Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці журавлини в контейнерах оптом

Журавлина Пилігрим (контейнер) Журавлина Пилігрим (контейнер)
Код товару38695
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість
+ -
Журавлина Стівенс (контейнер) Журавлина Стівенс (контейнер)
Код товару38690
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість
+ -

Журавлина корисна зимова ягода: агротехніка.

Корисні властивості журавлини ніхто не буде заперечувати. Лікарями та вченими давно доведено, що ягода допомагає ліквідувати авітаміноз, лікує інфекцію сечостатевих шляхів, служить відмінним засобом профілактики серцево-судинних захворювань, перешкоджає розвитку карієсу і запалення ясен. Допоможе цілюща ягода і при хронічній перевтомі або безсонні. Про цілющі властивості садової журавлини знали ще наші пращури.

Вміщені в цій ягоді вітаміни — групи B, РР, К1 і С, мікроелементи — калій, фосфор, залізо, марганець, мідь, кальцій, йод, цинк і корисний цукор дають відповідь на питання "Чим корисна журавлина?". У міжсезоння варення, морси та компоти з журавлини — справжні знахідки для профілактики авітамінозу і простудних захворювань. Сушена журавлина — ласощі, які порадують і дорослих, і дітей. А журавлинна настоянка користується постійною популярністю серед тих, хто любить виготовляти алкогольні напої власноруч.

Калорійність журавлини — 28 ккал на 100 грамів. Крім вітамінів і мікроелементів в ягоді містяться білки, жири та вуглеводи. Обережно вживати журавлину слід тим, у кого виразка шлунка або будь-які запальні захворювання шлунково-кишкового тракту в стадії загострення, а ще тонка зубна емаль. Це пов'язано з високим вмістом в ягоді фруктових кислот.

Як росте журавлина в природних і домашніх умовах?

Рослина відноситься до сімейства вересових, роду Вакцініум, виростає по всій Північній півкулі Землі, переважно в місцях з помірним і суворим кліматом. Природне місце зростання журавлини — торф'яні, тундрові та сфагнові болота, хвойні ліси, заболочені низини та старі торфовища. Журавлина — ягода, вимоглива до екології навколишнього середовища. Тому поблизу великих і промислових міст знайти її в природному оточенні не вийде. Віддалені "родичі" журавлини — брусниця, лохина і чорниця. Oxycoccus — латинська назва журавлини, означає "кисла кулька".

Вирощувати журавлину в домашніх умовах зовсім не складно. Головні фактори — багато сонячного світла і рясний полив чистою водою. Залежно від того, які сподівання покладаються на вирощувані чагарники, можна придбати високоврожайні сорти журавлини або декоративні. У вічнозеленої рослини стеляться гілки, що обплітають поверхню землі щільним, красивим килимом.

Великоплідна журавлина дає врожай до 3 кг з 1 кв. м. Тому засадив такими сортами грядку площею в 5-10 кв. м можна не сумніватися, що зібраних ягід вистачить для забезпечення всієї родини вітамінами на всю осінь і зиму. Журавлина відмінно підходить для заморозки в холодильнику: ягода зберігає всі корисні властивості. За рахунок вміщення в плодах природних консервантів свіжі ягоди журавлини не псуються тривалий час. Зберігаються близько місяця в темному і прохолодному місці поза холодильником.

Переваги вирощування журавлини з контейнера.

Вирощування саджанців журавлини з контейнера надає садівникам, агрономам і ландшафтним дизайнерам багато можливостей:

  • рослина з контейнера добре приживається, бо ризик пошкодження кореневої системи мінімізований. Вона вже сформувалася в контейнері. Процедура посадки зводиться до перевалки саджанця в підготовлену для посадки ямку;
  • на відміну від журавлини з відкритою кореневою системою, саджанці в контейнері можна висаджувати у відкритий ґрунт не тільки навесні та восени, а й протягом усього літа. Тому не потрібно чекати пів року, щоб придбати рослину і довго чекати його розростання і плодоношення після посадки;
  • всі саджанці в контейнерах до того, як потрапити до покупців, знаходяться під невсипущим наглядом професійних агрономів. Через їх руки пройшли тисячі рослин, менш життєздатні були відбраковані, а до покупців потрапив тільки добірний посадковий матеріал;
  • чагарники з контейнерів швидко розростаються, тому що найскладніший період розвитку ними вже пройдений під постійним наглядом агрономів.

Агротехніка посадки журавлини в контейнерах.

Ягода відносно не вимоглива до мінерального складу ґрунту. А ось кислотність ґрунту для журавлини потрібна висока. Рослина чудово себе почуває на сильно кислих ґрунтах з pH 2-2,5. Тому якщо на ділянці, де буде висаджена журавлина, лужний ґрунт  — його бажано підкислити. Робиться це за рахунок підсипання в ґрунт  великої кількості торфу, внесення азотних добрив, лимонної кислоти або спеціальних складів для вирощування журавлини. Контролювати рівень pH ґрунту можна за допомогою лакмусових папірців або pH-метра.

Для посадки журавлини біля будинку оптимально підходять ґрунти з високою вологістю, в низині, на ділянках, добре освітлених сонцем або в півтіні. Після посадки рослину можна поливати 1 раз в тиждень рясно або 2-3 рази помірно. Перший рік після висадки саджанців в ґрунт  необхідно приділяти увагу боротьбі з бур'янами, краще ґрунт навколо кущів відразу ж замульчувати за допомогою хвої. Хвойні гілки та голки до того ж підкислять ґрунт. В цілому рослина невибаглива й не схильна до різних захворювань і впливу шкідників. Її не потрібно накривати на зиму від морозів.

Час цвітіння журавлини — з кінця травня по липень, залежить від сорту. Період плодоношення — з вересня по листопад і теж варіюється у різних сортів. Ягоди можна збирати навіть взимку: після заморозків їх смакові якості не тільки не погіршуються, а навіть поліпшуються. У окультуреної журавлини великі ягоди, до 2 см в діаметрі. У природних умовах зростання такі великі плоди не зустрічаються.

Поставивши собі запитання "Де купити журавлину в контейнері?", варто звернути увагу на інтернет-магазин Яскрава. Тут вам запропонують тільки добірні саджанці журавлини в контейнерах оптом за найвигіднішими цінами. Досвідчені співробітники інтернет-магазину відберуть для відправки тільки найбільш життєздатний посадковий матеріал. А потім відправлять його поштою або кур'єрською доставкою в будь-який населений пункт України: Харків, Миргород, Львів, Ірпінь, Одесу або будь-який інший.