Саджанці лавровишні оптом
Дерево лавровишня: живопліт, родзинка ландшафтного дизайну саду — купити саджанці в контейнері гуртом
Лавр і лавровишня родичі лише по віддалено схожому зовнішньому вигляду — це перше, що потрібно знати кожному садівникові. Дерево лавровишня і такий же чагарник — один з підвидів добре знайомої всім вишні, що належить до роду Рожевих. Настільки оригінальна назва сорту була дана тільки через те, що його листя нагадує за своєю формою лаврові.
Купити саджанці лавровишні оптом в контейнерах по 0,5 л з розплідника можна в інтернет-магазині Яскрава. Ми надаємо не тільки кращий посадковий матеріал в Україні, а й гарантуємо швидку доставку замовлення транспортною компанією або кур'єром. Всі сорти, що є в каталозі, вже успішно вирощуються на території України, і доставляють садівникам мінімальні клопоти.
Лавровишня — опис і характеристика
Нова рослина була виведено П'єром Беллона. Він не став дуже довго роздумувати над його назвою. Зрозуміло, що воно складається з двох частин: лавр і вишня. Таке рішення цілком виправдано, адже зовні листя схожі з лавром, а ось плоди — на вишню. Лавровишня — багаторічний вічнозелений чагарник, який точно стане оригінальною прикрасою вашого саду.
Перш ніж купувати саджанці, варто подивитися фото й опис лавровишні, так ви зрозумієте, яка культура буде виростати на ділянці. Рослина:
- Досягає 6 м у висоту, відрізняється повільним зростанням.
- У рослини компактна, густа крона.
- Коріння потужне, добре розвинене.
- Кора практично чорна, може бути темно-сірою.
- Листя лавровишні щільні, насиченого зеленого кольору з характерною яйцеподібною формою.
- Ягоди лавровишні — це кістянки, що дозрівають в липні-серпні. Плоди насиченого темно-фіолетового кольору, а їх м'якоть відрізняється соковитістю.
Цю незвичайну культуру в країни Європи в 16 столітті завезли з Константинополя. Рослина так сподобалася садівником, що миттєво стала популярною і затребуваною. У дикому вигляді його можна зустріти в Євразії, Північній Америці, на Кавказі та Криму.
Види лавровишні для домашнього вирощування
Розплідник Яскрава пропонує найкращий сортовий матеріал культури. Лавровишня поки тільки набирає популярність у садівників, і багато до неї активно придивляється. Вічнозелений чагарник має приблизно 400 видів, але для домашнього вирощування підходить тільки 3:
- Португальська лавровишня — низькорослий сорт з привабливими мініатюрними кущами, які можна вирощувати навіть у горщиках.
- Лікарська лавровишня — невибагливий чагарник, що підходить для садового і домашнього вирощування в горщику.
- Луїзіанська лавровишня — чагарник, який вважають за краще вирощувати для фігурної стрижки.
Купуючи саджанці лавровишні, важливо, як можна більше дізнатися про сорт, його особливості. Деякі дерева досить високорослі, вони можуть досягати 6 м у висоту. Молоді саджанці не квітнуть перші 4 роки, а на зрілих кущах або деревах білі бутони можна побачити в кінці травня-початку червня. Ягоди на смак можуть різнитися у різних сортів, але у всіх присутня нудотно-солодка нотка з легкою кислинкою. Важливо пам'ятати, що кісточки містять синильну кислоту, їх заборонено їсти.
Посадка і догляд за лавровишнею
Саджанці лавровишні в контейнерах, куплені в розпліднику Яскрава, садівники рекомендують висаджувати з приходом стійкого тепла вже навесні. Культуру можна вирощувати в саду, а можна в горщику, все залежить від вибраного сорту, це важливо враховувати.
Яму для посадки слід підготувати ще у квітні, добре дренувати ґрунт, внести комплекс мінеральних або органічних добрив, які разом із саджанцями можна замовити на сайті Яскрава. Місце, де росте лавровишня має бути ретельно захищене від протягу. Ділянка може бути сонячною або затіненою, тут вибір залежить від вас.
