Буряк ваговий насіння
Буряк ваговий: насіння кращих сортів для відкритого ґрунту — від виробника в інтернет-магазині Яскрава
Великий коренеплід червоно-бордового кольору, який відмінно підвищує гемоглобін і давно став частиною української кухні — буряк столовий зберігає лідируючі позиції на ринку. Він асоціюється з наваристим борщем, пісним вінегретом, вітамінним соком. Селекціонерами виведені універсальні й салатні сорти, які відрізняються формою, кольором, цукристістю. Всі вони успішно вирощуються в Україні, відрізняються легким транспортуванням і відмінною лежкістю. Якісне насіння зберігає схожість 3-5 років, тому запас прибуткового сорту краще зробити більшим.
Кращі види та сорти буряка для відкритого ґрунту: опис та відгуки про насіння.
Буряк (Beta vulgaris) родом із Середземномор'я, вирощується у нас понад 1000 років. Відноситься культура до сімейства Амарантові. Їстівними частинами є зелене листя на червоних черешках і м'ясисті корені. Листя здавна приправляли спеціями та вживали в салатах, наповнюючи організм вітаміном С і А.
Коріння за формою об'єднані в 4 види:
- овально-циліндричний;
- конічний;
- округло-плоский;
- округло-овальний.
Соковита м'якоть містить компоненти, які допомагають в лікуванні атеросклерозу, гіпертонії, покращують перистальтику. Колір буряка залежить від виду. Столовий або овочевий тип має темно-червону, бордову або червоно-фіолетову м'якоть. Терміни дозрівання: ранні, середні, пізні. В Україні вигідно вирощувати всі різновиди.
Як виростити насіння червоного столового буряка.
Для посадки буряка навесні у відкритий ґрунт чекають підвищення температури до +6 °C. Інтенсивний розвиток починається, коли відмітка досягне +16 °C. Заморозки культура переживе, але може піти в стрілки.
Землю підбирають пухку і поживну, нейтральної реакції. Добре, якщо на ділянці до цього вирощували цибулю, томати, огірки, квасолю. Насіння Beta vulgaris замочують на добу. Для прискорення процедури можна підігріти воду до +35 °C, тоді вистачить і 30 хвилин для набухання насіння. Часто посівний матеріал висаджують сухим.
Поглиблюють його на 2 см, дотримуючись дистанції в 7-30 см, орієнтуючись на розмір коренеплоду в окремо взятого сорту. Густу посадку можна прорідити в перші дні після прокльовування. Паростки до появи перших листків добре приживаються на новому місці. Друге проріджування проводять за необхідності, вибираючи похмурий день, щоб земля була вологою.
Посадка під зиму проводиться в жовтні-листопаді. Насіння розсипають по поверхні, притрушують трьох сантиметровим шаром землі й мульчують торфом. Навесні з'являться сходи.
Посадка буряків на розсаду.
Ранні сорти аграрії іноді вирощують розсадним способом. Посівний матеріал знезаражують розчином марганцівки, на 2 дні створюють вологі умови для якнайшвидшого прокльовування. Контейнери заповнюють субстратом, обробленим фунгіцидом і розміщують насіння, яке потім присипають ґрунтом. Містять в тепличних умовах. Пікіровка проводиться так само як і перше проріджування у відкритому ґрунті. Її можна уникнути, якщо відразу висаджувати матеріал в індивідуальні стаканчики.
На грядку сіянці поміщають через 20 днів. Зазвичай це відбувається в травні та ґрунт встигає прогрітися до +8 °C. Для успішної приживлюваності вибирається похмурий день, а основний корінець кожної рослини вкорочують на 30%. Між лунками залишають 5 см, в міжряддях 25 см.
Перший час рослини потрібно добре поливати, рекомендується затінювати від сонця. Друге проріджування до 8 см проводять щойно коренеплоди досягнуть діаметра в 1.5 см.
Вирощування і зберігання буряків для борщу.
Коренеплоди виростуть правильної форми та досягнуть сортових розмірів, якщо землю підтримувати в пухкому стані, винищувати бур'яни. Підгодовувати рекомендується двічі: на початку росту азотовмісним складом, а після змикання рядів вносять калій. Добрива вносять по листю.
Поливають ґрунт, як тільки він просохне, ефективно себе показує метод дощування. Нетривала посуха не знищить посіви, але щедрість врожаю залежить від наявності вологи. Якщо немає дощів, на квадратний метр потрібно витрачати до 3 л води. Буряк виросте солодшим, якщо під час поливу додавати у воду трохи кухонної солі. Повністю припиняють полив за 3 тижні до збирання.
Для збору придатні коренеплоди діаметром 5-14 см, оскільки їх зручно використовувати в приготуванні їжі. Листя до цього часу повинно пожовтіти. Зазвичай прибирання проводять в липні-жовтні. Підбирається сухий день, добре, коли він прохолодний.
Після викопування коренеплодів, їм зрізають бадилля і відправляють на просушування. Для зберігання годяться тільки цілі екземпляри, а пошкоджені краще відразу пустити на перероблення, наприклад, зробити заготовки до борщу. Овочі добре зберігаються в підвалі при +2 °C, пересипані піском.
Купити насіння столового буряка (вінегретний) в Україні легко в інтернет-магазині Яскрава.
Буряк — овоч, який зберігає популярність весь рік. Його закуповують великі супермаркети, бази та дрібні підприємці для подальшої реалізації населенню. Для вирощування добре вибрати один або кілька сортів по фото, запастися насінням буряка від перевіреного виробника.
На нашому сайті представлені кращі сорти столового овочу для вирощування в Україні. Ми самостійно формуємо оптові ціни для вас, оскільки маємо своє виробництво, співпрацюємо з перевіреними розплідниками, тестуємо схожість насіння в лабораторних умовах, а зберігаємо матеріал при оптимальній температурі й вологості.
Замовляйте насіння буряка в інтернет-магазині Яскрава на вагу, не виходячи з дому чи офісу за низькою ціною — забирайте в найближчому до вас відділенні пошти. Доставка в будь-яку точку України, включаючи міста: Житомир, Вінниця, Київ, Трускавець, Суми, Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Чернівці, Одеса та ін.