Саджанці винограду оптом
Кращі сорти винограду для України в інтернет-магазині Яскрава.
Традиційна для південних регіонів культура винограду швидко просувається на північ нашої країни. Завдяки успіхам селекціонерів, сучасні сорти винограду можуть зимувати без укриття, — домашній виноградник став звичною справою навіть на Північному Сході України та в Поліссі.
Користь винограду.
Виноград містить безліч корисних речовин:
- у всіх частинах рослини — солі кремнію (Si), натрію (Na), фосфору (P), заліза (Fe), міді (Cu) та інших мікроелементів;
- коріння — містять глікозиди, вітамін С і дубильні речовини;
- шкірка плодів — рослинний віск, дубильні речовини, ефірні олії, вітіни;
- м'якоть — глікозиди;
- виноградні кісточки — дубильні речовини, антиоксиданти, лецитин і до 20 % рослинних олій, що їх так цінуються виробниками косметичних засобів;
- ягоди — більше сотні біологічно-активних речовин, це крім цукрів, клітковини та рослинних олій.
У стиглих ягодах в середньому міститься 0,6 % білків, 0,6 % жирів і 15,4 % вуглеводів. Калорійність винограду при цьому досить значна — 72 ккал в перерахунку на 100 г.
Понад усе цінуються свіжі плоди. Офіційна медицина навіть виділяє в окрему методику лікування виноградом під назвою «ампелотерапія». Цілий розділ дієтології присвячено вивченню корисних властивостей винограду та їх використання для відновлення і підтримки здоров'я людини.
Найбільш корисними вважаються сорти винограду темного забарвлення — соки з них найчастіше використовуються в лікувально-профілактичних цілях. Свіжовичавлений сік містить до 20 % цукрів, рослинні волокна, олії, пектини, корисні органічні кислоти та безліч вітамінів — майже всю групу В, Р, РР, аскорбінову кислоту.
Класифікація сортів винограду та особливості вибору.
Кількість популярних сортів для домашнього вирощування винограду обчислюється десятками, це не враховуючи гібридів. Щоб не розгубитися у всьому цьому розмаїтті, необхідно визначитися з критеріями вибору.
У виноградарів заведено ділити сорту на 3 групи за типом застосування винограду:
- столові — для споживання у свіжому вигляді;
- технічні — для перероблення на вино тощо;
- кишмишно-ізюмні (з недорозвиненою кісточкою).
Для домашнього вирощування вибирають столові сорти винограду. Це оптимальний вибір для невеликого виноградника — можна ласувати свіжими ягодами, консервувати, переробляти на сік і вино.
Не укривні сорти винограду часто використовують в декоративних цілях — лозу пускають по фасаду будинку, на альтанки чи огорожі. Важливо, що такий тип озеленення не вимагає поливу винограду, а посаджена лоза дає подвійну користь — укриття від літньої спеки й сам урожай.
Заведено пов'язувати терміни дозрівання винограду з вегетаційним періодом (у днях):
- до 105 днів — надранні;
- 105-115 днів — ранні;
- 125-135 днів — середньоранні;
- 145-155 днів — середнього терміну дозрівання.
В природних умовах України пізні сорти не встигають дозріти, а холодні ночі у вересні провокують розвиток грибкових захворювань. Для гарантованого отримання врожаю краще за все звернути увагу на ранні та надранні сорти з каталогу Яскрава.
Зазвичай заведено оцінювати смак винограду за 10-бальною шкалою, де показники нижче за 7,5 вважаються незадовільними, а оцінка в діапазоні 9,5-10 відповідає «чудовому смаку».
На практиці для опису смаку виноградарі використовують характеристики:
- відтінки смаку — звичайний, мускатний, пасльоновий, ізабельний;
- інтенсивність аромату;
- консистенцію м'якоті і шкірки;
- зовнішній вигляд ягід.
