Кореневища брунери оптом
Брунера — багаторічна квітуча казка у вашому саду: посадка і догляд.
Узорчате серцеподібне листя з ніжними блакитними квіточками, яка не вимагає постійного догляду і прекрасно себе почуває в тіні — брунеру досить висадити один раз, щоб понад 10 років милуватися її чарівним видом. Багаторічник поєднується з різними садовими культурами, хороший у вигляді живоплоту. Створіть казку у своєму саду або на клумбі, висадивши на ній лісову красуню. Рослина не боїться навіть сильних морозів, випускаючи навесні нову шикарну розетку, а слідом і милі ніжні квіти.
Брунера: опис багаторічних квітучих квітів для клумби.
Брунера — не численна квітка-багаторічник сімейства Бурачнікові, представлена всього трьома видами, з яких два культивуються в садах. Назва невибагливих багаторічних квітів пов’язана з прізвищем дослідника зі Швейцарії Самюелем Бруннера. Культуру часто називають брунера, латинський варіант — Brunnera.
Висота рослини 45-60 см, стебла гіллясті, опушені. Листя велике, схоже за формою на серце, верхня пластина часто прикрашена світлим малюнком. Квітки дрібні, утворюють волотисте або щитковидне суцвіття, забарвлені ніжним блакитним тоном — схожість з незабудками дала культурі народну назву незабудочник. Тільки вічко у квітки Brunnera не жовте, а біле. Триває цвітіння місяць, починається навесні. В інший час прикрасою служить декоративне листя.
Кущик добре розростається, любить тінь, відмінно переносить зимові морози. В саду росте до 15 років, утворюючи казкові зарості. Низькі багаторічні садові квіти люблять застосовувати в ландшафтному дизайні, озеленюючи рабатки та клумби, створюючи живопліт.
Вирощують в садах брунеру сибірську з квітками насичено-синього тону і великолистний вид. Виведено близько 30 сортів з листям різного забарвлення:
- смарагдова всередині та біла по краях;
- сріблясті плями на зеленому тлі;
- зелені жилки на сріблястому тлі;
- темно-зелений фон зі сріблястими цятками;
- суміш зеленого, сріблястого, кремового;
- зелено-срібляста.
Від вибору сорту залежить місце посадки, одні надають перевагу лише тіні, інші не втрачають декоративності навіть на прямому сонці. У будь-якому випадку, рішення посадити у себе брунеру правильне!
Саджанці брунери: посадка багаторічника.
Brunnera в саду може з’явитися тільки діленням куща або посадкою кореневища. У природі вона росте в лісі, надає перевагу вологим затіненим місцям. Півтінь припустима в прохолодних районах, а відкрите сонце тільки поблизу водойм.
Земля підбирається глиниста з хорошою вологістю. Посадку проводять не навесні, а в липні-серпні, дочекавшись похмурої погоди або вечора. Тоді рослина виросте здоровою і міцною. Весняна посадка допустима брунери великолистної зі значною кількістю субстрату на корені.
Багаторічні квіти для вдалої посадки на дачі, тобто у відкритому ґрунті, підбираються дуже ретельно, тоді все пройде добре і догляд буде мінімальним. Корінь повинен бути без пошкоджених місць, мати бруньку відновлення і довжину 4-6 см. Квітникарі рекомендують замочити посадковий матеріал у стимуляторі росту (Корневин), висадити в лунку на глибину 3 см. Після ущільнення ґрунту, посадку добре поливають. Між лунками залишають 50-70 см, щоб рослинам було куди розростатися. Ділянку мульчують деревною корою або іншим матеріалом, підходить навіть кавова гуща.
Вже через 3 роки кущ можна розділити, розмноживши улюблений сорт. Для цього його викопують після цвітіння, зрізають стебла і листя, чистять кореневище від землі (можна замочити у воді). Корінь часто розвалюється на кілька частин самостійно, але можна допомогти йому стерильним лезом ножа. Посадка проводиться так само як і з покупним матеріалом.
Брунера: догляд в саду.
Догляд за Brunnera залежить від виду. Великолистні сорти можуть страждати від бур’янів, тому прополка бажана, але без сильного розпушування землі, оскільки коріння розташовані близько до поверхні. Сибірський вид після припинення цвітіння краще обрізати, щоб листя до серпня оновилося і квітки з’явилися знову. Гарний вид збережеться до морозів без необхідності боротися з бур’янами.
Обом брунерам необхідна волога в землі. Якщо дощів досить, то нічого робити не потрібно, але в сухі періоди важливий полив. Про його необхідність підкажуть листочки рослини.
Обидва види відмінно зимують в умовах України. Вони витримують зниження температури до -30 °C. Їм рекомендується зрізати листя в кінці осені, оскільки воно саме не відмирає. Спеціального укриття не потрібно, але перед зимою можна замульчувати корінь торфом.
Дачники люблять висаджувати культуру в затінених місцях палісадника або біля стіни будинку. Розлогі кущі відмінно освіжають будівлю, яка рятує зелень від яскравого сонця. З їх допомогою вийде створити затишну атмосферу біля альтанки, басейна, зони відпочинку. Чудовим доповненням до Brunnera на першому плані стане барвінок, низькоросла яскрава сальвія. Поруч можна висадити різноманітні тюльпани, невибагливі конвалії, чарівні проліски. Добре поєднується зелень брунери з чайною трояндою, а їх квітки привернуть увагу контрастом. Для створення власного шедевра у квітнику у вас буде достатньо часу, оскільки культура виділяється своїм довголіттям.
Купити брунеру (кореневище) в Україні.
Успішність вирощування Brunnera залежить від якості посадкового матеріалу — саджанці повинні бути чистими, без гнилі та механічних пошкоджень. З інтернет-магазином Яскрава ви можете бути впевнені в якості коренів, які перевірені на сортову приналежність і обдарують дивовижно красивою квіткою — замовляйте брунеру за низькою оптовою ціною, щоб підвищити продажі багаторічних тіньовитривалих культур. Забрати надійно укомплектовані саджанці можна в найближчому відділенні пошти одного з міст України: Вінниця, Жмеринка, Житомир, Самбір, Тернопіль, Мирноград, Київ та ін.