Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Саджанці лохини (чорниці садової) в контейнері оптом

Чорниця Блюголд (контейнер)
Код товару38697
На складі0
Кількість в упаковці: 10
Вибрати кількість
+ -
Чорниця Патріот (контейнер)
Код товару38691
На складі0
Кількість в упаковці: 10
Вибрати кількість
+ -
Чорниця Чандлер (контейнер)
Код товару38693
На складі0
Кількість в упаковці: 10
Вибрати кількість
+ -

Лохина або чорниця садова: користь й агротехніка.

Чорниця і лохина — дуже схожі рослини. Настільки, що більшість садівників не бачать в них різниці, вважають одним і тим же видом. Дійсно, відрізнити між собою ці ягоди непросто. Різниця помітна лише в тому випадку, якщо розмістити саджанці лохини та чорниці поруч. А потім спостерігати за особливостями їх росту і зовнішніми відмінностями.

Чим відрізняється лохина і чорниця.

Кущ чорниці виростає трохи нижчий, пагони у нього м'якші, ніж у лохини. А ягоди у лохини крупніші, ніж чорничні, але світліше. Самі плоди теж відрізняються по живильному складу, але не суттєво. Примітно те, що ягоди лохини не давляться легко в долонях, тому руки під час збору врожаю залишаються чистими. Чого не можна сказати про плоди чорниці.

Сік лохини безбарвний, а у чорниці він темний, насичений. Кущ лохини зазвичай тягнеться гілками вгору, до сонця, а чорничний — стелиться гілками по поверхні ґрунту. У дорослої рослини лохини стовбур практично до самої верхівки щільний, задерев'янілий. У чорничного куща м'які та молоді, і серединні гілки.

Лікувальні властивості лохини та чорниці були відомі давно

Найбільшу популярність ягоди в народній медицині отримали в якості лікарського засобу для поліпшення гостроти зору і лікування офтальмологічних хвороб: катаракти та глаукоми. Позитивний вплив на орган зору надає глікозид, що міститься в ягодах. Плоди лохини показані в лікуванні та профілактиці захворювань шлунково-кишкового тракту за рахунок високого вмісту в них дубильних речовин. Крім цього, ягода корисна в боротьбі з анемією, покращує загальний стан імунітету і використовується в якості легкого сечогінного засобу.

Лохину вживають у свіжому вигляді, і заморожують. З неї виходять чудове варення, вина, компоти, джеми, пастили. Ще один варіант вживання — висушити ягоди. Стараннями сучасних селекціонерів отримані сорти високорослої лохини, що поєднують властивість прикрашати сад і приносити рясний урожай солодких ягід. Під час цвітіння гілки немов обліплені біло-рожевими дзвіночками.

Пізньої осені, після заморозків, листя рослини набуває благородний насичено-бордовий відтінок. В інтернет-магазині Яскрава запропоновані високоврожайні та декоративно-плодові саджанці в контейнерах. Опис кращих сортів лохини ви знайдете в товарних картках категорії.

Переваги посадки садової лохини в контейнерах.

Поставивши собі за питання "Яка лохина краще: з відкритою або закритою кореневою системою?" варто ознайомитися з правилами їх посадки у відкритий ґрунт.

Головні особливості саджанців лохини в контейнерах, тобто із закритою кореневою системою, такі:

  • рослини готові до посадки в будь-якому сезоні вегетації: і влітку, і навесні, і восени. Тоді як посадку рослин з відкритою кореневою системою зазвичай виконують тільки восени. Висадивши лохину в ґрунт  навесні або влітку, можна спостерігати потужні високі пагони вже до осені;
  • лохину в контейнері нема потреби висаджувати у відкритий ґрунт  відразу ж після покупки. Рослину спокійно можна залишити в горщику до тих пір, поки не з'явиться можливість знайти та підготувати для неї підходяще місце;
  • саджанці в контейнерах вже пройшли первинний період вегетації, у них потужна коренева система, тому ймовірність подальшого правильного росту, за умови правильної посадки, наближається до 100%;
  • не травмується кореневища саджанця. Будь-які рослини не люблять втручання у свою кореневу систему.

Посадка і догляд за саджанцями садової лохини в контейнерах

Сприятливі для посадки лохини ґрунти — кислі або слабокислі, добре дреновані та вологопроникні. Оптимальний рівень кислотності ґрунту — pH від 3.5 до 5. Для визначення кислотності можна використовувати лакмусовий індикатор або сучасний пристрій — pH-метр. Якщо кислотність істотно відрізняється, зростання і розвиток лохини сповільнюється, врожайність знижується. Глинистий ґрунт перед посадкою необхідно дренувати хоча б на 15 см. Рослину не варто висаджувати в місця з надмірною вологою або в низинах: там її коріння може загнити.

Правила посадки лохини такі: необхідно підібрати правильне місце, періодично поливати рослину і зрідка здійснювати підгодівлю. Оптимальне розташування саджанців садової лохини — захищені від північних вітрів ділянки без тіні, де поблизу немає потужних дерев, чагарників або високих будівель. Для забезпечення кращого росту і плодоношення бажано висаджувати неподалік саджанці кількох сортів.

Габарити лунки для посадки лохини наступні:

  • глибина — до 50 см;
  • діаметр — до 60 см;
  • оптимальна відстань між саджанцями — від 100 до 150 см.

Безпосередньо перед посадкою, рослину в контейнері рекомендується занурити в воду на 15-20 хвилин, щоб коренева система наповнилася вологою. Для підгодівлі лохини в лунку перед розміщенням саджанця насипають торф, подрібнену кору, листя, тирсу. Якщо ґрунт лужний, для його підкислення можна використовувати сірку, лимонну, яблучну або оцтову кислоти. Ніякі інші добрива не потрібні.

Після посадки лохини та її поливу, ґрунт навколо лунок бажано мульчувати за допомогою хвойних голок, кори або тирси. Не забувайте, що лохину не підживлюють ніякими органічними добривами: гноєм, перегноєм, компостом. Тільки в наступному році вирощування в період набухання перших бруньок і під час цвітіння в ґрунт починають вносити підживлення у вигляді мінеральних добрив.

У холодних кліматичних зонах, де температура повітря взимку опускається нижче -25 градусів °C, кущі лохини потребують укриття. Максимального плодоношення рослина досягає на четвертий рік після посадки.

Інтернет-магазин Яскрава пропонує купити саджанці лохини оптом за вигідною ціною. Всі рослини перед відправкою проходять ретельний відбір, тому до покупців потрапляють тільки найбільш життєздатні. Щоб купити лохину оптом, необхідно оформити замовлення на сайті. Найближчим часом покупка буде відправлена поштою або з кур'єром в будь-який населений пункт України: Кропивницький і Кривий Ріг, Одесу та Маріуполь, Харків і Куп'янськ.