Саджанці бруслини оптом
Бруслина — невибагливий кущ з яскравим листям.
Строкаті листочки створюють ефект тривалого цвітіння, соковиті гарні плоди притягують увагу — бересклет цінний представник саду. Зважуйтесь на покупку нового сорту і навіть взимку ви будете милуватися красою ошатного бересклета!
Бересклет — кущ з високими декоративними якостями з сімейства Бересклетові. Поширена рослина по Євразії, Америці і Австралії, в природному середовищі надає перевагу долинам і річкам.
Переваги рослини:
- яскраве літнє та осіннє забарвлення;
- підходить для створення живоплотів;
- невибагливість;
- відмінна зимостійкість.
Слов’яни називали красиві невисокі кущі по-різному: від божого вічка до курячої сліпоти. Офіційна назва Euonymus у вільному читанні означає «дерево зі славним ім’ям».
Опис видів і сортів куща бруслини.
Існує кілька сотень видів і сортів бересклету, але лише деякі його різновиди використовуються для прикрашання садів. В Україні найкраще зарекомендував себе бересклет крилатий та форчуна.
Опис садового бересклета:
- вид куща — низькорослий повзучий або ставний розлогий;
- пагони — мають перетин двох видів (круглий, чотиригранний), часто прикрашені наростами химерної форми;
- листя — бересклет має гладенькі листочки з блискучою поверхнею, окрас їх зелений або строкатий, з наближенням холодів на багатьох сортах вони стають червоними, пурпуровими, жовтими;
- квіти — з'являються суцвіття в травні-червні, складаються з дрібних квіточок, які майже не привертають увагу;
- плоди — основна прикраса кустарника, складаються з чотирьохроздільної коробочки, пофарбовані жовтим, рожевим, бордовим, пурпуровим кольором.
У садах і парках України особливо цінується кущ Компактус (висота до 2.5 м) за свої овальні зелені листочки, які до осені стають яскраво-червоними. Перехід кольору поступовий, тому на тлі зеленої крони яскраве листя здається квітами. На противагу йому, варто згадати про вид Форчун, який стелиться по землі і має строкате вічнозелене листя.
Бруслина в ландшафтному дизайні.
Кущі давно використовуються ландшафтними дизайнерами для оздоблення скверів, алей. Бересклет — ідеальний солітер, ще з нього виходить прекрасна огорожа. Оскільки кущ добре переносить обрізку, його крону можна робити конічною, еліпсоїдною. Можливо навіть створення штамбового дерева. Місце, де росте бересклет, виглядає свіжим і доглянутим. Восени воно ніби перероджується, оскільки кущі фарбуються в яскраві тони. Багато людей, які бачать привабливі яскраві плоди, незвичайної форми, думають, що то пізні квіти. Все частіше бересклет починають висаджувати на присадибних ділянках. Садівники давно оцінили не лише декоративні якості рослини, але і його невибагливість і зимостійкість.
Вічнозелені види бересклету зберігають свій привабливий вигляд круглий рік. Листопадні сорти нічим не поступаються, оскільки яскраві плоди залишаються на гілках навіть взимку, нагадуючи чисельні гірлянди. Сад з ошатним кущем збереже свою привабливість на всю зиму.
Посадка у відкритий ґрунт бруслини (саджанці) і догляд.
Вирощується в нашій країні близько 20 видів рослини. Всі вони прекрасно адаптовані до кліматичних умов і, попри свою привабливість, абсолютно невимогливі у догляді. Існують загальні рекомендації по догляду, яких варто дотримуватися, щоб рослина була красивою довгі роки.
Посадка кущів у ґрунт:
- час — рання весна, осінь (для саджанців з відкритим кореневищем) і будь-який час року, якщо рослина в контейнері;
- освітлення — якщо чагарник має строкате забарвлення на листках, йому краще підходить сонячна сторона, бересклет з однотонним листям буде добре виглядати і в легкому затіненні;
- ґрунт — бересклет віддає перевагу легкій, родючій землі з дренажною системою і слаболужною реакцією (допустима нейтральна);
- яма — викопувати її потрібно за пару тижнів до посадки, розмір має в 1.5-2.0 рази перевищувати розмір кореневища;
- полив — за нормальних умов не потрібен, можна зрідка зволожувати ґрунт в посушливий період;
- підгодівля — досить двічі на рік (весна, осінь) підживлювати рослину комплексним мінеральним складом;
- розпушування — ґрунт варто рихлити тричі за сезон або через 1-2 дні після поливу;
- обрізка — необхідно проводити в санітарних цілях і для створення більш привабливого вигляду крони, здійснюється навесні або після випадання насіння (рослина після обрізки зростає ще активніше);
- підготовка до зими — рослини, яким менш як три роки, необхідно створити укриття у вигляді гілок ялинки (можна сухим листям), дорослим кущам досить захисту коренів у вигляді мульчування пристовбурового кола тирсою або листям.
Саджанець потрібно садити в яму з хорошим дренажем, щоб зайва волога не спровокувала розвиток борошнистої роси. Коріння в ямі слід добре розправити. Ґрунт можна змішати з компостом і засипати його потроху, щоб перешкодити утворенню повітряних ям. Кореневу шийку залишають на рівні землі. Поливати молоду рослину потрібно щодня протягом тижня після посадки. При посадці можна використати укорінювач, що покращить укорінення рослини.
Карликові види варто висадити в горщик або ящик і тримати в саду протягом тепла, а на зиму занести до приміщення. Тоді рослина буде садово-кімнатною.
Купити бруслину форчуна (контейнер) в Україні.
Займаючись продажем рослин, важливо поповнювати свій асортимент різноманітними видами, включаючи вічнозелені і листопадні кущі. Бересклет — квітучий кущ, але він привертає увагу листям, яскравими плодами незвичайної форми. Ми пропонуємо саджанці в контейнерах, яким ідеально підходить клімат України. Ви можете замовити рослини за гуртовими цінами та поповнити свій магазин красивим невибагливим бересклетом. Після оформлення заявки фахівці інтернет-магазину Яскрава, укомплектують замовлення і відправлять швидким та надійним перевізником у відділення вашого міста: Тернопіль, Ізюм, Суми, Костянтинівка, Волинь, Богуслав, Одеса та інші