Саджанці кипарисовика оптом
Кипарисовик: хвойник для ландшафтного дизайну вашого саду — кращі саджанці гуртом
Все більше садівників починають вирощувати кипарисовик в домашніх умовах. Така любов до рослини цілком зрозуміла, адже вона дуже приваблива зовні та зможе з легкістю прикрасити ділянку, стати частиною стильних зелених насаджень.
Завдяки старанням селекціонерів, кипарисовик росте у відкритому ґрунті по всьому світу. Виведено сорти, які добре адаптовані до низьких температур. ТМ Яскрава пропонує купити кипарисовик оптом в контейнерах з розплідника з доставкою по всій Україні. Кожен саджанець проходить контроль якості, а ви отримуєте сильну, здорову рослина, яка прикрасить ділянку.
Кипарисовик — опис декоративного хвойника
Кипарисовик — вічнозелена рослина, яка однією назвою об'єднала цілий рід, а не окремі види. Це однодомний хвойник, що відноситься до сімейства кипарисових. Якщо в дикій природі дерево може досягати 81 м, то садові декоративні культури відрізняються мініатюрністю і можуть вирощуватися в контейнерах.
Декоративні сорти відрізняються формою крони, відтінками хвої, розташуванням гілок. Це дозволяє вибрати для саду саме ту культуру, яка вам сподобалася. Під час вегетативного періоду кипарисовик покривається жіночими та чоловічими квітами, далі утворюються шишечки, які після дозрівання розкриваються. Молода рослина після посадки може в цей же рік дати нові пагони.
Щоб вирощувати кипарисовик у відкритому ґрунті, слід вибирати морозостійкі сорти. Кращі саджанці пропонує розплідник Яскрава, всі представлені в каталозі види адаптовані до кліматичних умов України, вони швидко приживаються на новому місці та не викликають складнощів у догляді.
Види кипарисовика
Селекціонери представили садівникам виведені сорти з поліпшеними властивостями. Такі рослини не бояться холоду, адаптовані до різних кліматичних умов. Всі види рослини декоративні та вже встигли знайти своїх шанувальників.
- кипарисовик горіхоплідний — повільно зростаюче дерево, з розгалуженою кроною, яка нагадує конус, з сіро-блакитною хвоєю;
- кипарисовик нутканський — хвойник з пірамідальною кроною і звисаючими кінцями. У нього темно-зелена хвоя і коричнева кора;
- кипарисовик Лавсона — високий чагарник, який за формою крони та кольором хвої схожий на тую;
- кипарисовик Тупий — вічнозелене дерево, із закругленою яскраво-зеленою хвоєю;
- кипарисовик Туєподібний — чагарник висотою до 3,5 м з конусоподібною хвоєю.
Всі представлені сорти кипарисовика можуть стати прикрасою вашого саду. У розпліднику Яскрава можна купити оптом саджанці в контейнерах 0,5 л із закритою кореневою системою, які швидко приживуться на новій ділянці.
Кипарисовик: посадка і догляд
Посадку кипарисовика краще запланувати на квітень, в регіонах з м'яким кліматом це можна робити й восени, оптимально в серпні-вересні. Невибаглива рослина найкраще розвивається на досить освітленій і зволоженій ділянці. Якщо більшу частину часу вона буде знаходитися в тіні, крона втратить інтенсивність забарвлення, сповільниться зростання. Ділянка для посадки повинна бути добре захищена від вітру, протяги взимку можуть привести до того, що коренева система вимерзне.
Ґрунт і посадка кипарисовика
Ґрунт для кипарисовика повинен бути нейтральним або слабо кислим. Важливо також врахувати, що практично всі сорти вологолюбні, ґрунт повинен бути зволожений, але при цьому не можна допускати застою води. Щоб забезпечити саме такі умови, варто добре дренувати ґрунт.
При формуванні ями для посадки краще змішати торф з лісовим дерном додати трохи піску. Якщо ґрунт дуже сухий, краще взяти ще трохи глини, вона буде затримувати вологу. Не варто висаджувати кипарисовик на ділянці, де є домішки вапняку, він буде заважати повноцінному розвитку культури.
