Насіння пасифлори оптом
Пасифлора: вирощування екзотичного багатолітника для саду та дому з насіння.
Ліана з потужними облиственими пагонами і надзвичайно чудовими квітами, від яких неможливо відірвати погляд — красуню пасифлору цінують на батьківщині за лікувальні властивості коренів і стебел, які дарують заспокоєння, а їстівні плоди використовуються в усіляких десертах. Ви можете виростити справжнє диво для саду та будинку, показавши свою майстерність квітникаря — досить купити якісне насіння зі швидкою схожістю і нехай усі в окрузі дивуються, як вам це вдалося!
Пасифлора: опис сортів квітучої рослини.
Пасифлора (Passiflora) — красива рослина, яка прибула до нас з тропіків і субтропіків, відноситься до сімейства Пасифлорові. Квіти ліани настільки вразили перших місіонерів в Новій Землі, що вони назвали її «пассио» — «страждання», «флоси» — «квітка», порівнюючи її з символом страждань Христа. У нас рослину часто називають «Кавалерійською зіркою» за надзвичайно ошатний вигляд квітки.
Загальний опис культури:
- стебла — здеревенілі, плетуться, хоча і не дуже гнучкі, досягають довжини до 3-5 м;
- листя пасифлори — цільне або часточкове, забарвлення темно-зелене;
- квітки — дивовижного виду, великі (7-9 см), зіркоподібні, різного яскравого забарвлення;
- аромат — приємний;
- час цвітіння — липень-жовтень безперервно;
- плід — розмір до 6 см, у більшості видів пасифлори запашний і придатний до вживання;
- особливості рослини — непримхлива, швидкоростуча, частіше вирощується як ампельна культура.
У природі безліч видів Passiflora, серед них частіше культивують гранаділла (їстівну), відому своїми плодами маракуйя, з них готують напої та всілякі солодощі. Інші популярні види: блакитний, ніжний (банановий), інкарната (абрикосовий), лавролистний і багато інших, включаючи гібриди з більшими квітами.
Вирощування пасифлори блакитної: умови посадки і оптимальний догляд.
Висадити і виростити пасифлору можна з насіння. Перші кілька років рослина стане домашнім улюбленцем, потім її можна буде перемістити в сад, щоб милуватися тривалим і неймовірно яскравим цвітінням.
Для вирощування в кліматичних умовах України підходить насіння морозостійких сортів. Попередньо його скарифікують, пошкоджуючи щільну оболонку шліфувальною шкуркою. Оброблене насіння замочують у воді +25 °С на 48 годин. Придатними для посадки є набряклі насінини, що не спливли до поверхні.
Розкладають їх по поверхні, трохи вдавлюючи в слаболужний ґрунт для діжкових або цитрусових культур. Контейнер містять на південному підвіконні, створивши всередині постійну підвищену вологість. Для цього посіви накривають склом, забезпечують їм яскраве розсіяне світло, температуру +23 °С. Паросткам скло прибирають, але створюють дванадцяти годинний світловий день за допомогою фітолампи.
Пікіровку проводять з появою двох справжніх листків, виймаючи з грудкою субстрату і поміщаючи у горщик (діаметр 20 см).
Пасифлора з насіння: посадка рослини в домашньому саду і догляд.
Ліану переміщують в садовий ґрунт по досягненню двох-трьох років. До цього її ростять як кімнатну культуру. Місце підбирається сонячне і безвітряне, допустима невелика тінь.
Яму готують з дренажем у вигляді піску. У неї перевалюють квітку з грудкою землі. В яму досипається ґрунт, проводиться полив і мульчування торфом.
10 порад успішного вирощування пасифлори:
- Сонячне місце з південного боку — тропічна красуня обдаровує рясним цвітінням при наявності хорошого освітлення.
- Температурний режим — навесні-восени квітам необхідний діапазон +21-30 °С, взимку рослина відпочине і набереться сил для наступного цвітіння, якщо встановити температуру на позначці +6-12 °С.
- Провітрювання — рослина любить свіже повітря, кімнату потрібно регулярно провітрювати, а влітку тримати в саду, на балконі.
- Полив — в момент активного росту ґрунт зволожують 1-2 рази на добу, взимку частоту поступово скорочують до 1 разу на 9 днів, відновлюють частий полив, коли квітку повернуть в тепло, зайву рідину з піддону виливають.
- Обприскування — в саду культурі буде вистачати дощу, а в квартирі його замінить вечірнє обприскування, вода підходить тепла і м’яка.
- Підживлення — кімнатні ліани удобрюють 1 раз на 7 днів, а садовим досить підживлювати корені щомісяця, чергуючи мінеральні склади та органіку, в період спокою добрива не потрібні.
- Обрізка — починаю з другого року життя, проводять ранньою весною, щоб стимулювати активне зростання і цвітіння молодих пагонів, верхівки прищипують, а місця зрізів обробляють.
- Підв’язка — пагони необхідно направляти вгору по потужній опорі, для підв’язки використовують м’який шпагат, сильно не затягуючи.
- Пересадка — зростаючій рослині вона проводиться щорічно, після зимівлі її пересаджують в садовий горщик, який трохи більше попереднього.
- Підготовка до зими — восени ліану обрізають на висоту 15 см, викопують, переміщаючи до контейнера, переносять в прохолодне місце з хорошим освітленням, навесні її повертають в сад.
Догляд за «Кавалерійською зіркою» неймовірно цікавий, тим більше що через кілька років багаторічник обдарує квітами, які зустрічаються далеко не в кожній оранжереї. Красиве видовище триває до 4 місяців, привертаючи непідробний інтерес до вашого саду.
Пасифлора блакитна в саду і домашніх умовах.
Квітучі теплолюбні багаторічники вирощують справжні цінителі прекрасного. Ліани прекрасно виглядають на круглих опорах, арках. Їх використовують для оформлення терас, балконів, приміщень з відмінним освітленням.
Виростивши з насіння міцну рослину, її можна застосовувати для розмноження пасифлори молодими живцями. Зрізати важливо пагони, які з’явилися навесні, з двома парами листочків, точкою зростання. Нижніх два листки видаляють, а місце зрізу обробляють коріннеутворювачем. Живці поглиблюють по верхні листочки, споруджують парник на 20 днів, потім доглядають як за молодою квіткою.
Купити насіння пасифлори в Україні.
Успішне вирощування пасифлори залежить від якості насіння, яке повинно бути свіжозібраним і дозрілим. Обзавестися унікальною рослиною допоможе вам інтернет-магазин Яскрава — ми пропонуємо якісне насіння за низькою ціною для гуртовиків, яке приверне у ваш магазин навіть найвимогливіших квітникарів. Доставка здійснюється відразу після оформлення заявки на сайті. Забрати насіння ви зможете у найкоротший термін, відвідавши найближче поштове відділення одного з міст України: Одеса, Ковель, Київ, Ізюм, Івано-Франківськ, Слов’янськ, Чернівці та ін.