитоподібне, з дрібними квіточками;
  • колір лімоніуму — чашечки квітки зустрічаються всіляких кольорів, найчастіше білого, блакитного, жовтого, синього, фіолетового;
  • період цвітіння — починається в липні, триває до морозів;
  • особливість культури — висока стійкість до хвороб, шкідників, відсутності вологи, інших несприятливих факторів.

В Україні рослину вирощують як однорічну, хоча вона може зимувати з укриттям. Щоб прикрасити свій сад, досить виділити сонячне місце для квітів і висадити одночасно кілька сортів, отримавши яскраву композицію.

Безсмертник використовується в садах як основний декоративний елемент, він прекрасно виглядає в альпінаріях, міксбордерах. Його люблять ландшафтні дизайнери за невибагливість до ґрунту, добрив. Для вирощування квітучого килимового покриття у вигляді кермека досить знати декілька хитрощів.

Посадка лімоніуму (сухоцвіту) насінням.

Вирощують статіцу розсадним способом, тоді рясного цвітіння можна очікувати в липні, яке триватиме до перших заморозків. Успішність посадки залежить від попередньої підготовки насіння. Воно вкрите ребристою оболонкою, яку не можна зчищати, але так паростки з’являться нескоро. Замість цього краще злегка обробити кожне насіння наждачним папером, потім потримати в Епіні.

Висівають матеріал в лютому-березні. Для кожного насіння готують окремий горщик зі спеціальною землесумішшю. Її можна доповнити піском, просіяти від камінчиків і гілочок, прогріти в духовці для знезараження, зволожити теплою водою.

Поміщене зверху насіннячко, злегка притрушують ґрунтом, накривають поліетиленом і 10-18 днів тримають на світлі при температурі +20 °C. Укриття потрібно щодня піднімати, насичуючи посіви киснем. В таких умовах з’являться сходи. Прискорити процес проростання дозволить система нижнього підігріву.

Вирощування розсади лімоніуму з насіння.

 Посіви статіції потрібно провітрювати, а землесуміш регулярно зволожувати і дуже обережно рихлити. Якщо насіння лімоніуму засівалося на розсаду в ящик, паростки пікірують в момент формування двох листків. Затягувати пересадку в окремі ємності неможна, інакше коріння сильно виросте і буде травмоване в момент пікіровки.

Гартувати розсаду починають в середині квітня. Горщики виносять на повітря, поступово збільшуючи час перебування сіянців. Висадка в сад можлива в травні-червні, розсада до цього часу повинна проводити на вулиці весь день.

Рекомендації по посадці лімоніума у саду:

  • місце — рослині потрібне світло і тепло, захист від вітру не обов’язковий;
  • ґрунт — будь-який, але перевага за дренованим, піщаним або суглинистим, нейтральної реакції;
  • лунка — глибина повинна відповідати розміру горщика;
  • відстань — залежить від сорту, в межах 25-40 см.

Якщо горщики пластикові, їх обережно розрізають, а земляний кому з коренем поміщають в лунку. Торф’яні стаканчики поглиблюють разом із сіянцями. Лунку закладають землею і поливають злегка підсоленою водою (1 велика ложка і 10 л рідини).

Лімоніум: догляд і застосування.

Доглядати за безсмертником дуже легко, культура вимагає мінімальної участі людини. Квіти не потребують додаткового зволоження, тому поливати їх потрібно раз на 6 тижнів. Про нестачу вологи скажуть листочки, які почнуть втрачати свою м’ясистість. Воду ллють ввечері під корінь. Рідина використовується тепла, відстояна. Один раз за сезон варто зволожити землю підсоленою водою (6 ложок сухої речовини і відро рідини). Ґрунт навколо кущиків потрібно періодично рихлити.

Підгодівля рослині знадобиться, тільки якщо земля на ділянці бідна. У ґрунт вносять мінеральні добрива за схемою:

  • через тиждень-півтора після висадки розсади;
  • через кожні 2-5 тижнів (залежить від поживності ґрунту);
  • восени підгодівлі припиняють.

Культура не росте в тіні, а від дуже дощового літа і застою води може захворіти ботрітісом. Позбутися від проблеми допоможе будь-який фунгіцид. На сонячних ділянках рослинам не страшні ні хвороби, ні шкідники.

Селекціонерами виведені зимостійкі сорти, які добре переносять морози. Восени стебла квітів обрізають по рівень ґрунту, рослини вкриваються хвоєю і водонепроникним матеріалом. Це відмінний спосіб, щоб вирощувати в Україні лімоніум як багаторічник. Рослина не лише добре переживе зиму, а й розмножиться самосівом.

Низькорослі сорти безсмертника ідеальні для створення рокаріїв, високорослі види відмінно виглядають в центрі клумби. Квіти середніх розмірів висаджують на бордюрах. Культуру можна ростити в горщиках для прикрашання добре освітлюваних балконів.

Флористи вважають за краще висушувати лімоніум і використовувати квітучі стебла в букеті. Зрізають їх в момент розкриття квітів. Стебла підвішують в місці, захищеному від опадів. Після просушування вони можуть роками прикрашати приміщення, будь-які композиції, при цьому забарвлення суцвіть не блідне. 

Купити насіння лімоніуму в Україні.

Розмножується кермек тільки насінням, оскільки коренева система рідко добре реагує на розподіл куща. Використовують гарно квітучу культуру квітникарі-аматори, ландшафтні дизайнери, флористи. Всіх їх ви зможете залучити до свого магазину, купивши на сайті якісне насіння за низькою ціною для гуртовиків. Фахівці інтернет-магазину Яскрава допоможуть з оформленням замовлення, яке ви незабаром зможете забрати у відділенні пошти: Хмельницький, Маріуполь, Вінниця, Ізюм, Київ, Родинське, Харків, Бровари та інші міста України.