Саджанці вейгели оптом
Вейгела — кущ, який квітне двічі на рік.
Ніжні квіточки-дзвіночки і свіжа зелень листочків — цвітінням вейгели можна насолоджуватися навесні та на початку осені. Чи знали ви, що декоративний кущ може цвісти двічі? Подаруйте собі задоволення, купіть саджанець вейгели, який зростаючи, зробить ваш сад найгарнішим.
Вейгела — квітучий листопадний кущ з сімейства Жимолостеві. Спочатку вона росла в Азії (схід і південний схід), потім поширилася в Західній Європі, а після у нас. Існує 15 різновидів вейгели. Своє ім’я рослина отримала на честь Крістіана фон Вайгеля, німецького ботаніка.
Вона швидко завоювала популярність завдяки незаперечним перевагам:
- дивовижне цвітіння;
- кущ квітне двічі за сезон;
- морозостійкість;
- легкість у догляді.
З декоративною метою вирощується 7 видів вейгели. Вони виділяються красою і невибагливістю.
Вейгела: опис сортів декоративного куща.
Рослина відноситься до середніх і високих кущів. Декоративні якості роблять вейгелу королевою саду. Під час першого цвітіння, рослина повністю вкрита яскравими квітами-дзвіночками. Зелені листочки красиво доповнюють ніжний кущ.
Загальна характеристика видів, сортів вейгели:
- період цвітіння — до середини травня — рясне (тривалість місяць), повторне — менш пишне до серпня-вересня;
- вид — прямостоячий квітучий кущ з листям;
- квіти — дзвоникової або лійчастої форми, розмір до 5 см, забарвлення рожеве, кремове та інших відтінків (насиченість посилюється в міру розкриття квітки);
- плоди — двостулкові, всередині дрібне насіння.
Окремі сорти квітучих кущів з листям, виглядають особливо святково в період цвітіння. Суцвіття складаються з квітів білого, ніжно-рожевого і насиченого червоного. Інші сорти привертають увагу білими елегантними, або насичено забарвленими, квітами.
Посадка у відкритому ґрунті вейгели та догляд.
Сприятливий час для посадки вейгели — весна. З вирощуванням впорається навіть початківець у садівництві. Досить дотримуватися рекомендацій.
Особливості посадки в ґрунт:
- час — березень, квітень (важливо потрапити в період між тим, як почне прогріватися земля і набухати бруньки);
- місце — яскраве сонце (допускається легка тінь), обов'язково захищене від вітру, пориви якого можуть пошкодити квіти;
- ґрунт — вейгела потребує пухкої землі, багатої гумусом, в міру зволоженою;
- яма — для родючого ґрунту досить глибини в 40 см, якщо земля бідна, яма повинна бути глибше, щоб на низ укласти шар дренажу (15 см) і родючий ґрунт з добривами;
- відстань — високі сорти вейгели садять на відстані 1.5-2.0 м, а низькорослим досить 80 см;
- коренева шийка — ґрунт в ямі слід добре ущільнити, а кореневу шийку заглибити на 2 см;
- підгодівля — добрива вносяться під час посадки, наступні 2 роки рослина їх не потребує, потім підгодівля проводиться тричі за сезон: навесні мінеральним складом, влітку калійно-фосфорним, а восени золою;
- полив — потрібен лише в період посухи.
Молодим рослинам вкорочують підмерзлі пагони навесні, дорослим кущам навесні проводять обрізку сухих пагонів, а влітку формують крону (по завершенні першого цвітіння), омолоджують їх кожні три роки.
Підготовка вейгели до зими і морозостійкість.
Рослина помірно чутлива до морозів, її краще вкривати від непередбачуваних зим України. По закінченні листопада (зазвичай у листопаді), пристовбурове коло куща засипається ґрунтом (шар 15-20 см), пагони краще пригнути до самої землі і зафіксувати, рослину накрити агроволокном.
Інші способи для укриття кущів:
- обернути гілки товстим шпагатом, стягнувши пагони разом, огорнути агроволокном і закріпити прищіпками;
- верхню частину куща стягнути шпагатом, поступово схилити верхівку до землі і зафіксувати дротом, гілки засипати принесеним ґрунтом (метод для молодих гнучких рослин).
Замість агроволокна можна використовувати мішковину або щільний спанбонд.
Морозостійкість молодої вейгели — середня (до –15 °C), дорослі кущі більш стійкі до холодів. Якщо зима виявилася безсніжною, посушливою і суворою, пагони можуть обмерзнути, а коріння пересохнути. Виправить ситуацію весняний рясний полив (5-10 л на кущ). Рослина швидко відійде, а санітарна обрізка остаточно поверне їй колишній здоровий вигляд.
Декоративна вейгела в ландшафтному дизайні.
Квітучі кущі-багаторічники — прекрасно підходять для створення декоративних огорож, які шикарно виглядають на фото. Вишукане загородження не лише служитиме справжньою окрасою будь-якого саду, а й захищатиме від небажаних візитерів.
Добре виглядає кущ, який квітне навесні, на відкритому газоні. Йому підходять поодинокі та групові посадки. Рослина ефектно виглядає на узліссі, зможе цвісти і під рідко розташованими деревами. Якщо висаджувати кущі групами, їх краще поєднувати по 3-5 саджанців. Композиція буде мальовничо виглядати на газоні. Вибрані рослини повинні поєднуватися за формою, строками цвітіння, забарвленням. Для групової посадки важливо створити загальне пристовбурне коло і замульчувати його. Між рідкими кущами можна висадити хосту, папороть. Добре виглядає вейгела з низькорослим барбарисом, японською айвою, спіреєю.
Поодинокі екземпляри вейгели підходять для висадки біля хвіртки або парадного входу. Низькорослі сорти висаджують на кам’янистих ділянках.
Купити саджанці вейгели в Україні.
Займатися продажем рослин — захопливе та відповідальне заняття. Квітучі кущі запрошенні серед садівників, але важливо, щоб вони змогли рости та рясно цвісти в Україні. У нас на сайті, ви зможете переглянути фото дорослої вейгели, ознайомитися з відгуками і купити вподобані сорти за вигідними гуртовими цінами. Ви отримаєте здорові саджанці з закритою кореневою системою, які перевірені на видову приналежність. Оформіть заявку і в найкоротший термін зможете забрати рослини у відділенні пошти: Харків, Арциз, Луцьк, Чорнобай, Житомир, Тульчин, Дніпро й інших містах України.