Перець ваговий насіння купити оптом
Вирощування перцю у відкритому грунті — посадка і догляд: купити насіння оптом
Перець — овочева культура, яка вирощується понад 5 тисяч років в країнах Центральної Америки. У нас його культивують близько двох століть.
У Європі найбільш популярні сорти солодкого перцю, який вирощують так само часто, як і томати. У нас його можна побачити на полях, дачах і навіть на підвіконнях. Купити насіння перцю вигідно оптом, на вагу, у виробника, в інтернет-магазині Яскрава.
Характеристика сортів перцю.
Перець стручковий — трав'яниста рослина з сімейства Пасльонових. На прямому стеблі заввишки від 20 до 90 см виростають просте листя і білі одиночні квітки, які іноді зібрані в суцвіття по 2-3 шт. Тип запилення — перехресний. Плід — несправжня ягода, пустотіла всередині. Забарвлення, форма і маса плодів залежить від сорту. Найчастіше вони бувають подовженими, іноді — округлими, від світло-жовтого до фіолетово-чорного забарвлення. Максимальна довжина — до 20 см, а вага коливається від 50 до 350 грамів. Дає дрібні, біло-жовті насіння.
Культура включає понад 2 тисяч сортів, основна частина яких припадає на солодкі сорти (овочевий), інші — гіркі (гострі). Солодкий (болгарський) перець гасять, фарширують, додають в різні страви, а гострий використовують як приправу. Обидва ці види довго зріють — від 85 до 170 днів, тому в наших широтах їх вирощують виключно за допомогою розсадного методу. Середня врожайність перцю — від 30 до 35 тонн з гектара, однак при дотриманні всіх правил агротехніки великі фермерські господарства збирають до 50-60 тонн з гектара.
Який болгарський перець вибрати для оптової закупівлі?
Щоб отримати хороший урожай перцю, потрібно брати професійні насіння від виробника, від ТМ Яскрава і врахувати деякі сортові нюанси. Сорти перцю поділяють за такими характеристиками:
За тривалістю вегетаційного періоду і за способом вирощування:
- ранні сорти (дозрівають за 85-100 днів, рекомендуються для відкритого грунту, мають низьку лежкість і малий період збору врожаю)
- середні сорти (збирають через 110-125 днів, вирощують на грядках і теплицях, універсальне використання, зберігаються до 2 місяців)
- пізні сорти (від 135 днів і більше, підходять для культивації виключно в плівкових укриттях або південних регіонах, зберігаються до 3 місяців).
По висоті рослини бувають:
- від 20 см (низькорослі сорти з дрібними плодами для вирощування на балконі або підвіконні цілий рік);
- до 150 см (для відкритого грунту).
За типом селекції розрізняють:
- гібридне насіння (з поміткою F1), дають підвищені врожаї, стійкі до перепадів температури та хвороб, але з них не можна отримати насіння;
- сортове насіння — традиційні, популярні сорти. З найбільш вдалих примірників беруть посадковий матеріал з вихідними характеристиками, без витрат на їх щорічну купівлю.
Підбиваючи підсумки, відзначимо: орієнтуйтеся при виборі на терміни дозрівання і врожайність. Найбільш популярні сорти перцю для продажу в роздріб або для комерційного вирощування беріть на вагу, в інтернет-магазині Яскрава.
Коли висаджувати перець на розсаду?
Сіють в ящики не пізніше початку-середини березня. Терміни розраховують так, щоб висадити кущі через 60-70 днів після посіву на ділянку. Перед посадкою насіння перцю занурюють на 6 годин на гарячу воду (50 ° C) до набрякання. Після цього пророщують у вологому марлі пару днів при температурі близько 22 градусів до появи паростків. Така підготовка прискорює отримання сіянців на 4-9 днів, зазвичай насіння потрібно 2-2,5 тижні, щоб прорости.
