Стимулятори росту рослин
Стимулятори росту рослин: природний спосіб збільшити врожай
Гормони є не тільки у людей та тварин, але й у рослин. Ці речовини ще називають регуляторами, оскільки вони регулюють всі процеси життєдіяльності культур. Що стимулює зростання коріння рослин? Теж гормони, однак із приставкою «фіто». Біохімікам удалося синтезувати безліч синтетичних речовин, аналогів фітогормонів. Що ж регулює зростання рослин? Відповідь очевидна: теж гормони. Вони виконують різні функції, від регуляції коренеутворення до стимуляції плодоношення. Використання стимуляторів росту рослин стимулює проростання насіння, покращує якість цвітіння, збільшує кількість зав'язей, підвищує загальну витривалість культур.
Сучасне фермерське господарство не обходиться без стимуляторів зростання для помідорів, або садове для троянд. Вони застосовуються на різних етапах вегетації рослин. У розчинах замочують посадковий матеріал, обробляють коріння та бульби, вносять на етапі бутонізації або цвітіння. Дані препарати також підвищують стійкість до несприятливих погодних явищ (посухи, зливи, граду), допомагаючи фермеру підвищити врожайність культур на 10-15%.
Які є регулятори/стимулятори росту рослин?
Ці препарати виробляються найчастіше у формі розчинів. Вони поділяються на два основні види:
- Засоби на основі натуральних речовин;
- Засоби, синтезовані штучно.
Стимулятори на основі природних речовин виробляються з різних компонентів, таких як грибки, бактерії, водорості. Яке добриво стимулює зростання рослин? Це деревна зола, торф, гумус. Такі препарати зазвичай мають вищу ціну, хоч і доведену ефективність.
Які найкращі стимулятори росту рослин за доступною ціною?
Вибирайте препарати з урахуванням фітогормонів. Вони містять такі речовини як:
- Ауксини – фітогормони, які є стимулятором коренеутворення, розподіляють корисні елементи живлення клітин рослини. Також препарат прискорює термін плодоношення. При нестачі гормону листя в'яне і опадає.
- Гібберелліни накопичують корисні речовини у тканинах, прискорюють дозрівання насіння та плодів. Нестача призводить до нестачі зеленої маси.
- Цитокініни нормалізують клітинний поділ у рослинах, продовжують терміни вегетації. Переносять поживні речовини у клітини.
- Брасини зміцнюють імунітет рослин, підвищують опірність до надмірної кількості сонця, опадів, грибків. Збільшують загальну врожайність.
- Абсцизова кислота – хімічна сполука, регулятор фотосинтезу. Допомагає рослині ефективніше протистояти негоді за рахунок правильного перерозподілу ресурсів.
- Етилен – фітогормон у вигляді газу, що допомагає рослині пережити та «полікувати» пошкодження зеленої маси.
- Олігосахариди захищають культуру від хвороб, виробляючи природний імунітет та/або резистентність.
Важливо знати, що всі стимулятори/регулятори росту рослин завжди контактують між собою. Тому не слід застосовувати різні фітогормони, представлені різними типами препаратів, якщо в інструкції на це немає вказівок. Порушення дозування може спричинити негативні незворотні наслідки.
У каталозі на сайті ви знайдете найефективніші професійні стимулятори росту рослин. Це, наприклад, «Корневін», який підходить для швидкого вкорінення саджанців, зменшення рівня стресу розсади та живців. «Бутон», як можна здогадатися з назви, підвищує якість бутонізації на декоративних і плодових культурах. Препарат «Вимпел» садівники рекомендують один одному як препарат для покращення схожості насіння, а також загальної врожайності. Також стимулюють коренеутворення препарати «Атлет», «Імуноцитофіт», «Кристалін», «Енерген», які підходять для відкритого ґрунту та плівкових укриттів.
Слід зазначити популярний коренеутворювач Квантум Корневін, який не має аналогів. З його допомогою можна вкорінювати навіть хвойні рослини, що принесені з лісу. Стимулятор «Епін-Екстра» допомагає боротися зі стресами, пов'язаними з пересадкою. Він використається як стимулятор росту для кімнатних рослин. А ось «Циркон», наприклад, не лише прискорює утворення коренів, а й підвищує імунітет рослин до грибків.
Загальні правила використання стимуляторами:
- Перед посівом посадковий матеріал замочують у «Корневін» на 4-7 годин.
- Після появи сходів паростки обприскують "Епіном" або "Цирконом" з інтервалом 2 тижні.
- При посадці розсади кореневу грудку поливають розчином «Корневіна».
- Обприскують 2 рази на місяць розчином «Циркона» для легкої адаптації розсади.
- Наприкінці цвітіння рослини обробляють препаратом «Зав'язь».
Який найкращий стимулятор зростання? На це питання кожен садівник відповість покупкою. ТМ «Яскрава» пропонує купити популярні та ефективні стимулятори росту рослин за гуртовою ціною. Терміни та умови зберігання дотримані, весь товар сертифікований. Доставку посилок здійснюється у всі регіони України, включаючи Одесу, Дрогобич, Ужгород, Самбір, Харків, Київ та ін.