Насіння гарбуза на вагу
Вирощування гарбуза — купити насіння на вагу гуртом
Вирощування гарбуза в промислових масштабах стало безвідходною прибутковою справою. М'якоть підходить для виробництва дитячого харчування, її надлишки відправляють на корм тваринам. Окремої уваги удостоїлося насіння, оскільки його використовують в кондитерській справі або фасують в пачки в якості окремого продукту. Масло з насіння популярно в медицині й косметології. Культура відмінно плодоносить в Україні, тому для успішного бізнесу досить замовити відповідний сорт в потрібній кількості.
Види та сорти гарбуза: опис, фото, корисні властивості.
Гарбуз (Cucurbita pepo) з однойменного сімейства вирощується як однорічник. За сезон з насіння розвивається довге стебло і гілляста коренева система, які забезпечують дозрівання плодів. Листя велике, а його поверхня вкрита ворсинками. У пазухах формуються спіральні відростки. Жовті та оранжеві квітки найчастіше розпускаються в червні, на короткій квітконіжці вони жіночі, а на довгій — чоловічі. Плоди і насіння залежать від різновиду.
3 види культури для вирощування в Україні:
- звичайний гарбуз (твердошкірий) — плоди великі, округлої форми, з гладкою шкіркою частіше жовтого забарвлення, зберігаються довго;
- мускатний — овочі у вигляді лампочки коричнево-рожеві або жовті, видно повздовжні світлі плями, м'якоть ароматна і смачна, яскраво-оранжевого кольору;
- великоплідний — великі плоди з неймовірно солодкою м'якоттю, цукристість часом досягає 15%, зберігання тривале.
Дозрівають овочі в серпні-вересні. Насіння завдовжки 1-3 см, зовнішній шар щільний, форма овальна сплющена з обідком по краю. Колір від світлого до темного, залежить від сорту.
М'якоть корисна для людини наявністю вітамін, легких цукрів, а показник каротину вище, ніж у моркві. Вона ідеально поєднується з м'ясом, овочами, молоком, популярна в солодкій випічці. Цінителі натуральних солодощів готують корисні цукати, які підвищують гемоглобін, покращують зір.
Вирощування гарбуза у відкритому ґрунті: посадка насінням.
Всі види гарбузів в Україні вирощують на грядках, оскільки рослини вимагають багато місця і для дозрівання клімат їм повністю підходить. Для швидкого проростання посадковий матеріал варто протримати до 10 годин в теплі (+40 °C), потім його загортають на 12 годин у тканину, просочену розчином води і вугілля. Процедура не обов'язкова, але дозволить зародку швидше проклюнутись крізь щільну шкірку.
Як виростити гарбуз з насіння:
- дочекатися прогріву ґрунту до +12 °C на глибині 9 см;
- підібрати сонячне тепле місце;
- попередньо перекопати ділянку з додаванням добрив;
- приготувати широку лунку, розмістивши 3 насінини окремо;
- присипати до 10 см землі;
- краще мульчувати посадку торфом.
Міжряддя на відстані 2 м, а лунки з дистанцією 1 м. Коли з'являться сходи, в кожній лунці залишають по 1-2 міцних сіянці, інші зрізають під корінь.
Для мускатного гарбуза іноді застосовують розсадний спосіб. Насіння висаджують в індивідуальні стаканчики, де воно буде розвиватися близько 20 днів. У ґрунт розсаду переміщують в кінці травня — на початку червня.
Чим підгодувати та полив гарбуза — правила по догляду.
Баштанна культура розвивається без особливої уваги з боку людини. Запиленням займаються бджоли, поливу досить природного. У рідкісних випадках, особливо під час зростання плодів, можна підливати кожній рослині відро води. Рекомендується рихлити на 10-18 см і підгортати гарбуз. Підживлення з коров'яку з водою (один до восьми) позитивно вплине на розмір плодів. Добре культура відгукується і на водний розчин золи.
Рослини не будуть ламатися і перекручуватися, якщо після досягнення метрової довжини розкласти петлі й присипати їх в декількох місцях ґрунтом. У них сформуються додаткові корінці, які зафіксують пагони по всій довжині, а також зможуть краще живити плоди, які дозрівають. Деякі аграрії залишають рослині 1-2 стебла, на яких формуються дуже великі, виставкові екземпляри.
Коли збирати врожай гарбуза з грядки на тривале зберігання.
Гарбуз на насіння або для використання м'якоті зрізається зрілим, тобто повинна усохнути плодоніжка. Плід у цей час набуває чіткого сортового малюнку. Прибирати важливо в суху погоду. Зрізають разом із плодоніжкою. Відразу проводять сортування, відправляючи на перероблення недозрілі й пошкоджені екземпляри.
Великі, середні та дрібні гарбузи розкладають окремо, просушують на сонці 2 тижні. Якщо погода не дозволяє, то містять в прогрітому приміщенні. На зиму плоди складають в теплому місці. До весни вони збережуться, якщо в перші 2 тижні забезпечити температуру в +12-14 °C, а потім підтримувати постійно +4-8 °C. Їх потрібно регулярно перевіряти, прибираючи гарбуза з першими ознаками гниття.
Вирощування на насіння не передбачає зберігання. Його вибирають, очищають, сушать і відправляють на реалізацію або віджимання. М'якоть також придатна для перероблення в готову продукцію або її віддають на корм.
Де купити насіння гарбуза (рідкісні сорти) оптом на посадку.
Для успішного бізнесу важливо підібрати якісне насіння овочів (гарбуза) за оптовою ціною з каталогу інтернет-магазину Яскрава. Схожість вони зберігають 5-6 років, а на нашому сайті ви зможете вибрати один чи кілька успішних сортів. У нас представлені відгуки на насіння гарбуза: український багатоплідний, мускатний, кормовий та інші.
Маючи власні розплідники, ми не припиняємо співпрацю з зарубіжними партнерами, а весь посівний матеріал перевіряємо в лабораторних умовах.
Наші клієнти цінують:
- гарантію схожості;
- приємні знижки;
- вибір способу оплати;
- консультації онлайн або за телефоном.
Вибирайте і замовляйте все відразу на сайті, незабаром забирайте в поштовому відділенні вашого регіону, включаючи міста України: Запоріжжя, Рівне, Київ, Луцьк, Слов'янськ, Хмельницький, Львів та ін.