Оптимальні умови зростання лавровишні
Купуючи лавровишню, важливо враховувати всі нюанси догляду, щоб чагарник радував пишною зеленню і смачним, корисним урожаєм.
Лавровишня любить вологу. У посушливу пору її слід поливати 2 рази в тиждень, якщо дощі йдуть в достатній кількості, полив можна скоротити. Восени, до самої зими рослину потрібно поливати 1 раз на місяць.
Особливу увагу важливо приділити підгодівлі. З квітня по вересень садівники вносять мінеральні склади, поєднуючи їх з рясним поливом. В якості добрива можна використовувати перепрілий компост, розчин гною. Азотні добрива важливо вносити строго за інструкцією, надлишок таких речовин може привести до того, що лавровишня погано перенесе холоди.
На більшість фото лавровишня має акуратну крону, яку важливо своєчасно формувати. Обрізати листя рекомендують в лютому, використовуючи секатор. Якщо лавровишня формує огорожу, обрізку потрібно проводити за потреби. У вересні обов'язково на всіх кущах важливо видалити хворі та старі гілки.
Варто також підготувати чагарник до зимівлі. Його можна акуратно пригнути до землі, вкриваючи зверху дошками або ялиновим гіллям. Якщо зима тепла, укриття може бути мінімальним, культура не постраждає.
Лавровишня в ландшафтному дизайні
Лавровишня на ділянці завжди привертає увагу і з легкістю стає частиною групових посадок. Варто сказати, що її можна саджати одну, такий варіант теж знайшов багато прихильників. Багато хто використовує лавровишню як живопліт. Чагарник з густим, рясним листям через рік-два стане суцільною стіною. У процесі обрізки можна формувати огорожу будь-якої висоти.
Через те, що чагарник росте досить повільно, його не потрібно часто стригти, задана форма зберігається тривалий час. Вічнозелена рослина чудово підходить для створення стильних топіаріїв. Якщо ви плануєте робити фігурну стрижку, краще всього вибирати саджанці лікарської або Луїзіанської лавровишні. Найчастіше на ділянках можна побачити пірамідальні та кулясті чагарники.
Чим корисна лавровишня
Садівники особливо цінують корисні властивості лавровишні, вона може стати натуральним домашнім лікарем. Варто пам'ятати, що в складі рослини є синильна кислота. А значить, вживати будь-які настої слід тільки після узгодження складу з лікарем і в мінімальних кількостях. Лавровишню часто застосовують для лікування:
- Проблем шлунково-кишкового тракту.
- Облисіння.
- Хвороб шкіри.
- Туберкульозу.
- Нервових розладів.
- Застуди.
- Кашлю.
Ще кілька століть тому знахарі виявили корисні властивості води, настояної на м'якоті плодів. Воду настоюють, фільтрують і потім використовують для лікування застуди та хвороб шлунка. Вона багата фітонцидами й має антивірусну дію.
На плодах чагарнику настоюють масло, готовий продукт має легкий мигдалевий присмак. Його застосовують для лікування хвороб серця, при нервовій збудливості. Їсти лавровишню можна в невеликих кількостях. Плоди протипоказані дітям, вагітним жінкам, тим, у кого є алергія на цей продукт і хронічні хвороби.
Саджанці оптом від Яскрава — гарантія якості та доступної ціни
ТМ Яскрава вже 15 років поставляє в усі куточки України кращий посадковий матеріал. Ми:
- Відповідаємо за якість товару, кожен саджанець перед відправкою проходить суворий контроль.
- Пропонуємо доставку й оплату зручним для вас способом.
- Даємо гарантію на якість продукції.
- Пропонуємо гнучку систему лояльності оптовим покупцям.
Саджанці лавровишні в контейнерах з розплідника в інтернет-магазині Яскрава — це доступний за ціною і красивий внесок у ваш сад або бізнес. Купівля саджанців оптом дозволить одним махом висадити живопліт або сформувати садову куртину. Поповнити асортимент магазину. Ви можете оформити замовлення онлайн і забрати посилку в: Маріуполі, Чугуєві, Харкові, Броварах та інших містах.