Саджанці журавлини садової оптом
Саджанці журавлини садової — високовітамінна і популярна ягода
Домашня журавлина завжди користується популярністю за рахунок вітамінів, мікро- і мікроелементів, що містяться в ній. Вітаміни С, PP, K1, групи В, корисні органічні і неорганічні речовини — залізо, фосфор, калій, кальцій, йод, цинк, мідь, марганець — далеко не повний перелік цінних елементів, що присутні в ягодах. Про цілющі властивості журавлини і вітаміни підозрювали ще наші предки, тому широко застосовували для лікування запальних захворювань.
Журавлина великоплідна в домашніх умовах.
Ягода дозволяє успішно впоратися із занепадом життєвих сил, авітамінозом, хронічною перевтомою. Заморожена журавлина не втрачає корисні властивості, тому можна сміливо заповнювати цими вітамінними ласощами морозильну камеру на зиму. Свіжозірвані плоди теж довго зберігаються в темному і прохолодному місці, близько 30 днів, за рахунок високої концентрації природних консервантів. З ягоди можна зробити варення, джеми, компоти, киселі, морси. Якщо журавлину висушити і покрити цукровою пудрою — вітамінні ласощі обов'язково сподобаються дітям. Діабетики можуть урізноманітнити раціон цією ягодою без шкоди для здоров'я. Калорійність журавлини — всього 28 ккал на 100 грамів. Тому всі, хто стежать за своєю фігурою, можуть їсти її в будь-яких кількостях.
Рослина відноситься до роду Вакцініум, сімейства Вересових. Зустріти в дикій природі кущі журавлини можна по всій Північній півкулі, головним чином в географічних поясах з суворим і помірним кліматом. Живильні речовини та необхідну кислотність ґрунту для зростання журавлини забезпечують торфовища. Тому її можна знайти на торф'яних, тундрових, сфагнових болотах або неподалік від них. Часто ягоду можна зустріти у хвойних лісах і заболочених низинах. Оскільки журавлина росте тільки в екологічно сприятливих умовах, в лісах і на болотах поблизу від великих міст зараз зустрічається все рідше.
Ягідні "сестри" журавлини — брусниця, чорниця і лохина. Давня латинська назва ягоди — Oxycoccus, що означає "кисла кулька". Через схожість плодів і спосіб зростання садівники часто плутають журавлину і брусницю. Але форма куща, розмір листя, розмір і смак ягід у плодових чагарників відрізняються. У куща журавлини гілки стеляться по землі. При правильному догляді та посадці рослини на підходящому ґрунті з 1 квадратного метра ділянки можна зібрати до трьох кілограм ягід в рік.
Переваги саджанців садової журавлини з ЗКС.
Журавлину будь-якого сорту зручно купувати із закритою кореневою системою це має ряд переваг:
- їх легко пересаджувати на підготовлену ділянку у відкритий ґрунт. Процедура зводиться до формування лунок відповідного розміру і перевалці рослини з субстратом. З цим впорається навіть дитина;
- нема потреби поспішати з посадкою відразу після покупки. Не завжди до моменту придбання рослини визначено місце для його посадки та підготовлений ґрунт. Плодові чагарники можуть перебувати в прохолодному місці днів, і тиждень;
- закритий тип кореневої системи не травмується під час висадки. Приживлюваність посадкового матеріалу з таким кореневищем висока;
- агрономи забезпечують саджанці великоплідної журавлини з моменту формування коренів оптимальним за складом субстратом. Тому ще під час появи перших гілочок і пагонів рослина отримує максимум необхідних поживних речовин і оптимальний полив;
- журавлина в контейнері може бути висаджена у відкритий ґрунт в будь-якому місяці періоду вегетації — з травня по жовтень.
Особливості вирощування садової журавлини.
Посадка і вирощування журавлини в домашніх умовах нескладні. Щоб зібрати максимальний урожай, потрібно знати кілька простих правил. Журавлину висаджують на добре закислених ґрунтах, з pH ґрунту 2-2,5. Виміряти кислотність ґрунту дозволяють сучасні прилади — pH-метри. Якщо закислення ґрунту недостатнє, його можна підкислити. Для цього в неї вносять торф, азотні добрива, розчин лимонної кислоти або спеціальний склад для вирощування журавлини.
Оптимальні ділянки для вирощування кущів ягоди — в низинах, з постійною вологістю, в умовах постійної освітленості або наполовину затінених ділянках. Для підтримки оптимальної вологості ґрунту після висадки в ґрунт рослину поливають рясно раз в тиждень або 2-3 рази на тиждень — помірно.
Перший рік після посадки журавлини у відкритий ґрунт, поки рослина не розрослася, важливо видаляти бур'яни й мульчувати ґрунт за допомогою хвойних гілок. Замульчувати сосновими або ялиновими гілками та голками ґрунт додатково підкислюється. Залежно від сорту, цвітіння чагарників припадає на період з травня по липень. Сезон плодоношення журавлини теж може відрізнятися і варіюватися з вересня по листопад. Рослина стійка до захворювань і впливу шкідників.
Журавлина — морозостійка рослина, тому не потребує укриття на зиму навіть в умовах сильних морозів. Стараннями сучасних селекціонерів отримані сорти, ягоди яких досягають в діаметрі 2 см. У природних умовах зростання знайти та зібрати урожай настільки великих плодів неможливо.
В розпліднику Яскрава багато років займаються вирощуванням журавлини та інших саджанців плодових чагарників. Власний розплідник дозволяє вибирати для продажу чагарники тільки найкращої якості. Щоб купити оптом саджанці великоплідної журавлини з доставкою в будь-який населений пункт України, достатньо оформити інтернет-замовлення.
З усіх питань, пов'язаних з вирощуванням, підгодівлею та обрізанням рослин можна звернутися до менеджерів інтернет-магазину в телефонному режимі. Досвідчені консультанти розкажуть, як домогтися оптимального складу ґрунту й інтенсивності поливу. Підкажуть, як часто необхідно підрізати рослини або виконувати їх пересадку. Відправляють дбайливо упаковані посилки з контейнерами журавлини поштою або кур'єрською доставкою по всій країні: в Рівне і Бердичів, Львів і Хмільник, Полтаву і Чугуїв або будь-якої іншої.