Саджанці ягід годжі
Ягоди Годжі в контейнерах – простота вирощування високоврожайних сортів з розплідника
Ягоди годжі на слуху завдяки корисним властивостям м'якоті. Вони багаті на вітаміни, амінокислоти, містять у рази більше білка, ніж інші плоди. В аптеках продаються препарати на основі ягід, якщо пощастить, можна знайти їх у свіжому вигляді – все це коштує недешево. Та й якість може бути сумнівною. Інша річ виростити багаторічник у своєму саду. Урожаю вистачить для себе і бізнесу, ви точно будете збирати дозрілі ягоди без краплі хімії. Найпростіший і надійніший спосіб – посадка саджанця з розплідника. Рослина з розвиненою кореневою системою адаптована до нашого клімату та стійка до захворювань. А ще кущ з червоними ягодами дуже декоративний і чудово впишеться в ландшафтний дизайн.
Опис годжі: чим ягоди відрізняються від барбарису, відгуки про саджанці
Годжі або Дереза звичайна (Lycium barbarum) – досить потужний кущ, який садівники без досвіду можуть сплутати з кизилом або барбарисом. Але рослини все ж таки належать до різних сімейств, годжі з Пасльонових. Ягоди більше порівняні з перчинками, вони найчастіше червоні (рідко зустрічаються жовті) з плоским і дрібним насінням усередині. Росте кущ інтенсивно, гілля гнучке, часто з шипами, але є сорти без них. Листя човноподібне, жорстке, зелене зверху і сизувате знизу – крона виглядає дуже мальовничо. Квітки дрібні, лілово-фіолетового або рожевого відтінку. Цвітіння та зав'язування плодів відбувається з травня по жовтень. Перші ягоди ви побачите вже з другого року після посадки. Вони виділяються овальною формою та смачною м'якоттю. За сезон кущ дає до 4-8 кг плодів. Їх вживають у їжу тільки в дозрілому вигляді, коли вони легко відриваються від плодоніжки або обсипаються самі. Серед сортів, які відмінно ростуть в Україні, можна назвати Корен Біг (пагони сильно витягуються, тому краще вирощувати на шпалері) з відмінним плодоношенням, Магія Любові (заввишки 2-3 м, висока стійкість до морозів) та інші.
Вирощування годжі: де краще садити кущ та догляд
Культура досить гнучка до умов вирощування, до того ж селекціонери працюють над її стійкістю. Саджанці чудово приживаються навіть у великій діжці. Важливо купити годжі від виробника, а гуртом у нас ще і дешевше.
Особливості вирощування годжі:
- освітлення – потребує відкритого сонця, в тіні пагони витягуються, а врожай знижується;
- ґрунт – культура росте на різних (навіть бідних) ґрунтах, краще окультурених з дренажем;
- яма – готується розміром 40 на 40 см, додається компост та суперфосфат;
- обробка кореня – для якнайшвидшого вкорінення радимо потримати рослину в розчині Епіну;
- коренева шийка – присипають на 1-2 см;
- полив – саджанцю ґрунт зволожують регулярно, а ось дорослий кущ потребує поливів тільки в посуху;
- добрива – з весни до осені рекомендуємо вносити комплексний мікс, у вересні підгодувати калійно-фосфорним складом;
- обрізка – рослина швидко розвивається, потрібно проріджувати середину куща і вкорочувати пагони, які хиляться до землі, інакше вони вкореняться.
Зимують кущі без укриття, можна лише замульчувати стовбур. Рослина витримує морози до -20-28 ℃. Урожай та декоративні якості годжі можна використовувати по-різному.
Застосування годжі та користь ягід
Ягоди корисні у свіжому та сушеному вигляді. Їх можна додавати до інших сухофруктів, змішуючи з горішками та пластівцями – чудовий сніданок чи перекус. Дозрілі плоди славляться кисло-солодким смаком, який відмінно підходить до м'яса та інших страв. Ще їх можна запарювати як чай. Зібрані плоди вигідно пустити на продаж або здати в аптеку.
Користь годжі:
- антиоксиданти уповільнюють процес старіння;
- флавоноїди та бета-ситостирол знижують рівень холестерину в крові;
- залізо покращує склад крові;
- германій запобігає розвитку ракових клітин;
- вітаміни та полісахариди укріплюють імунітет;
- бета-каротин покращує зір.
Ягоди містять амінокислоти, які людський організм не виробляє самостійно. Вони служать чудовою добавкою до звичайного раціону, а також допомагають у схудненні.
Кущі цінуються серед ландшафтних дизайнерів, адже їхня розвинена коренева система відмінно утримує ґрунт на схилах, запобігаючи розвитку ерозії. Сорти, які підходять для шпалер, використовують у вертикальному озелененні. Ще рослину можна вирощувати як кущ і ґрунтопокривник – залежить від різновиду та способу вирощування.
Де придбати саджанці ягід годжі за низькою ціною – в інтернет-магазині Яскрава посадковий матеріал у контейнерах з відправкою поштою по Україні
В інтернет-магазині Яскрава зручно переглянути сорти годжі, дізнатися скільки коштує саджанець і купити гуртом за вигідною ціною. Рослини в контейнерах швидко приживаються, а ще довго зберігаються без миттєвої посадки. Замовляйте їх для реалізації або вирощування, а наші спеціалісти запакують посилку та відправлять поштою (кур'єром) до вашого міста: Чернігів, Коростень, Полтава, Хмельницький, Кривий Ріг, Ужгород, Вінниця, Моршин, Одеса та ін.