Готувати яму для посадки краще ще восени, викупати поглиблення 0,6 * 0,9 м, дно обов'язково слід дренувати, додавши дренаж, пісок. Після цього зверху насипати 1/3 живильної ґрунтосуміші.
При посадці слід дістати саджанець з контейнера, обробити кореневу систему стимулятором росту, його можна замовити на сайті Яскрава. Так хвойник швидше приживеться на новому місці. При посадці коренева шийка повинна залишитися над ґрунтом на кілька сантиметрів. Після посадки землю слід утрамбувати, полити, розпушити пристовбурні кола, замульчувати його тирсою, сосновою корою.
Полив кипарисовика, обрізка
Догляд за кипарисовиком не викликає особливих труднощів. Молоду рослину потрібно поливати раз на тиждень. У спекотні дні бажано дощувати крону, кипарисовик сохне дуже швидко. Обов'язково слід розпушувати пристовбурні кола. Перед зимівлею кипарисовик потрібно добре полити, так він не буде відчувати дефіцит вологи.
Хвойник не вимагає спеціальної формовки крони, вона і так добре тримає форму. Навесні потрібно провести санітарну чистку, прибравши старі, хворі гілки. Прибирати можна не більше 1/3 зеленої маси. Формуюча обрізка потрібна перед зимівлею, слід прибрати 1/3 зеленого приросту цього року і залишити природну форму крони.
Забезпечивши необхідні умови для кипарисовика, не варто забувати про внесення добрив. Першу підгодівлю можна провести через 2 місяці після посадки, далі в серпні і вже в кінці жовтня. На сайті Яскрава є всі засоби, щоб кипарисовик в саду активно ріс і не доставляв клопоту.
У регіонах з холодним кліматом хвойник потрібно вкрити на зиму ялиновим гіллям, мішковиною, присипавши коріння корою, тирсою. Додатковим захистом рослині стане сніг. Гілки краще підв'язати навколо стовбура, так вони не обламаються під вагою снігу.
Чим може захворіти кипарисовик
Хвойник володіє хорошим імунітетом, за що його і цінують садівники, але і він може постраждати від інфекцій, хвороб. Якщо кипарисовик жовтіє, важливо рихлити ґрунт, щоб усередині не застоювалася волога. Культуру потрібно обробляти фунгіцидами при появі темних плям, гнилі. Всі препарати доступні до замовлення на сайті Яскрава.
Кипарисовик в ландшафтному дизайні
Дивлячись на фото кипарисовика, стає зрозуміло, чому він такий популярний. Він легко стає частиною красивих зелених композицій, оскільки гармонійно виглядає поряд з іншими рослинами.
Низькорослі сорти чудово виглядають поруч з високорослими чагарниками, деревами. Кипарисовик може бути частиною красивого рокарію, альпійської гірки. Красиво виглядає плакучий сорт хвойника поруч з водоймою.
Високорослі дерева можна висаджувати поодинці, на алеях, поруч з будинком або альтанкою. Вони навіть можуть рости поряд з багаторічними квітами — це виглядає оригінально і привертає увагу.
Чи можна вирощувати кипарисовик будинку? Так, адже в нашому розпліднику є саджанці в контейнерах з карликовими видами хвойника. Такі різновиди добре ростуть в діжках, вони можуть прикрасити будинок, веранду, зимовий сад.
Переваги покупки саджанців оптом в інтернет-магазині Яскрава
- Понад 15 років ми поставляємо на ринок України кращий посадковий матеріал. Обравши нас, ви отримаєте:
- Гарантовану якість саджанців.
- Привабливу систему знижок при оптових замовленнях.
- Гарантію на товар.
- Доставку й оплату зручним для вас способом.
Саджанці кипарисовика оптом в контейнерах з розплідника в інтернет-магазині Яскрава — це найкраще вкладення в красу вашого саду чи розширення асортименту. Оформлюйте замовлення дистанційно й отримуйте товар в: Дніпрі, Чугуєві, Львові, Броварах та інших містах України.