Для посадки готують суміш з дернової землі, перегною і піску в пропорції (2: 1: 1). Субстрат знезаражують прожарюванням або обробкою 1-2% розчину марганцівки. Насіння кладуть у борозенки на глибину 5 мм, на відстані 2-2,5 см один від одного. Між рядами залишають 4-5 см. Ємність накривають поліетиленом і забезпечують температуру від +25 до +30 ° C. З появою паростків покриття прибирають і встановлюють температуру близько 20-22 ° C вдень і 15-18 ° C вночі, щоб рослини не витягується.
Розсаді потрібні:
- поливи під корінь водою кімнатної температури, раз у 2-3 дні;
- пікіровки в фазі 2-3 справжніх листочків; садять в торф'яні стаканчики 10х10 см до сім'ядоль;
- підгодівлі. Перша — після пікіровки та повторюють за тиждень до висадки в грунт (добрива змивають водою);
- додаткове підсвічування з 7 до 21 годин;
- поступове загартовування за 14 днів до пересадки.
Як правильно посадити перець на ділянку?
Коли розсада досягне висоти 20-30 см і обзаведеться 6-9 справжніми листочками, її висаджують у грунт. Земля повинна прогрітися до 15 ° C на глибині до 10 см (кінець травня-червень). Садять на удобрений ще з осені ділянку. Навесні вносять аміачну селітру, а за тиждень до посадки знезаражують грядки розчином мідного купоросу.
Посадка розсади перцю проводиться в лунки з додаванням 1 ст. л. універсальних мінеральних добрив, які змішують із землею. Висаджують за схемою 35х50-60 см, при цьому коренева шийка заглиблюється до поверхні землі, виливають 2 літри води на ямку. Можна садити квадратно-гніздовим способом 60х60 см, розміщуючи в лунці по парі кущиків.
Посадка болгарського перцю в теплицю проводиться при досягненні висоти в 25 см і формуванні 12-14 листя, не раніше початку травня. Кущі низькорослих сортів розміщують з кроком в 15 см, а гібриди висаджують через 35-40 см.
Умови вирощування солодкого перцю:
- формування куща. Прищипують верхівку через тиждень після пересадки, пізніше залишають 4-5 верхніх пагонів, які дадуть урожай. Решта пасинки видаляють;
- поливи. До цвітіння поливають 1 раз в 7 днів з розрахунку 10 л на 1 м². В період бутонізації та плодоношення полив частішають до 2 разів на тиждень;
- підгодівлі. Добрива для перцю вносять через 2 тижні після пересадки, застосовуючи розчин коров'яку (1: 5) або комплексне мінеральне добриво (50 г на 10 л води), під кущ виливають 1 літр. З появою зав'язей і плодів вносять азотно-фосфорне добриво.
Урожай знімають, коли при натисканні плоди потріскують.
Користь перцю при вживанні.
Солодкий перед «обганяє» лимон за вмістом вітаміну С, в ньому також багато вітаміну Р (рутину). Таке поєднання зміцнює кровоносні судини та серце. Провітамін А покращує стан шкіри, зір, обмін речовин. Вітаміни В1, В2, В6, РР в його складі покращують пам'ять, допомагають боротися з діабетом і стресом. Цікаво, що перець знайшов своє застосування не тільки в кулінарії. Декоративні сорти прикрашають клумби, а косметологи застосовують маски з овоча для омолодження.
Де купити насіння перцю?
У каталозі на сайті Яскрава представлені сорти перцю з описом і відгуками наших клієнтів. Ми понад 20 років займаємося виробництво посадкового матеріалу, маємо репутацію професіоналів. Купити насіння перцю солодкого вигідно оптом, у виробника, в інтернет-магазині Яскрава. Це дозволить Вам встановити комфортну ціну на товар і отримати прибуток.
Доставка по Україні за 1-3 дні: Нікополь, Одеса, Ічня, Житомир, Боярка та ін.