Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Насіння лакфіолі оптом

Лакфіоль (хейрантус) суміш 0.25 г
Код товару24727
На складі0
Кількість в упаковці: 20
Вибрати кількість
+ -
Лакфіоль (хейрантус) суміш 0.25 г АКЦІЯ
Код товару48120
На складі0
Кількість в упаковці: 20
Вибрати кількість
+ -

Лакфіоль — ароматна середземноморська гостя: вирощування з насіння.

Насичені й водночас ніжні відтінки невибагливих квітів з приємним ароматом, який нагадує бузок — це красуня лакфіоль! Культура робить дизайн саду більш насиченим і вишуканим, прекрасно поєднується з іншими квітами. Купуйте насіння лакфіоль, щоб насолоджуватися низькорослими сортами в альтанці або вдихати ніжний аромат у саду. Високорослі сорти будуть довго прикрашати ваш будинок, перебуваючи у вазі. Легкість посадки і догляду давно оцінили квітникарі всієї Європи, а селекціонери не припиняють робіт зі створення нових морозостійких видів.

Квітка лакфіоль (хейрантус): багаторічні весняні сорти.

Лакфіоль — чарівний багаторічник, садова декоративна рослина сімейства Хрестоцвіті. Наукова назва Erysimum ×cheiri перекладається, як жовтушник Чері, хоча його ще називають хейрантусом. Поширені квіти на островах Егейського моря, півдні Греції. Там вони ростуть як багаторічники, але в умовах України їх вирощують як однорічну (іноді дворічну) культуру.

Загальний опис рослини:

  • висота — 30-100 см;
  • стебло — витончене, опушене;
  • листя — тонке і довгасте;
  • квіти — складаються з чотирьох пелюсток (простих або махрових), діаметр до 1.0-2.5 см;
  • суцвіття — кистєподібне, жовтого, білого, помаранчевого, бузкового, коричневого забарвлення;
  • плід — приплесканий, чотирикутний.

Квітка має кілька поширених видів, які відрізняються висотою зрілих рослин, забарвленням суцвіть. При виборі варто цікавитися часом цвітіння. Існують сорти, у яких пелюстки розкриваються у квітні-червні, але більшість видів зацвітає у нас до кінця літа. Триває воно 8 тижнів.

Щоб не мучитись у виборі відтінків пелюсток, варто купити суміш насіння лакфіоль. Селекціонери вивели сорти з великими квітами, бархатистою поверхнею.

Вирощування лакфіоль (сорт Снігова королева) з насіння.

Хейрантус Снігова королева виділяється морозостійкістю, вирощування сорту можливе з насіння відразу в саду або розсадним способом. Умови посадки та догляду у всіх видів практично ідентичні.

Посів насіння на розсаду здійснюється в січні-березні. Готується широка неглибока ємність, заповнена пухкої родючою землесумішшю. Її обприскують водою, зверху розсипають насіння. Посівний матеріал можна попередньо змішати з піском, щоб розподіл був більш рівномірним. Його прикривають тонким шаром землесуміші та поливають з пульверизатора. Ємність закривається склом, міститься при температурі +16-17 °C.

Сіянці з’являться через 15 днів, скло забирається. Пікірувати паростки потрібно з появою двох листків. Їх пересаджують в окремі горщики, де вони розвиваються до моменту пересадки на клумбу.

Розсадний спосіб дозволяє домогтися більш раннього цвітіння, але в регіонах з теплим кліматом добре себе показує і безрозсадний метод. Тоді квіти будуть розвиватися два роки. У ґрунт лакфіоль висівають у квітні-липні (температура +16 °С). Для цього насіння розсипають по землі, закладають граблями, поливають з лійки. Паростки, які тільки но з’явилися, проріджують, роблячи дистанцію в 15 см.

Якщо зима передбачається холодною, лакфіоль краще викопати у серпні та тримати всю зиму в горщику. Культура добре переносить до -18 °С. Рослини зволожують, заливаючи воду в піддон, удобрювати їх не треба, а повернути в сад можна вже у березні, оскільки дорослі квіти морозостійкі.

У теплих регіонах насіння хейрантуса висаджують під зиму. Рослина прекрасно розмножується самосівом.

Посадка хейрантуса на клумбу і догляд.

Пересадку міцних сіянців зазвичай проводять у травні, тоді зацвісти культура зможе в липні. Ґрунт підбирається живильний, нейтральний або лужний, але з хорошим дренажем. Місце має бути сонячним. На ділянці роблять лунки розміром з кореневу систему. Саджанець поглиблюється, щоб коренева шийка була на рівні з поверхнею. Квіти поливають. Дистанція між лунками — 20-30 см.

Доглядати за культурою досить легко. Поливати її рекомендується тільки при висиханні верхнього шару, лакфіоль нормально переносить нетривалу посуху, а ось перезволоження не любить.

Якщо злегка прищепити паростки, в майбутньому вийдуть більш пишні кущики. Для тривалого цвітіння варто своєчасно видаляти засохле суцвіття. Підсохлі або жовті листочки потрібно зрізати.

Рослинам, які перезимували на дворі потрібно провести весняне обрізання, видаливши пошкоджені частини.

Квіти добре відгукуються на підживлення. Під час посадки не завадить органіка (торф). До моменту цвітіння рекомендується раз на 15-20 днів удобрювати хейрантус комплексним мінеральним складом.

Лакфіоль: посадка і застосування в ландшафтному дизайні.

Сорти, висаджені розсадою, зацвітуть до середини літа і будуть радувати до морозів. В кінці літа обдарують красою рослини, засіяні навесні відразу в ґрунт. Ранньою весною зацвітуть дворічники, які успішно перезимують в умовах України.

Квітникарі воліють поєднувати лакфіоль з садовими квітами:

  • нічна фіалка;
  • іберіс;
  • мак;
  • тюльпан;
  • нарцис.

Культура вишукано виглядає в бордюрних композиціях, міксбордерах, альпінаріях. Низькорослі види в горщиках — вдалий варіант для прикраси веранди, балкона, альтанки. Їх можна переносити в будь-яке місце. Високорослі сорти флористи використовують у букетах, оскільки квіти відмінно поводяться в зрізі.

Купити лакфіоль (насіння) в Україні.

Квіти з приємним ароматом часто вирощують в промислових масштабах під зріз. Середземноморська гостя продовжує завойовувати серця квітникарів вже не одне століття, про що свідчать численні відгуки. На сайті ви можете подивитися фото квітучого хейрантуса і замовити якісне насіння за гуртовою низькою ціною, щоб успішно торгувати ними. Інтернет-магазин Яскрава пропонує не тільки приємні ціни, але і швидке доставлення в розпал сезону до поштового відділення міста України: Тернопіль, Бердянськ, Миколаїв, Слов’янськ, Київ, Кривий Ріг, Кропивницький, Дрогобич, Суми та ін.