Саджанці сніжноягідника гуртом
Саджанці сніжноягідника для дачі, міського озеленення та живоплоту – купити недорого в інтернет-магазині Яскрава.
Вдала назва – сніжноягідник – розкриває декоративну особливість рослини. Життєстійкий кущ з щільною округлою кроною форми зберігає привабливість з весни до пізньої осені.
Перевага використання саджанців сніжноягідника у приватних садах та ландшафтному дизайні:
- краса нон-стоп;
- швидко приживається;
- добре піддається стрижці;
- росте на сонці та в півтіні;
- не вибагливий до складу ґрунту (поживний, кам'янистий, лужний та ін.);
- декоративність зберігається за мінімального догляду кілька десятків років;
- захищає від міської загазованості;
- не уражається шкідниками;
- висока адаптованість до українського клімату.
Кущ добре виглядає сольно біля хвіртки, живоплотом, в мікс-бордері з іншими кущами й деревами – його популярність позитивно позначиться на роздрібних продажах та професійному озелененні.
Що за кущ сніжноягідник: цвітіння, зимостійкість, відгуки та як росте
Сніжноягідник – листопадний кущ із сімейства Жимолості, який став класикою міського озеленення. Найбільш декоративними вважаються не квіти, а кулясті ягоди. Але розберемо рослину послідовно. Висота куща 80-300 см. Гілки міцні та гнучкі, не ламаються навіть під вагою снігу. Листя супротивне, цільне, щільне, темно-зелене. Квітки дрібні, правильної форми, світлі чи рожеві, зібрані по 5-15 штук. Коли цвіте декоративний сніжноягідник? З липня-серпня. Поступово формуються кулясті кістянки діаметром до 1-2 см. Забарвлення залежить від сорту.
Саджанець добре розростається і досить швидко стає гарним кущем. Зимостійкість дорослої рослини до -34 °С, культура життєстійка та невибаглива у догляді – це відзначають садівники всіх областей України.
Опис сортів сніжноягідника з фото куща: рожевий та білий
Сніжноягідник білий – найпоширеніший вид. Висотою частіше до 150 см, пагони тонкі, округла крона. Листя яйцевидне/округле, зверху зелене, зі зворотного боку сизувате. Квіти зібрані в густі суцвіття. Плоди у вигляді кулястих ягідок служать основним декором. Гілки одночасно прикрашені рожевими квіточками та білими кульками. Дуже невибаглива та життєстійка рослина.
Сніжноягідник звичайний (рожевий/округлий/коралоягідник) – кущ округлої форми, висотою до 150-300 см з гнучкими пагонами й темно-зеленим листям (сизий виворот). Густі численні суцвіття складаються з дрібних рожевих квіток. Плоди коралового або пурпурово-червоного відтінку. Наприкінці сезону пурпуровим стає і листя. Морозостійкість виду дещо нижча, але дозволяє зимувати в Україні. За грона з ягідками культуру в Північній Америці називають "індійською смородиною".
Сніжноягідник горолюбний – кущ заввишки близько 150 см, листя округле/овальне, зелене і трохи опушене. Квіти одиночні або парні, сферичні ягідки білі. Зимостійкість середня.
Сніжноягідник західний – виростає кущ до 150 см, любить ділянки вздовж водойм. Листя ніжно-зелене, а знизу вкрите повстяним опушенням. Влітку розкриваються квіточки-дзвіночки білого рожевого відтінку, які поступово змінюються сферичними ягідками блідо-рожевого або білого забарвлення.
Сніжноягідник Шено – компактний гібридний кущ з гострими опушеними листочками довжиною до 2,5 см. Ягідки дозрівають білі з рожевим рум'янцем. Морозостійкість низька.
Сніжноягідник Хенаульта – гібридний кущ заввишки до 120-150 см. Листя рано з'являється й опадає в кінці осені, зелене з сизим виворотом. Квітки та ягідки білого та бузкового забарвлення.
Сніжноягідник Доренбоза – компактні гібриди нідерландської селекції з рясним плодоношенням. Декоративні ягідки білого та рожевого забарвлення. Морозостійкість залежить від сорту.
Де краще садити сніжноягідник і як доглядати за кущем
Для рослини підходить сонячна сторона та ділянка в півтіні, ґрунт можна використовувати садовий і навіть кам'янистий – важливі переваги куща. Саджанець відмінно укорінюється навесні/восени, а контейнерні рослини швидко приживаються на новому місці та влітку. Посадкову яму готують заздалегідь трохи більше кореневої системи (зазвичай 65 на 65 см), щоб укласти на дно шар дренажу та землі з компостом. Саджанець добре реагує на обробку Корневином. Завершують процедуру засипанням ями та рясним поливом. Після ущільнення ґрунту коренева шийка має вийти на поверхню.
Догляд простий. На початку весни проводять щорічну стрижку, підгодовують перегноєм та мінеральним складом. Полив зазвичай не потрібний, але в періоди затяжної посухи рекомендується влити під корінь до двох відер води (ввечері). Шкідники зовсім не страшні для куща, а в цілях профілактики від борошнистої роси можна обробити рослини фунгіцидом. Зимують кущі без укриття, достатньо підгорнути пристовбурне коло. Якщо пагони підмерзнуть, чого практично не трапляється, рослина швидко відновиться.
Використання сніжноягідника в ландшафтному дизайні та чи можна їсти плоди – отруйний, чи ні
Сніжноягідник – ідеальний живопліт, оскільки має високу стійкість до загазованості та задимленості повітря. Для його створення потрібно викопати траншею (ширина 40 см, глибина 60 см) та висадити на погонному метрі 4-5 кущиків. А от якщо посадка сольна, то дистанції дотримуються 120-150 см.
Підходить культура для групових/одиночних посадок, формування бордюру та мікс-бордеру.
З чим поєднується багаторічник:
- калина;
- горобина;
- бузина;
- клен гостролистий;
- ялина звичайна;
- ялівець китайський;
- ялиця однобарвна.
Квітки сніжноягідника – відмінний медонос. Плоди для людини неїстівні (кілька ягід не завдають шкоди, але у великій кількості вони призводять до отруєння). Пернатим (фазанам, перепелам та іншим) насіння допомагає пережити зиму.
Купити саджанці сніжноягідника з відправкою поштою – вигідна пропозиція від інтернет-магазину Яскрава
Партія сніжноягідника – позитивно позначиться на вашому бізнесі, оскільки матеріал високої якості від європейського виробника довго зберігається та швидко приживається на ділянці. В інтернет-магазині Яскрава діють сезонні акції, купити саджанці можна з будь-якої точки України, а всі питання відправлення ми беремо на себе. Розплачуйтеся карткою, на розрахунковий рахунок або при отриманні. Замовлення доставить поштовий перевізник до вашого міста: Тернопіль, Жмеринка, Суми, Дніпро, Вараш, Хмельницький, Львів та ін.