Еріка саджанці оптом
Еріка — садова квітка з рясним раннім цвітінням: вирощування вересової культури.
Навесні, коли тільки сходить сніг, в саду зацвітає чарівна еріка. Тонкі елегантні гілочки рясно прикрашені довгастими дзвіночками найрізноманітніших відтінків, а листочки, немов голочки, доповнюють незвичайну картину. Еріка — квітка вересової культури, яка широко використовуються в європейських садах, особливо Англії, Нідерландів, Бельгії. У нас вона все ще рідкість, тим цінніше її присутність в ландшафтному дизайні. Низькорослі сорти добре висаджувати в контейнери, прикрашаючи парадні зони. Рослини не піддаються нападу шкідників, догляд включає стандартні процедури та не займає багато часу.
Еріка: види багаторічників та фото, опис дарленського виду.
Квіти еріки можна сплутати з вереском, настільки вони схожі. Erica — великий рід вічнозелених рослин із сімейства Вересові. Поширені вони по всьому світу, хоча в Європі стали великою рідкістю. Завдяки декоративним якостям і роботі селекціонерів її можна вирощувати в домашніх умовах. Культура відноситься до реліктових, вона зростала в доісторичні часи, тому цінується ботаніками та дослідниками.
Найчастіше вона представлена невисокими кущами з бурою або темно-сірою корою. Листя лінійне або голкоподібне, довжиною 2-15 мм. Стебла тонкі й жорсткі, тому легко ламаються, з чим і пов'язують назву роду. Квітки дзвоникові, дуже красиві, всіляких забарвлень.
Для наших умов відмінно підходить дарленський вид, який відомий в Англії з початку минулого століття. Рослина — вдалий гібрид Erica (carnea + erigena), успадкував тривале цвітіння і велику кількість квіток.
Опис виду:
- · висота в саду 25-50 см;
- · листя лінійне, довжиною 10 мм;
- · пластини темно-зеленого забарвлення;
- · суцвіття одностороннє;
- · квіточки бувають лілово-рожевими, білими, фіолетовими, ін.;
- · період цвітіння квітень-травень;
- · рослина вимагає укриття від морозів.
У садах центральних і південних частин Європи зустрічаються інші різновиди еріки: трав'яна, хрестолиста, війчаста.
Вирощування еріки в українському саду: посадка рослини, укриття на зиму.
Суцвіттям еріки для збереження насиченості забарвлення необхідно багато сонця. Місце підбирають безвітряне. Ґрунт залежить від виду рослини: одні полюбляють нейтральний, іншим комфортніше в кислому, деякі різновиди здатні рости в лужному. Рекомендується приготувати дренаж з піску.
Посадка проводиться на глибину 20-26 см, але до кореневої шийки. Для процедури підходить весна, хоча контейнерні саджанці допустимо висаджувати влітку, восени.
Відразу після посадки забезпечують частий полив, витрачаючи по 4 л на кущ. У спекотні дні вітається додаткове обприскування. Розпушування проводять дуже обережно, на глибину до 6 см. Мульчують п'яти сантиметровим шаром торфу або соснової кори. Обрізку проводять дорослим рослинам, віком від 10 років.
Календар робіт:
- · квітень — зняття зимового укриття, видалення сухих пагонів, підживлення мінеральним складом перед формуванням бутонів;
- · травень — полив в посушливий час, підгодівля універсальним добривом, ослаблі рослини варто обприскати розчином Епіну;
- · червень — обрізка після цвітіння, винищення бур'янів і розпушування пристовбурного кола, внесення мінерального складу в землю, нарізка живців для розмноження;
- · липень — до середини місяця остання підгодівля, можливе розпушування і винищення бур'янів;
- · серпень — за необхідністю ґрунт поливають, розпушують, прополюють;
- · вересень — посадка укорінених живців;
- · жовтень-листопад — мульчування, укриття ялиновим гіллям або спеціальним матеріалом, натягнутим на каркас.
Укриття на зиму особливо необхідно молодим кущах. Торф шаром до 10 см врятує кореневище від промерзання, а ялинкове гілля відмінно захистить від морозів наземну частину, при цьому пагони не будуть випрівати. Навесні (середина квітня) торф і ялинові гілки потрібно прибрати. У момент зняття, голочки впадуть поруч з рослиною і перетворяться у відмінну мульчу.
Використання рослини верес (еріка) в домашніх умовах.
Декоративні сорти використовуються в садівництві. Низькорослі теплолюбні види вирощують як кімнатні рослини. На основі вересової культури створюють яскраві «килими» на ділянці або декоративні куточки. Потрібно враховувати, що види дарленський і рум'яний зацвітають незабаром після танення снігу (квітень-травень), а хрестолистий — у червні-липні.
Садову квітку еріка красиво висаджувати групами з переходом суцвіть від лілового до фіолетового через рожевий і поступово до білого. Відмінними партнерами стануть рододендрони, низькорослі хвойники (туя, ялівець, тиса), гвоздика трав'янка, декоративні злаки та ін.
Дорослий кущ відмінно розмножується живцями або поділом куща. Живці беруть верхівкові, після цвітіння, довжиною до 30 мм. Їх на третю частину занурюють в субстрат (торф + пісок). На вкорінення необхідно до 20-25 днів. Розподіл куща проводять гострою лопатою. Частинки досить швидко стають повноцінними кущами.
Правильний догляд дозволить Erica рости на одному місці до 20 років, прикрашаючи різні композиції.
Купити вересовий кущ єрика в Україні.
Erica покаже свою красу в повній мірі, адже саджанці розраховані на висадку в умовах України. Посадковий матеріал важливо підбирати з надійних розплідників, а сорт повинен бути достатньо морозостійким і правильно зберігатися.
Займаючись ландшафтним дизайном або роздрібними продажами, важливо придбати саджанці еріки, які відмінно вкорінюються і можуть зимувати в умовах України. Інтернет-магазин Яскрава співпрацює з кращими розплідниками, перевіряє посадковий матеріал перед відправкою і надійно комплектує. Створивши заявку на сайті, ви заощадите свій час і отримаєте ціну оптового покупця. Зручна доставка кур'єром або до відділення пошти одного з регіонів України: Миколаїв, Хмельницький, Бориспіль, Львів, Житомир, Кам'янець-Подільський, Херсон, Маріуполь та ін.