Кореневища Еремуруса оптом
Еремурус запалить сад яскравими квітами.
Еремурус прокидається ранньою весною, щоб в червні зацвісти яскравою «свічкою» на кілька тижнів і наповнити сад шармом. Квітка не боїться яскравого сонця і посухи, а її яскравим цвітінням ви зможете насолоджуватися з будь-якого куточка саду. Порадуйте себе або подаруйте невибагливого сусіда вашим нарцисам та тюльпанам — купіть кореневище чарівного багатолітника.
Опис і фото сортів еремурус.
Еремурус — трав'яниста багаторічна рослина з підродини Асфоделові. Латинська назва Eremurus була дана в 1810 році німецьким ботаніком і систематиком живої природи Федором Биберштейном, який працював в Російській імперії, а точніше поблизу Харкова (XVIII-XIX ст.). Складається вона з двох слів «пустеля» і «хвіст». Жителі Середньої Азії, де здавна виростали багаторічники, називали їх ширяш (клей), оскільки з кореневищ еремуруса добували клейкий склад.
Загальний опис Еремурус:
- корінь — великий, м'ясистий, з крихкими корінцями, які розташовані на всі боки, нагадуючи зірку, зверху є брунька, діаметр до 15 см;
- стебло — пряме, виходить з прикореневої розетки, одинарне, без листя, несе квіткову кисть, довжина 70-100 см;
- листя — вузьке, буває широке, чисельне, плоске, зеленого забарвлення;
- квіткова кисть — велика;
- квітки — розташовуються по одному в приквітнику, білого, рожевого, жовтого та інших тонів;
- коробочки — практично кулясті, всередині насіння з гострими гранями.
Існує понад 40 різновидів квітки. Всі вони декоративні, але ландшафтні дизайнери частіше використовують гібридні сорти, серед яких Romance з суцвіттями рожевого забарвлення, Stenophyllus яскраво-жовтого кольору і багато інших.
Посадка квітки еремурус (коріння) і догляд.
Eremurus невибаглива багаторічна рослина, але для гарного цвітіння їй потрібно забезпечити певні умови. Посадковим матеріалом служить кореневище. Вибираючи його потрібно простежити, щоб не були обламані великі корінці.
Рекомендації по посадці ширяш:
- час — для посадки еремуруса вибирається весна, кореневище швидко зміцніє і випустить листя зі стовбуром, можлива висадка восени;
- місце — сонячне, відкрите;
- посадкова яма — рослині потрібен хороший дренаж, тому викопується яма глибиною 15-20 см і шириною трохи більше кореневища, в неї засипається щебінь;
- ґрунт — шар повинен підніматися над дренажем на 40 см, земля може бути будь-якою, але краще дернова земля (3: 1) з компостом (1: 3) і незначною частиною крупнозернистого піску;
- відстань — в залежності від сорту між багатолітниками потрібно залишати проміжки в 25-50 см;
- полив — здійснюється відразу після посадки.
Перед тим як посадити еремурус, його корінь бажано обробити фунгіцидами, що захистить від можливих інфекцій. Корінець треба обережно дістати, покласти в яму, акуратно розправивши всі його частини і присипати шаром землі (до 10 см).
Вирощування Еремурус і підготовка до зими.
У природному середовищі еремурус зростає в посушливих районах, тому частий полив йому не потрібен. У дорослої рослини коріння накопичує вологу і поживні речовини.
Для щорічного красивого цвітіння потрібно слідувати порадам щодо догляду:
- полив — може знадобитися з весни по липень, якщо дощів зовсім не буде,
- добриво — навесні вноситься комплексний склад і компост, перед зимою в ґрунт додається суперфосфат, для бідної землі можна внести нітрат амонію напередодні цвітіння;
- розпушування — проводиться після зволоження землі, але акуратно, щоб не ушкодилася коренева система;
- підготовка до зими — корінь краще укрити десяти сантиметровим шаром торфу або хвойного гілля, навесні при поверненні заморозків місце з квіткою можна закрити лутрасилом.
Після цвітіння, коли листя підсохне, кореневище потрібно з обережністю викопати і підсушити протягом 3-4 тижнів. Потім його повертають на колишнє місце, а ось зберігати його окремо не варто, інакше рослина почне зростати ще до прогрівання ґрунту.
Якщо витягати його з землі немає бажання або можливості, можна спорудити над місцем укриття від дощу. Волога не буде потрапляти до рослини, вона залишиться в стані спокою до наступної весни.
Розмножити багаторічник можна двома способами: насінням і вегетативно. Посадка насіння еремурус відбувається навесні, сіянці розсаджують один від одного на 30-60 см. Можна посіяти насіння восени, але до весни можуть зійти не всі з них, деякі проростають через 2 роки. За молодими рослинами потрібно доглядати 3 роки, а потім ще 2-3 роки знадобиться почекати, поки вони почнуть цвісти.
Вегетативний спосіб полягає в розподілі кореневища, коли на ньому з'являться дочірні бруньки. Але розділяти їх потрібно тільки в тому випадку, якщо корінь піддається. В іншому випадку краще почекати ще рік. Місця поділу потрібно змастити золою. Розподіл можна проводити раз в 5-6 років.
Якщо хочеться створити в саду композицію з еремурусом, краще відразу закупити кілька готових до посадки кореневищ і насолоджуватися чудовим цвітінням вже влітку.
Еремурус в ландшафтному дизайні.
Висаджувати красивий багаторічник почали в парках Європи з XIX століття, а вже на початку наступного століття з'явилися перші гібриди. З того часу робота селекціонерів не припиняється, даруючи нам нові невибагливі і фантастично красиві сорти.
Високі багаторічники з яскравими суцвіттями у вигляді свічок часто використовують в якості солітерів на альпінаріях, газонах. Вони ідеальні для заднього плану на всіляких клумбах, є яскравим акцентом в квітниках.
Дивно, але люди здавна використовують еремурус для поліпшення життя:
- з коренів виробляють клей і пластир для загоєння ран;
- з усієї рослини роблять жовтий барвник для натуральних тканин;
- з коренів і листя окремих видів готують їжу.
Купити коріння гібридного еремурусу в Україні.
Невибагливий до ґрунту і наявності вологи Eremurus надзвичайно популярний серед ландшафтних дизайнерів і любителів квітів, що підтверджують численні відгуки. Наявність його в асортименті вашого магазину позитивно позначиться на продажах. Не думайте довго, де купити здорові кореневища, замовте їх на сайті. Для гуртових покупців інтернет-магазин Яскрава пропонує низькі ціни, якісні коріння, швидку доставку в будь-який час року до поштового відділення: Одеса, Білозерське, Миколаїв, Новогродівка, Тернопіль, Вилкове, Суми, Затока, Вінниця, Кривий Ріг та ін.