Безкоштовна доставка на насіння + Старі ціни
Back
Home
Cart
Call
Person

Цибулини хіонодокси гуртом

АКЦІЯ
-20%
Хіонодокса Forbesii Хіонодокса Forbesii
ЗНИЖКА
Код товару45548
На складі0
Кількість в упаковці: 100
Вибрати кількість
+ -
АКЦІЯ
-20%
Хіонодокса Forbesii 5/+ (каперс 15 шт) Хіонодокса Forbesii 5/+ (каперс 15 шт)
ЗНИЖКА
Ціна за каперс
Код товару58393
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість каперсів
+ -
АКЦІЯ
-20%
Хіонодокса Forbesii Alba Хіонодокса Forbesii Alba
ЗНИЖКА
Код товару45549
На складі0
Кількість в упаковці: 100
Вибрати кількість
+ -
АКЦІЯ
-20%
Хіонодокса Forbesii Alba 5/+ (каперс 15 шт) Хіонодокса Forbesii Alba 5/+ (каперс 15 шт)
ЗНИЖКА
Ціна за каперс
Код товару58392
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість каперсів
+ -
АКЦІЯ
-20%
Хіонодокса Forbesii Rosea Хіонодокса Forbesii Rosea
ЗНИЖКА
Код товару45550
На складі0
Кількість в упаковці: 100
Вибрати кількість
+ -
АКЦІЯ
-20%
Хіонодокса Forbesii Rosea 5/+ (каперс 15 шт) Хіонодокса Forbesii Rosea 5/+ (каперс 15 шт)
ЗНИЖКА
Ціна за каперс
Код товару58391
На складі0
Кількість в упаковці: 1
Вибрати кількість каперсів
+ -

Хіонодокса – зірка весняного саду: купити весняний цибулинний багаторічник в інтернет-магазині Яскрава

Хіонодокси – одні з перших квітів, які зачаровують своєю витонченою красою навесні, часто, коли на вулиці ще є снігові замети та з неба падають білі сніжинки. Ці весняні цибулинні багаторічники використовують в садах через їх красиві квіти і дуже ранній термін цвітіння.

Хіонодокса – опис і загальні характеристики

Хіонодокса (Chionodoxa) – різновид цибулинних рослин, що належать до сімейства Сцила сімейства Спаржеві, хоча до 1999 року вона належала до видів гіацинтів. У природі ці ранньоквітучі квіти зустрічаються в басейні Середземного моря – в Туреччині, на Криті та Кіпрі.

Багаторічник досягає у висоту 8-14 см. Стебло прямостояче, досить тонке. Він може бути зеленувато-жовтим або мати пурпурний відтінок. Листя утворюються одночасно з квітками, завжди парами. Їх довжина коливається від 10 до 15 сантиметрів, ширина 2 см.

Суцвіття гроноподібного типу складається з 2-3 нещільно прикріплених квіток на довгих тонких стеблах, звернених вгору. Квітки великі – близько 3,5 см в діаметрі. Квітка зірчаста, з шістьма пелюстками. Вони мають видовжену, овальну, іноді ромбоподібну форму. Є чітка лінія посередині. Хіонодокса відрізняється від проліска формою квітки, в останнього бутон у формі дзвоника. У більшості сортів пелюстки мають сапфірово-синій колір, але також бувають білі, жовті, рожеві та пурпурно-рожеві. Період цвітіння досить ранній – в березні-квітні, тримається кілька тижнів, після чого рослина повільно засихає.

Кращі різновиди та сорти хіонодокс

Найбільш популярним представником цього виду є хіонодокса Люцілії (Chionodoxa luciliae). Виростає рослина заввишки до 15 см. Листя вузьке ланцетне (2-4). Квіточки ростуть на голих пагонах суцвіть. Вони шестипелюсткові, зіркоподібні, зібрані пухкими гронами.

Ще один представник цього виду – хіонодокса Форбса (Chionodoxa forbesii). Це трохи вищий родич хіонодокси Люцілії, що виростає приблизно до 20 см у висоту. Зазвичай він дає 2 гострих листа. Має більш дрібні квітки з трохи більш загостреними чашолистками на довгому стеблі, зібрані в більші грона, по 10 штук кожна. Біле вічко всередині пелюсток також виражене сильніше.

Найбільша в групі – гігантська хіонодокса (Chionodoxa gigantea), що досягає 25 сантиметрів у висоту. Квіти досить великі – до 3,5 см в діаметрі. Вони мають синьо-фіолетове забарвлення. Цвіте ранньою весною (в березні).

Рідше зустрічається хіонодокса сардинська, або сардська (Chionodoxa sardensis). Рослина висотою до 12 см. Відмінність від попередніх різновидів полягає в забарвленні квітів – квіти рівномірно сині з маленьким білим вічком на контрасті. Країна походження цього виду – Туреччина.

