Саджанці валеріани гуртом
Валеріана – лікарський та декоративний багаторічник: швидке вирощування з кореневища
Валеріана – багаторічник три в одному. Кореневище лікарського виду славиться своїм заспокійливим ефектом, зелень і квіти прикрашають ділянку, а ще рослина відлякує від ділянки шкідників. Вирощувати можна насінням або саджанцями. Культура настільки цінна, що необхідність її посадки не потрібно доводити, а простота догляду стає додатковою перевагою. Замовляти гуртом завжди вигідніше, оскільки ціна позитивно впливає на бізнес, а вся партія складається з якісного посадкового матеріалу від європейського розплідника – в інтернет-магазині Яскрава найвигідніші пропозиції для нових та постійних клієнтів. Замовлення з офісу/дому із подальшим отриманням у своєму місті – найкраще рішення для бізнесу, що постійно розвивається.
Опис валеріани: фото та як виглядає лікарська рослина
Валеріана – лікарська та декоративна трава сімейства Жимолості. З латині назва перекладається як "бути здоровою", її властивості цінував ще Авіценна. За аромат, який приваблює котів, рослину ще називають “котячою травою”.
Висотою багаторічник 60-180 см. Ароматне кореневище коротке і товсте, від нього відходять ламкі корінці довжиною до 12 см. Стебло пряме, у вершині розгалужується. Нижнє та середнє листя на довгих черешках, а верхнє сидяче. Квіти діаметром 4 мм, білі або трохи рожеві, запашні, зібрані у верхівкові суцвіття. Цвіте все літо, а плоди-насіння дозрівають у серпні-вересні.
Види валеріани
Валеріана лікарська – найбільш популярний вид, описаний вище. Славиться саме цілющими властивостями, хоч і служить чудовим багаторічником для озеленення ділянки.
Валеріана алтайська – кореневище подовжене, стебло практично голе і пряме. Прикореневе листя частіше цілісні, а нечисленні стеблові – перисто-розсічені. Квіти вузько-воронкоподібні, ніжно-рожеві. Плоди фіолетові.
Валеріана каменелюбна – укорочений корінь, висота 5-20 см, нижнє листя на черешках, а верхні сидячі й часто цілісні. Квіти рожеві.
Валеріана скельна – висота багаторічника до 15 см, кущик компактний, листя овально-довга, суцвіття складається з рожевих бутончиків.
Валеріана лежача – висотою кущик всього 2-7 см, листова розетка складається з округло-яйцеподібних листочків світло-зеленого забарвлення. Рожеві квіточки складені у щільні суцвіття розміром до 2-3 см. Може розростатися, покриваючи вільні ділянки. Популярна в альпінаріях і як багаторічний ґрунтопокровник.
Всі описані види вважаються декоративними та популярними у садовому та ландшафтному дизайні. Відрізняються простотою вирощування і догляду.
Де найкраще росте валеріана і як розмножується
Культура однаково добре почувається на повному/частковому сонці й в тіні. Ділянку готують заздалегідь, перекопують із внесенням компосту та мінеральних підживлень. Насіннєвий спосіб не завжди дає відмінний результат, оскільки схожість швидко втрачається. А ось посадка дорослої рослини забезпечує 100% приживання і миттєвим декоративним ефектом. Яму готують під саджанець, дистанція між кущиками 20-30 см.
Розмножувати можна збиранням насіння, яке відразу ж варто посіяти в ґрунт. Найбільш ефективний метод – підземними пагонами (столонами). Рослину викопують (жовтень), бадилля зрізають, а від кореневища відокремлюють посадковий матеріал. Одна доросла рослина дасть близько п'яти-восьми столонів із бруньками. Пагони відразу висаджують у землю, а кореневище знадобиться для лікарських потреб. Приживання столонів дуже висока.
Цвітіння починається з другого року. Квітконоси рекомендується зрізати, а для збирання насіння їх просто підвішують під навісом до повного дозрівання. Догляд включає поливи та підживлення.
Використання валеріани та чим корисний корінь
Валеріана – бажаний гість будь-якого саду та аптечної грядки. Зростати культура може на будь-якій поживній землі, більше любить вологий ґрунт. Сучасний ландшафтний дизайн прагне свободи та природності, тому трав'янистий багаторічник відмінно підходить для садово-паркового озеленення.
Декоративність
Культура зберігає декоративні якості з весни до осені. Наприкінці літа потребує додаткового поливу, щоб не висохнути раніше. Зелені кущі підходять для оформлення квітників, рокаріїв, альпінаріїв. Валеріану можна висадити із хвойниками, заповнивши простір між вічнозеленими рослинами. Партнером для розмаїття стане мордовник, його зелено-синюваті суцвіття-кулі помітно виділятимуться на тлі біло-рожевих парасольок або волоть.
Цілющість
Про лікувальні властивості валеріани написано книги. Цілющими якостями вирізняється саме корінь. Прибирають його в жовтні (тоді ж висаджують підземні пагони), очищають від субстрату, промивають під проточною холодною водою, два дні пров'ялюють на свіжому повітрі. Потім кореневища потрібно висушити в теплому місці (перевертаючи) протягом двох тижнів, або можна скористатися сушаркою (+30-40 ºC). Один кілограм матеріалу висихає у 200 г, набуваючи характерного бурого відтінку і посилюючи аромат. Зберігають у закритій ємності до трьох років. Допомагає засіб із кореня при лікуванні нервових розладів (епілептичні напади, м'язові судоми, безсоння, мігрень), гіпертонії, ожиріння (настій з кореня знижує надмірний апетит).
У ряді країн валеріана офіційно рекомендована як снодійний. Застосовувати її потрібно тільки після консультації з лікарем, але в будь-якому випадку збирання кореня стане в пригоді, адже його можна здавати в аптеку.
Купити кореневище валеріани – вигоди для клієнтів інтернет-магазину Яскрава
Весь посадковий матеріал перевіряється на видову приналежність та схожість, зберігається в оптимальних умовах, а перед відправкою оглядається та надійно пакується – все для того, щоб український ринок розвивався. Замовлення легко оформити самостійно, а можна додатково отримати консультацію фахівця чи почитати описи з відгуками для повноти інформації. Особистий кабінет допоможе зберегти дані замовлення, а кілька способів оплати/доставки розширюють можливості клієнта. Забрати партію зручно у відділенні пошти свого міста: Київ, Хмельницький, Нікополь, Полтава, Житомир, Чорноморськ, Вінниця, Миколаїв та ін.