Врожайність лози залежить від безлічі факторів — розташування виноградника, погоди, догляду. Щоб якось прийти до спільного знаменника і розуміти один одного, виноградарі домовилися прив'язати показник продуктивності сорту до знятого з одного куща врожаю винограду (в кілограмах):
- 8-10 — висока врожайність;
- 5-8 — середня;
- до 5 — слабка (низька).
По стійкості до захворювань і шкідників
За основу класифікації виноградарі взяли чисельний критерій — кількість необхідних обробок винограду пестицидами. Бали характеризують стійкість сорту:
- 1 бал — нема потреби в обробках, дуже стійкі сорти;
- 2-3 бали — висока стійкість, можна обійтися без пестицидів;
- 4 бали — середній ступінь стійкості, потрібна як мінімум 1 обробка;
- 5 балів — низька стійкість до хвороб, до 4 обробок пестицидами;
- 6 балів — висока сприйнятливість, потрібно не менш як 5 обробок.
При виборі сорту для домашнього вирощування немає сенсу купувати нестійкі до грибкових хвороб сорти. Таку лозу буде складно зберегти, крім того — ви отримаєте у себе на ділянці потенційне вогнище грибкових захворювань.
Крім звичних в агрономії зон морозостійкості, стосовно до винограду часто використовують наступну класифікацію сортів:
- від -28 до -35 градусів — висока морозостійкість;
- від -23 до -27 градусів — підвищена стійкість до холоду;
- від -18 до -22 градусів — середня стійкість;
- від -15 до -17 градусів — слабка стійкість, такі сорту в умовах клімату України потребують укриття.
Не укривні сорти потребують значно менше клопоту, особливо помітно це восени — виноград достатньо підживити та провести санітарне обрізання. Остаточну обрізку винограду не укривних сортів зазвичай відкладають на ранню весну.
Порівнюючи опису винограду в каталозі, можна вибрати підходящі для вирощування на дачі.
Сорт винограду, що зацікавив, перш за все «приміряють» до конкретних умов. Оскільки в інтернет-магазині Яскрава представлені тільки районовані сорти, можна не турбуватися про зимостійкість.
Сорти винограду для домашнього вирощування садівники в першу чергу оцінюють по затратах праці на вирощування врожаю: навіщо витрачати час і сили на догляд за «примхливим» сортом, якщо можна вибрати схожий за зовнішнім виглядом і смаком плодів, врожайності, але при цьому — невибагливий.
Щоб не потрапити в халепу, для придбання саджанців слід звернутися до перевіреного продавця. Від того, де куплений виноград, багато в чому залежить успішна акліматизація молодого куща на новому місці, складності вирощуванням та отримання врожаїв у майбутньому.
Переваги саджанців винограду ТМ Яскрава:
- кращі сорти винограду вітчизняної селекції;
- саджанці з власного розплідника — вкорінені живці повністю пристосовані до умов нашого клімату;
- тільки зимостійкі сорти, що не потребують укриття;
- немає проблем з запиленням — все цвітуть одночасно, запилюють один одного, чим підвищують врожайність;
- великий вибір сортів на будь-який смак; найчастіше садівники цікавляться і купують саджанці декількох різновидів;
- ЗКС — «коріння + субстрат» акуратно упаковано в поліетилен.
Щоб повністю виключити пошкодження саджанця під час доставки, кожну рослину додатково упаковують в коробку з цупкого картону — тоді він легко витримає 2-3 дні в дорозі.
Купити саджанці винограду з ЗКС з власного спеціалізованого розплідника пропонує інтернет-магазин Яскрава. Замовляйте саджанці за гуртовою ціною на самих вигідних умовах. Ми цінуємо час наших клієнтів:
- оформлення замовлення онлайн — не виходячи з дому;
- спосіб доставки замовлення — за вашим вибором!
- будь-яка зручна форма оплати — навіть післяплата !
Ми забезпечимо надійну упаковку саджанців і швидку відправку замовлення поштою або кур'єром по Україні — до Києва, в Миргород, Мукачево, Харків, Канів, Запоріжжя, Святогірськ, Одесу, Куп'янськ, Лебедин, Стрий та ін.