Найпопулярніші серед садівників сорти виділяють такі:

  • Хіонодокса Blue Giant (Блю Гігант) – відрізняється невисоким габітусом, досягає всього 15-20 сантиметрів у висоту. Красиві сині квіти з білим центром відрізняються своєю красою від інших видів.
  • Хіонодокса Rose Queen (Роуз Куїн) – красива багаторічна садова рослина, квітуча з квітня по травень блідо-рожевими квітами. Ці зірчасті чашечки, які відкриваються назовні, ростуть на стеблах 15-20 см, можуть стати цікавим елементом весняних букетів або барвистих клумб.
  • Хіонодокса Alba (Альба) – для рослини характерні дрібні зірчасті білосніжні квіти з жовтою серединкою.
  • Хіонодокса Violet Beauty (Виолет Б'юті) – прекрасна весняна квітка, яка відрізняється незабутніми та неповторними пурпуровими, затіненими квітами. Зірчасті квіти розташовані на тонких пагонах, що досягають 15-20 сантиметрів у висоту.
  • Хіонодокса Pink Giant (Рожевий Гігант) – приваблива квіточка, що виростає вгору на 20 см. Витончені квіти зіркової форми лавандово-рожевого забарвлення, в діаметрі близько 3 см.

Рекомендації по посадці та догляду за хіонодоксами

Правильний вибір місця

Хіонодокси рекомендують садити на сонячних місцях, але вони добре переносять і півтінь, тоді цвітіння буде менш рясним.

Любить ґрунти помірно важкі, багаті поживними речовинами, але водночас добре дреновані та помірно вологі. Погано переносять важкі ґрунти, на яких в дощове літо накопичується вода. В таких умовах їхні цибулини можуть загнити. Структуру ґрунту можна поліпшити, додавши пісок або органічні речовини.

Посадка і догляд

Оптимальний час для посадки цибулинних квітів в ґрунт – серпень або вересень. Цибулини слід помістити в лунку на глибину 5-7 см. Самі квіти потрібно садити досить близько один до одного, через кожні 5 см. Бульби слід заздалегідь обробити фунгіцидним препаратом. Ці квіти можна висаджувати в ажурних кошиках (для полегшення розміщення при викопуванні, і захисту від деяких ґрунтових шкідників).

Добрива

Якщо хіонодокси не підживлюють органічними добривами, варто під час цвітіння підгодувати їх комплексами з підвищеним вмістом калію, фосфору і мікроелементів.

Зимівля

Багаторічна рослина морозостійка, витримує зниження температури майже до -30 °С, але в дуже суворі зими та в більш холодних регіонах України їх на всякий випадок можна вкрити купою сухого листя або ялиновими гілками.

Пересадка і розмноження

Первоцвіти розмножуються підрядними цибулинами, які викопуються після цвітіння на третьому році вирощування. Цибулини можна викопувати восени, зберігати їх слід в сухому, темному і добре провітрюваному місці при температурі 17-20 °С.

Також їх можна розмножувати насінням, посіяним у вересні, але тоді вони починають цвісти набагато пізніше, часто тільки через кілька років. Кожні 3-4 роки у вересні-жовтні пересаджують дорослі кущі, після відділення цибулин-діток.

Захворювання і шкідники

Як і більшість бульбових багаторічних квітів для клумби, хіонодокси схильні до грибкових захворювань. Їх провокують порушення агротехніки та несприятливі умови при вирощуванні:

  • Ахеленхоідес – інфекція, яка вражає підземну і надземну частину рослини.
  • Септоріоз і фузаріоз – захворювання, при яких цибулини загнивають, а листя жовтіє. На заражених цибулинах з'являються червонувато-коричневі плями, вони тверднуть і гинуть.
  • Сіра гниль – покриває листя рослини, тому кущики жовтіють і засихають. Пошкоджені зразки слід негайно видалити.

Для профілактики та лікування підбирають відповідні фунгіцидні препарати.

Головна небезпека для цих цибулинних первоцвітів полягає в ґрунтових шкідниках (патогенних нематодах, дротяниках, личинках). Також гризуни та полівки не проти поласувати соковитими пагонами рослини. Позбутися від них можна за допомогою системних інсектицидів.

Ландшафтні композиції з хіонодоксами

Витончені багаторічні квіти для клумби дуже добре виглядають в посадках з декоративними кущами, особливо, коли навесні у них немає листя. Вони мають гарний вигляд в групах, вирощених з декількох десятків примірників. Дуже красиво виглядають по сусідству з крокусами, підсніжниками та нарцисами. Їх можна успішно вирощувати в контейнерах на балконі або терасі.

Переваги покупки цибулин хіонодокси на сайті Яскрава

На сайті компанії Яскрава садівники можуть купити бульби цибулинних багаторічників хіонодокси за найвигіднішою ринковою ціною в Україні. У каталозі можна ознайомитись з найкрасивішими сортами весняних первоцвітів, подивитися їхні фото, дізнатися рекомендації по посадці та догляду за цими багаторічниками.

Наші клієнти можуть розраховувати на: