Саджанці Седуму (Очитку) купити оптом
Квітка седум (очиток) — популярна прикраса ландшафтного дизайну.
Седум, sedum або очиток, в побуті часто називають заяча капуста і молодило. Відноситься до сімейства Товстолисті. Користується великою популярністю як декоративна рослина для прикраси клумб, альпійських гірок, присадибних ділянок. Седум зустрічається на зелених ділянках в наших широтах — багаторічний сукулент.
Опис і властивості очитку.
У рослини щільне гладке листя і незвичайні густі суцвіття з дрібних бутончиків. Квітка стійка до впливу погодних умов. Є медоносом, тому в період цвітіння приваблює бджіл, метеликів та інших комах. Всі ці властивості в поєднанні з невибагливістю до умов вирощування і морозостійкістю сприяють швидкому поширенню квітки серед всіх любителів декоративної рослинності.
Квітка формує красиві посадки килимового типу, підходить для прикраси альпінаріїв. Часто використовується в якості насаджень першого плану в міксбордерах. ЇЇ можна вирощувати в контейнерах і підвісних кошиках. Найкраще седум виглядає в масивних посадках.
Добрими компаньйонами по клумбі для очитку служать:
Очиток часто застосовують, як сухоцвіт у вишуканих квіткових композиціях для прикраси приміщень.
У природних умовах седум масово росте в північній півкулі. Відомо приблизно 5 сотень різновидів очитку: як однорічників, так і багаторічних. Частина з них зимостійкі та підходять для вирощування на вулиці в наших умовах. Інші — тропічні, їх культивують як кімнатні рослини. Зимостійкі багаторічні зі сланкими або прямостоячими стеблами — підходящий варіант для вуличної клумби або рокарію. Такі сорти очитку застосовують в ландшафтному дизайні.
Седуми які ростуть на вулиці досягають до 70-80 см у висоту. Листя великі, м'ясисті. Можуть бути зеленого, червоного, бордового або сірого відтінку з матовим нальотом. В середині літа на квітконосах седумів формуються дрібні зелені суцвіття горизонтальної або щиткоподібної форми. Діаметр окремих суцвіть великих рослин може досягати 25 см. До кінця літа квіткові оберемки набувають в залежності від сорту білий, рожевий, ліловий, бордовий або коричневий відтінок. З настанням осені бутони темніють, але довго не втрачають декоративну привабливість.
Седум: види та сорти.
- седум видний — квітка з прямостоячим стеблом висотою до 0,6 м. Листя — м'ясистої текстури, світло-зеленого або сірувато-зеленого відтінків. Бутони зазвичай рожеві або насичено-рожеві;
- седум телефіум — для підвидів цього седуму характерне бордове листя і червоні, бежево-зелені або рожеві бутони;
- седум компактний — квітка з потужними стеблами. Листя — сіро-зелене, подовженої форми. Бутони зазвичай білі, з насиченим приємним запахом;
- седум кавказький формує на поверхні ґрунту щільний зелений килим до 20 см заввишки. Квітки великі, нагадують за формою зірки. Листя бувають всіляких відтінків: від блідо-зеленого до бордового. Для суцвіть характерне біле або рожеве забарвлення. Цей різновид очитку відрізняється хорошою морозостійкістю. Придатний для цілорічного вирощування на вулиці;
- седум несправжній — рослина, стелеться по землі, листя і бутони бувають різних відтінків;
- седум purdeyi має темне листя пурпурово-зеленого кольору. Бутони — рожево-кремові. Рослина добре переносить морози;
- седум їдкий — ґрунтопокрівна рослина, яка не скидає восени листя. Відрізняється різноманітністю форм і забарвлень, але квіти стабільно яскраво-жовтого забарвлення. Має хорошу морозостійкість;
- седум біло-рожевий зазвичай відрізняється листям світло-зеленого відтінку. Квітки білі або світло-лілові. Морозостійкість також відмінна;
- седум відігнутий — неординарний різновид з товстими, сильно вигнутими стеблами, посипаними тонким листям, що нагадує голки. Квітка стелиться по землі, у висоту сягає не більше 20 см;
- седум — гібрид скельного і живучого очитків — рослина з листям зелено-бордового відтінку. Суцвіття у вигляді бордових парасольок. Стійкість до холодів дуже хороша.
Посадка седуму у відкритий ґрунт.
Седум — квітка невибаглива. Але є кілька простих правил його вирощування. Відповідна пора для посадки седума в ґрунт — з середини травня до початку жовтня. Для очитка підходять сонячні місця. Коли сукуленту не вистачає сонця, його стебла надмірно витягуються і втрачають характерну для квітки декоративність. Листя можуть біліти, квіти не з'являються.
В якості ґрунту для очитка підходять суглинні або піщані субстрати. Квітка нормально росте на будь-якому ґрунті з хорошою водопроникністю. Рослина стійка до посухи, тому легко переживе відсутність вологи протягом 7-10 днів навіть в саму пекучу спеку. У сукулента не багато шкідників, але слимаки, равлики та жуки-довгоносики можуть зацікавитися рослиною.
Щоб помістити очиток в землю, викопують невелику ямку, глибиною до 20 см, діаметром не більше 0,5 м. Заглиблюють в неї кореневище сукулента, присипають назад землею та обкладають поверхню ґрунту навколо квітки гравієм або щебенем. Догляд за седумом в кінці сезону вегетації простий. Стебла очитку на зиму після завершення цвітіння зрізують біля самої землі. Ґрунт навколо рослини мульчують за допомогою садового компосту.
В інтернет-магазині Яскрава можна купити саджанці седуму оптом за привабливою ціною. Кореневища багаторічників повністю готові до посадки в ґрунт. Забезпечені сертифікатами якості міжнародного зразка і проходять ретельний контроль перед відправкою. Доставка посилок здійснюється по всій Україні: в Одесу і Бердичів, Івано-Франківськ та Мукачево, Київ і Білу Церкву або будь-який інший місто. Жителям Хмельницького доступний самовивіз зі складу за попередньою домовленістю.