Редька вагова насіння
Редька вагова для відкритого ґрунту і теплиць — найкраще насіння від виробника.
Редька — той продукт, про користь якого не забули навіть в цифрову еру. Коренеплоди легко вирощувати, вони не вимогливі у догляді та мають масу вітамін і найважливіших елементів. Селекціонери змогли вивести види з нейтральним приємним смаком соковитої хрусткої м'якоті, хоча не втрачають популярності й сорти з гострими нотками. Насіння від надійного виробника відмінно сходить, а рясний урожай можна відразу реалізувати або зберегти на зиму.
Види посівної або городньої редьки з фото: дайкон і чорна.
Редька (Raphanus) належить до сімейства Капустяні, овоч виділяється потовщеним їстівним коренем. Вирощується посівом насіння, яке дозріває в циліндричних стручках і має яйцеподібну форму. Листя також придатне до вживання, молода зелень прекрасно йде в салати, холодні та гарячі супи.
В Україні частіше вирощують 5 різновидів Raphanus:
- чорна — цінується овоч своїми лікувальними властивостями, смак гострий, назва пов'язана з темним забарвленням шкірки;
- дайкон або японська — білий коренеплід набирає популярність, має гарний смак і великі розміри;
- посівна — виділяється приємним смаком і відмінною лежкістю, коренеплоди білі;
- маргеланская — овочі ідеальні в салатах, але для тривалого зберігання не підходять, м'якоть має ніжний смак без натяку на гіркоту;
- зелена — корисний і смачний вид редьки зі шкіркою зеленого забарвлення.
М'якоть всіх різновидів біла і соковита, а головне повна корисних елементів. Культура відмінно росте у відкритому ґрунті, не вимоглива в догляді, а знання агротехніки дозволить зібрати відмінний урожай.
Терміни та правила посадки редьки дайкон насінням у відкритий ґрунт.
Терміни посіву залежать від сорту редьки. Ранні види засівають в останніх числах квітня, а пізні можна і в середині червня. Насіння проростає при +3 °С, не страшні дорослим рослинам заморозки в -6 °C.
Садити дайкон у відкритий ґрунт можна в липні-серпні. Навесні можна виростити розсаду. Насіння рекомендується 20 хвилин прогріти у воді температурою +50 °C, потім швидко охолодити в рідині з льодом і добу протримати в холодильнику. Гаряча вода змиє з оболонки ефірні олії, які перешкоджають проникненню вологи, а прохолода запустить процес проростання. Якщо ви вирішили виростити розсаду, то пересаджують її в теплицю або на грядки з появою чотирьох листків. Перед висадкою у відкритий ґрунт потрібно провести загартовування.
Дайкон невимогливий у догляді, але краще коренеплоди сформуються в пухкої землі з гарним освітленням. Поливати потрібно кожні 5 днів, в посуху частіше. Добрива вносять два рази: азотовмісний склад на етапі формування 5 листочків, калій при розвитку коренеплодів.
Особливості вирощування насінням редьки чорної.
Ділянка для посівної редьки перекопують з осені, вносять добрива і за необхідності вапнують. Відмінно плодоносить культура на місці вирощування бобових, томатів, кропу. Насіння у рослини темного забарвлення, його на добу замочують у водному розчині марганцівки.
Посадка передбачає закладання в кожну лунку по 3 зернятка, на глибину 2 см. Дистанції дотримуються в 8 см. Землю зверху ущільнюють і трохи поливають. Сходів потрібно чекати тиждень.
Догляд простий, включає два проріджування, до чотирьох спушень і поливи. Весняним посівам зволожують землю щотижня, а зимовим всього кілька разів. Мульчування на довше збереже вологу невибагливим рослинам. Коренеплоди будуть великими і без розгалужень, якщо виключити гній. Підгодовувати краще азотовмісними та мінеральними добривами. Причому пізнім сортам мінеральні підгодівлі бажано проводити щотижня.
Користь редьки та збір на зиму.
Зелені молоді листочки у свіжих салатах наповнюють організм вітамінами й клітковиною. Хоча вирощують редьку все ж через коренеплоди. Крім насичення і додання меню різноманітності овочі допомагають нашому організму боротися з артритами, хворобами печінки, запорами. Давно доведено цілющу дію чорної редьки з медом при затяжному кашлі. Є в коренеплодах і фермент, який руйнує крохмаль, допомагаючи позбутися зайвої ваги. Фунгіциди, що містяться в гострій м'якоті, знищують шкідливі мікроорганізми.
Овочі гарні у свіжому вигляді, але їх можна тушкувати, запікати, додавати у всілякі страви, маринувати. Для тривалого зберігання більше підходять посівні європейські сорти редьки, але при дотриманні оптимальних умов ви зможете зберегти й урожай японських салатних видів.
Як підготувати урожай до тривалого зберігання:
- після викопування землю з коренеплодів потрібно прибрати;
- бадилля зрізати, дрібні корінці обірвати;
- 2-3 дні потримати овочі в прохолодному і темному місці;
- скласти в ящики, пересипавши кожен ряд чотирьох сантиметровим шаром піску;
- містити у вологому погребі при +2 °C.
Оптимальні умови дозволять зберегти до весни пізні сорти редьки. Ранні, так звані салатні види, краще реалізовувати відразу, допускається зберігання до одного місяця.
Як вигідно купити насіння редьки в інтернет-магазині Яскрава.
Насіння редьки зберігає схожість 5-6 років, воно відрізняється швидким ростом і відмінно проростає навіть в прохолодній землі. На сайті ви зможете підібрати сорт для салатів або ж тривалого зберігання, ознайомитися з рекомендаціями для посадки та відгуками покупців, щоб розвіяти всі сумніви.
Купити насіння Raphanus в інтернет-магазині Яскрава означає:
- отримати один сорт в зручному пакеті;
- вибрати спосіб оплати, включаючи післяплату;
- забрати замовлення в зазначений термін;
- знати про гарантії якості та 100% схожість.
Вам не доведеться переплачувати за пакування і пересилку. Ми формуємо для оптових покупців приємні ціни на овочеве насіння, оскільки займаємося власним виробництвом, тестуємо посівний матеріал на схожість в лабораторних умовах і зберігаємо його при оптимальній температурі.
Купити насіння овочів та редьки дайкон зручно оптом, тоді не доведеться витрачати час і кошти на дозамовлення, а ціна приємно здивує. Доставка по Україні можлива поштою або кур'єрською службою в міста: Черкаси, Київ, Ужгород, Трускавець, Харків, Хмельницький, Краматорськ, Суми та ін.