Саджанці ожиномалини
Ожималина – як виростити високоврожайний гібрид із саджанців від інтернет-магазину Яскрава
Ожиномалина садова — вдале рішення для цінителів малини й ожини. Переваги культури в гармонійному смаку великої та корисної ягоди, чудовому врожаї, невибагливості у догляді. В Україні рослина маловідома, хоча багато хто просто може плутати її з малиною — конусовидно-округлі ягідки дійсно часто на неї схожі, але мають кращу лежкість з притаманним ожині освіжаючим смаком. Сильні кущі не містять шипів (деякі сорти в незначній кількості), що спрощує збирання. На кожному гроні близько десяти ягід — урожайність приваблює аграріїв та дачників. Весь асортимент, представлений у каталозі інтернет-магазину Яскрава, адаптований до умов нашого клімату — замовлення за гуртовими цінами вигідне для бізнесу та масової посадки.
Опис ожиномалини: що за ягода і чим відрізняється від ожини
Ожиномалина (Логанова ягода) — виведена гібридна культура наприкінці 19 століття дільниці Джеймса Логана. Селекціонер працював над новим сортом ожини, але кущі перехресно запилилися з малиною, що росла поруч. В результаті вийшов гібрид у вигляді напіврозкидистого куща з вертикальними гілками, які згодом хиляться донизу. Цвіте білими або рожевими квітками. На який рік плодоносить ожималина? Урожай сформується з другого року, оскільки цвітіння та ягоди з'являються на пагонах минулого року. Плодоносити без пересадки зможе до 10-14 років. Забарвлення та форма плодів залежить від сорту. Середня вага близько 10 г, довжина до 3-5 см, ширина до 2 см. З куща вийде зібрати до 3-9 кг ягід. Смакувати ягоди можна із червня протягом місяця.
Яка ожималина найсмачніша — найкращі сорти:
- Бойсенберрі — новий гібрид поєднав у собі крупність темно-червоних (майже чорних) ягід та ранній урожай;
- Букінгем Тейберрі — збирання в липні-серпні, висока врожайність, забарвлення зрілих конусно-округлих плодів бордове;
- Логанберрі — довгасті ягоди важать близько 10 г, забарвлення червоне, а в смаку переважає насолода.
Гілки в ожиномалини рідко містять шипи, селекціонери домагаються їх зникнення для простоти збирання врожаю. У кущів потужна і розвинена коренева система, що глибоко йде в ґрунт, тому культура життєстійка. Саджанці добре пристосовуються до нових умов. Витримують українські морози, при мульчуванні корінню не страшні зниження до -20-30 °С.
Відгуки про вирощування ожиномалини і який смак у ягід – посадка і догляд
Саджанцю готують світле місце з живильною землею. Яму засипаю дренажем, особливо при високому протіканні ґрунтових вод. Коренева система повинна вільно розміщуватись у поглибленні. Зазвичай вистачає висоти 40 см. Дистанція між кущиками близько 100 см. Перші 2-3 тижні важливо регулярно поливати молоді саджанці. Культуру частіше висаджують у жовтні, можна навесні.
Секрети високого врожаю:
- Мульча — для недопущення розростання бур'янів і підгодовування можна у квітні-травні постелити під кущами картон, зверху суміш з тирси, золи й сухого коров'яку.
- Обрізка — молодим пагонам при досягненні висоти 250 см потрібно прищепити верхівки, тоді вони сформуються потужними й дадуть бічні гілки. Влітку після збирання врожаю на кущі залишають 4-5 здорових пагонів, навесні їх треба вкоротити на 30 см — це допоможе збільшити розмір майбутніх ягід.
- Підв'язка — дорослі кущі бувають настільки посипані ягодами, що пагонам потрібна опора. Рекомендується підготувати шпалери як для винограду.
Смак у ягід десертний, кисло-солодкий та освіжаюче-приємний. Культура приваблива для аграріїв і приватних садівників, оскільки поєднує солодкуватість малини з освіжаючими нотками корисної ожини.
Застосування та користь ожиномалини – як доглядати за кущем
До складу ягід входять вітаміни (В, С, Е, К, РР), елементи (калій, залізо, мідь, кальцій, цинк). Всі ці корисні речовини особливо необхідні організму людині в осінньо-зимовий період, тому рекомендується заготовляти ягоди методом холодного та гарячого варення, а також заморозки. Щойно зібранні ягоди чудові у свіжих десертах, пирогах, фрешах. Ягоди мають високі товарні якості: велика і красива форма, насичене забарвлення, яскравий смак, відмінна лежкість і транспортабельність.
Шикарні кущі люблять рости в півтіні, за допомогою підв'язки їх можна використовувати у вигляді живоплоту та для зонування ділянки, швидкого та надійного оформлення прибудинкової території. Густе листя відмінно озеленює ділянку, біло-рожеве цвітіння додає естетичності, а грона червоно-чорних плодів є головним декоративним елементом. Доглядати їх не складно, а регулярна стрижка забезпечить щорічним рясним урожаєм. Добрива вносять з другого року, підходять склади з калієм та фосфором, гній. Культура стійка до посухи та не піддається нападкам шкідників.
Як купити саджанці ожиномалини в розпліднику – кращі сорти в інтернет-магазині Яскрава
Саджанець ожиномалини починає плодоносити з другого сезону, поступово нарощуючи масу — з куща можна зібрати 3-9 кг плодів. Завдяки інтернет-магазину Яскрава ви отримаєте життєстійкі гібриди з розплідника у вигляді здорових саджанців.
Наша компанія гарантує:
- видову приналежність кожної рослини;
- якість кореневої системи;
- низьку ціну;
- надійне упакування;
- своєчасне отримання повної інформації про акції та знижки;
- індивідуальний підхід;
- доставку по Україні.
Інтернет-магазин Яскрава дає можливість оформити замовлення у будь-який час доби, без поспіху та суєти. Саджанці прибудуть партією у вказане вами місто (кур'єром/поштою): Чернівці, Полтава, Кривий Ріг, Львів, Хмельницький, Чортків, Одеса, Київ, Нікополь, Харків та ін.