Саджанці магнолій оптом
Магнолія — квіткова рослина з ароматом тропічних фруктів.
Магнолія — одна з найкрасивіших рослин на землі. Вона вважається символом любові та вишуканості. Відноситься дерево до сімейства Магнолійових, до якого входить більше ніж 200 видів. Назву йому дав Шарль Плюм’є в 1703 році. Рослина носить ім’я французького ботаніка П’єра Маньоля, яке в нашій мові злегка трансформувалося. Родом рослина з Північної Америки та Азії, але вже довгий час вона прекрасно зростає на території України, витримуючи навіть сильні морози.
Головна прикраса магнолії — ароматні квіти, які вкривають все дерево в середині весни.
Опис магнолії.
Магнолія часто асоціюється з деревцем, висотою до 4 м і рясним білим або рожевим цвітінням. Саме їх найчастіше можна зустріти в міських парках і зелених зонах. Попри величезній різноманітності видів, магнолії мають багато спільного.
Характеристика сортів квітучої рослини:
- тип рослини — кущі та дерева;
- висота — в середньому 4 (у залежності від сорту) ;
- діаметр крони — до 3 м;
- час цвітіння — квітень-червень, тривалість 20 днів;
- розмір квіток — 4-8 см;
- забарвлення квіток — білий, кремовий, жовтий, рожевий, фіолетовий, зустрічається зелений;
- листя — шкірясті, темно-зеленого тону, вкриті шаром воску;
- плоди — довжина 5-25 см, коричневого забарвлення з червоним, помаранчевим або рожевим насінням, яке полюбляють вживати в їжу багато птахів;
- коріння — складної будови та швидкозростаючі, їм необхідно багато простору;
- кора — коричневого або сірого забарвлення, гладка у молодих дерев і луската у дорослих рослин.
Магнолія в період цвітіння приваблює бджіл своїм ароматом і пилком, який збагачений білками. Вона не виробляє нектару. Квіти двостатеві, тому можуть давати плоди. Після цвітіння дерево зберігає свої високі декоративні якості за рахунок великого красивого листя та плодів.
Посадка саджанцями магнолії (контейнер): вирощування та догляд.
Для деяких садівників домашня магнолія асоціюється з теплим південним кліматом, але це не так. Навіть молоді кущі добре переносять морози до –20 °C, дорослі магнолії мають, вищу зимостійкість (–30 °C). Вони добре адаптовані до клімату України. Загрозою для рослини є лише зворотні весняні заморозки, від яких може постраждати квіткова зав’язь.
Висаджувати молоді рослини у відкритий ґрунт потрібно навесні (квітень) або восени (жовтень). Якщо коренева система знаходиться в контейнері, можлива посадка в будь-який час року.
Вирощування і догляд за магнолією у відкритому ґрунті:
- вибір місця — підходить сонячна, безвітряна ділянка на південній стороні, яка стане постійним місцем для дерева (магнолії погано переносять подальшу пересадку);
- ґрунт — багата гумусом, що не містить солей та вапняку, з дренажною системою (краще нейтральна чи слабокисла);
- яма — глибина повинна бути у 2-3 рази більше довжини кореневища, після того як саджанець буде поміщений у ґрунт, його потрібно рясно полити, щоб прибрати повітряні кишені;
- мульчування — після посадки, землю навколо, потрібно прикрити восьми сантиметровим шаром мульчі;
- полив — рослина вологолюбна і вимагає частого поливу в процесі всього періоду дозрівання;
- обрізка — гілки, які пошкодились від морозу, потрібно навесні обрізати, процедуру можна проводити в будь-яку пору року, якщо помічені сухі пагони;
- турбота про зовнішній вигляд — сухі листочки потрібно відразу ж видаляти, щоб на їх місці з'явилися нові;
- підготовка до зими — молоді саджанці потрібно вкрити, а дорослим рослинам це ні до чого, досить навесні прибрати промерзлі пагони.
Магнолію гібридну можна вирощувати в контейнерах. Для цього потрібно вибрати найбільш компактний вигляд і запастися терпінням. Рослина в місткості вимагає значної уваги у вигляді поливу та підживлення. Важливо підібрати відповідний контейнер, який не придушить чутливу кореневу систему.
Місткість вибирається по діаметру стовбура дорослої магнолії. Якщо показник дорівнює 10 см, ширина і висота контейнера повинна бути 120 см. На дні має бути багато отворів, через які зможе вільно стікати зайва волога. Камінці, поміщенні вниз, підвищать стійкість і створять додатковий дренаж. В якості землесуміші підійде компост, змішаний з торф’яним мохом, послідом і піском.
Якщо врахувати всі рекомендації по посадці і догляду, саджанці швидко приживуться, будуть приносити радість вишуканим цвітінням довгі роки.
Види магнолії в ландшафтному дизайні.
Магнолія — фокусна рослина, яка виростає великою і розлогою, тому домінує в ландшафті. Вона прекрасно переносить повітря великих мегаполісів, тому широко використовується в парках і придорожніх алеях.
Особливо популярні рослини навесні. Алея з дерев магнолії під час цвітіння приваблює тисячі туристів, які прагнуть зробити гарні фото. Період цвітіння досить тривалий, тому насолодитися ним встигають усі охочі.
Магнолія лілієквіткова оспівана в піснях, з неї написані картини, вона описана в художніх творах. Краса й аромат квітів не залишає байдужих.
Окремо ростучі дерева, прикрасять майданчик біля будинку або магазину. Рослині не потрібні сусіди у вигляді інших кущів і дерев. Хоча групові посадки з ними можливі. Посаджена у великий контейнер, вона зможе прикрасити патіо, балкон, вхід в офіс. На зиму рослина в місткості може бути занесена до приміщення або залишена на подвір’ї.
Купити саджанці магнолії (гурт) в Україні.
Ми займаємося продажем магнолії на території України, тому пропонуємо сорти, яким ідеально підходить наш клімат. Інтернет-магазин Яскрава працює з гуртовими покупцями за вигідними цінами, які позитивно вплинуть на ваш бізнес. Всі саджанці перевіряються на видову приналежність, мають хороші показники адаптації, а коренева система надійно оберігається. Для купівлі вам достатньо оформити замовлення на сайті і чекати швидкої доставляння до відділення транспортної компанії або пошти в місто: Львів, Ізяслав, Київ, Нова Одеса, Житомир, Ізюм, Дніпро та інші.